Czy warto stosować peeling skóry głowy?

Czy warto stosować peeling skóry głowy?

Peeling trychologiczny to zabieg kosmetyczny popularny już od kilku lat. Wzrastanie świadomości o konieczności poprawnej pielęgnacji włosów sprawiło, że zaczęłyśmy myśleć także o poprawnej kondycji skóry głowy. To właśnie ona odpowiedzialna jest za porost włosów oraz bezpośrednio za kondycję samych włosów.

 

 

Jak działa peeling skóry głowy?

 

 

Wykonując peeling skóry głowy, pozbywamy się wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu odblokowujemy cebulki włosów. Przy regularnym peelingu głowy ukrwienie skóry jest pobudzone, dzięki czemu stymulujemy szybszy wzrost włosów. Dodatkowo, włosy rosną szybciej, ponieważ nie muszą przebijać warstwy martwego naskórka, tylko od razu pojawiają się na powierzchni skóry.

 

 

Rodzaje peelingów do skóry głowy

 

 

Rozróżniamy peeling enzymatyczny oraz mechaniczny. Pierwszy z nich zdecydowanie jest mniej wymagający, jednak należy poświęcić na niego odrobinę więcej czasu. Polega on na rozprowadzeniu na powierzchni skóry głowy substancji, która ma w sobie substancje zmiękczające oraz usuwające martwy naskórek i brud, zbierający się na skórze. Po czasie określonym przez producenta, zazwyczaj około piętnastu minutach, należy umyć włosy szamponem, w ten sposób zmywając peeling. To bardzo proste, prawda?

 

Drugim rodzajem peelingu skóry głowy jest peeling mechaniczny, który polega na mechanicznym pocieraniu skóry głowy. Zazwyczaj wykonuje się to peelingami naturalnymi, z wysoką zawartością nasion i innych składników, które mogę mechanicznie trzeć powierzchnię skóry. Na początku moczymy włosy oraz skórę głowy, później rozprowadzamy peeling na skórze i delikatnie masujemy. Pamiętajmy, żeby nasze ruchy nie były zbyt intensywne! Nie chcemy nadmiernie podrażnić skóry głowy. Po kilku minutach masowania spłucz peeling i umyj włosy szamponem.

 

 

Stosowanie

 

 

Peeling skóry głowy należy wykonywać minimum raz tygodniowo, jednak niektórzy eksperci twierdzą, że powinno się wykonywać go częściej, około 3-4 razy tygodniowo. Optymalną ilością jest około dwa razy tygodniowo, wtedy będziemy mieć gwarancję, że nie podrażnimy skóry głowy, a jednocześnie peeling będzie wykonywany na tyle często, że możemy być pewne widocznych efektów szybszego wzrostu włosów.

 

 

Zapobieganie i działanie

 

 

Peeling skóry głowy wpływa pozytywnie nie tylko na tempo wzrostu włosów, ale także na szeroko pojętą kondycję skóry głowy. Pozwala wyeliminować początki problemów z łupieżem czy nadmiernym i szybkim przetłuszczaniem się włosów, czyli łojotokiem. Peeling enzymatyczny nie zajmie ci dużo czasu, a pozwoli na naprawdę zadowalające efekty w krótkim czasie.

Udostępnij:
0