- Dobierz środek do mycia.
Zwróć przede wszystkim uwagę, na to czy kosmetyk jest odpowiedni dla Twojego typu skóry. Do tłustej najlepsze będą te w postaci pianki czy żelu, natomiast do suchego naskórka użyj produktu o kremowej konsystencji. Mydło w kostce nadmiernie wysuszy Twoją skórę. Pamiętaj także, by sprawdzić, czy produkt ma zbalansowane pH.
- Upewnij się, że masz czyste ręce.
Aby nie roznosić bakterii na skórze, koniecznie umyj ręce przed rozpoczęciem oczyszczania twarzy.
- Umyj swoją gąbeczkę.
Jeśli korzystasz z pomocy gąbki albo szczoteczki, sprawdź, czy na pewno jest czysta. Specjaliści zalecają, by myć twarz dłońmi, wówczas wiesz na jak intensywny nacisk możesz sobie pozwolić, by nie uszkodzić skóry.
- Dobierz odpowiednią temperaturę wody.
Ciepła woda otwiera Twoje pory, zimna je zamyka. Do codziennego mycia twarzy najlepiej stosuj letnią wodę, taka najlepiej nawodni Twoją skórę.
- Uważaj z eksfoliacją.
Wiele osób zbyt często wykonuje peeling naskórka, podrażniając go w ten sposób i uwrażliwiając na czynniki zewnętrzne. Zwróć uwagę, by unikać gruboziarnistych scrubów do twarzy, wybierz raczej drobnoziarnisty kosmetyk lub peeling enzymatyczny.
- Dokładnie spłukuj produkt do mycia.
Upewnij się, że na twarzy nie pozostały resztki kosmetyku, mogą one niepotrzebnie wysuszać twarz. Nawet jeśli po żelu do mycia twarzy stosujesz płyn micelarny lub tonik, opłucz potem twarz wodą – skóra będzie lepiej oddychać, a rano wyglądać na świeżą i wypoczętą.
- Dwa razy dziennie, bez wyjątku.
Twarz powinnaś myć co najmniej dwa razy dziennie. Rano odśwież skórę i zmyj bakterie, które zebrały się na Twojej twarzy nocą, wieczorem zaś pozbądź się resztek makijażu i pozwól, by naskórek regenerował się podczas snu.
- Ręcznik Twoim wrogiem.
Nawet jeśli odpowiednio umyjesz twarz, ale wytrzesz ją brudnym ręcznikiem, zwiększasz prawdopodobieństwo powstawania zaskórników i wyprysków na Twojej skórze. Najlepiej, abyś do wycierania twarzy stosowała jednorazowe chusteczki higieniczne, unikniesz wtedy roznoszenia bakterii.