Face&Look > URODA > WŁOSY > PIELĘGNACJA > PORADY > ZDROWIE > Chcesz się naprawdę odstresować? Zrób masaż głowy!

Chcesz się naprawdę odstresować? Zrób masaż głowy!

Formosa Hairwashing, czyli rytuał masażu przy myciu włosów to wyjątkowy, profesjonalny system stworzony przez zieloną markę O’right – kunszt przekazywany przez wieki. Połączenie orientalnej mądrości i techniki masażu, który może nas zabrać w kojącą, relaksującą podróż przy myciu włosów. 

Formosa Hairwashing to specjalnie opracowana metoda masażu terapeutycznego w oparciu o tradycje medycyny chińskiej, polegająca na uciskaniu punktów akupresurowych na głowie i karku. Uwalnia napięcia w ciele, reguluje przepływ energii, pobudza system obronny organizmu.
 
W obrębie głowy regulowane jest funkcjonowanie i zdrowie ludzkiego ciała, odpowiadając za pracę pięciu zmysłów i centralny układ nerwowy. Blokada mięśni głowy i szyi prowadzi do zwężenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia przepływu krwi. Zmęczenie i słaby przepływ krwi może powodować wszelkiego rodzaju bóle głowy, starzenie się skóry i wypadanie włosów. Masaż akupresurowy głowy najlepiej sprawdza się przy migrenie i napięciowych bólach głowy, które pojawiają się m.in. na skutek stresu, unoszenia głowy podczas pracy przy komputerze czy spania w niewygodnej pozycji. Działa uśmierzająco na ból skroni, ból głowy, ból zatok, bóle migrenowe, pobudza krążenie, pozwala rozładować emocje, usuwa blokady energetyczne. Niweluje napięcia związane z brakiem snu, zmęczeniem oczu, lękiem, bezsennością, przewlekłym stresem, bólem szyi i barku.
Metoda została stworzona w oparciu o teorię meridian, bazującą na ponad 2000-letniej starożytnej mądrości medycyny chińskiej. Łącząc zasady orientalnej akupresury i technikę masażu, daje klientom unikalne, relaksujące i kojące doświadczenie podczas mycia włosów. Rytuał został opracowany na bazie 12 punktów ucisku, od A do L, które odpowiadają za funkcjonowanie różnych sfer naszego życia.
 
Formosa to:
* wiedza przekazywana przez wieki,
* fuzja orientalnej mądrości i techniki masażu terapeutycznego,
* kojące i relaksujące nowe doświadczenie przy myciu włosów.
 
We współczesnym świecie stres, będący główną przyczyną blokad w ciele, jest zjawiskiem powszechnym. Zacznijmy od masażu skóry głowy nawet raz w tygodniu. Masaż głównych punków uciskowych na skórze głowy daje głęboki relaks, stymuluje przepływ krwi i limfy, jednocześnie zwiększając przepływ krwi do mieszków włosowych, co wpływa na zdrowsze włosy od nasady po końcówki.

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

sisi13

O tak. Mnie to odstresowuje Smile

kylaina

O tak, przyjemna sprawa Smile

finezja

Przy i po takim masażu faktycznie można się"odblokować"na wiele Smile 

Kotik

Do samodzielnego masażu głowy najlepiej użyć "pająka" - fantastycznie odpręża!

JULA7

Az się rozmarzyłam...:)