Face&Look > MODA > TRENDY > Kultura > Apaszka z kotami Hanny Bakuły. Już są gadżety zdobione ilustracjami artystki

Apaszka z kotami Hanny Bakuły. Już są gadżety zdobione ilustracjami artystki

Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna” i za taką uchodzi. Hanna Bakuła to oryginalna i nietuzinkowa malarka. DESA Modern przygotowała wyjątkową kolekcję ozdobioną detalami artystki. 
 
DESA Modern do współpracy zaprasza twórców, których prace były wielokrotnie doceniane w kraju i za granicą. Hanna Bakuła, nazywana „Witkacym w spódnicy” jest jedną z najbardziej utytułowanych polskich malarek. Charakterystyczne portrety malowane pastelami i akwarelą zyskały uznanie w Stanach Zjednoczonych, gdzie to z rekomendacji Fundacji Guggenheima otrzymała stypendium IREX. W 1990 roku wróciła do Polski, ale wciąż dużą część roku spędza na artystycznych podróżach. Jej dorobek artystyczny zostanie przedstawiony w najnowszej kolekcji DESA Modern. Do oferty galerii zostały włączone reprodukcje jej prac. Wśród nich znajdą się inkografie powstałe na bazie akwarel i pasteli oraz kolaże ze znakami zodiaku. Wybrane obrazy artystki przeniesiono także na codzienne przedmioty, by stworzyć wyjątkową kolekcję ekskluzywnych akcesoriów. Wśród nich znajdują się między innymi zabawne i urocze notesy czy oryginalne etui na iPhone'a. 
 
 
Hanna Bakuła to artystka, która słynie z nieszablonowego oraz dość humorystycznego podejścia do sztuki. Jej dzieła często podkreślają satyryczne cechy przedstawianych osób czy przedmiotów. O wyjątkowości kompozycji stanowi także poruszana tematyka z pogranicza ezoteryki czy ukochany wątek kota. Te oryginalne reprodukcje obrazów wykonanych przy użyciu pasteli oraz akwareli pojawią się w najnowszej kolekcji marki DESA Modern. Kolejną propozycję stanowią kolaże znaków zodiaku z książki Bakuły „Poradnik astrologiczny. Jak zyskać przyjaciół. Jak stracić przyjaciół”, które w żartobliwy sposób odnoszą się do negatywnych cech charakteru poszczególnych znaków męskich i kobiecych, zarówno w artystycznej wizji malarskiej jak i opisie znaku, który jest dołączany do każdej inkografii. Wybrane motywy jak kolorowe koty, buty, symbole kobiecości autorstwa malarki stały się również motywami przedmiotów proponowanych przez DESA Modern.
 
Teraz możesz zanotować informacje w kajecie z ilustracjami Bakuły, a także sprawić komuś prezent w postaci żartobliwego etui ma telefon. Akwarele, pastele, ezoteryczne kompozycje oraz gadżety z motywami kota to absolutny must have na wakacje. Do kolekcji wkrótce dołączą między innymi eleganckie chusty oraz wyjątkowe zegarki. 
 
DESA MODERN Gallery & Art Boutique
ul. Wołoska 12, Galeria Mokotów, Warszawa
ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

JULA7

Podoba mi się ale to chyba z powodu zestawienia kolorów a nie samych kotow Wink

Marylka771

Apaszka fajna Smile

sisi13

Bardzo fajne gadżeciki Smile

PupiLu - Gadżet... (niezweryfikowany)

Ciekawy wzór, ale kolory jeszcze fajniejsze. Smile
Wszystkich miłośników psów i kotów zapraszamy do siebie po inne gadżety ze zwierzętami. Smile

tenja

sliczne