Czy wiesz, jakie są Twoje włosy?

Czy wiesz, jakie są Twoje włosy?

KSZTAŁT. Włosy proste i włosy kręcone

Włosy proste – nigdy same się nie kręcą i trudno nadać im inny kształt. Aby uzyskać loki potrzebny jest odpowiedni sprzęt (np. lokownica N°305 Fale Loki Koki) oraz profesjonalne produkty do stylizacji (np. Żel HDs do loków Rizzo, Montibello, 250 ml, cena: 39,00 zł), które podkreślą i utrwalą skręt. Włosy proste lubią preparaty dodające objętości. Należy też uważać, by ich zbytnio nie obciążyć.

Włosy kręcone – trzeba przyznać, że to jeden z bardziej wymagających typów włosów, gdyż trochę żyją własnym życiem. Wywijają się na końcach, łatwo się odkształcają i niestety lubią się puszyć. Nadanie im odpowiedniej formy to zadanie dla doświadczonego fryzjera, który właściwie je wycieniuje. Kiedy mamy delikatne fale powinnyśmy suszyć włosy suszarką z dyfuzorem używają wcześniej lekkiej pianki (np. delikatna pianka nawilżająca Miracle Mousse, artego, 250 ml, cena: 38,90 zł). Przy mocniejszych skrętach warto pamiętać o intensywnym nawilżaniu. Posiadaczki takich włosów nie obejdą się bez profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji loków. Wskazane są żele, kremy (np. żel modelujący loki Curl Gel 24, Kemon, 150 ml, cena: 49,00 zł ). Włosy kręcone lubią naturalne suszenie i czesanie wyłącznie na mokro. Do mycia najlepiej stosować delikatne szampony jak np. szampon intensywnie nawilżający Rain Dance artego – 250 ml, cena:37,90 zł .

Struktura. Włosy cienkie i włosy grube

Włosy cienkie – są miękkie i lekkie, niczym włosy małego dziecko. Łatwo poddają się elektryzowaniu, bywają oporne na stylizację. Najlepsza jest dla nich krótka lub średnia długość, nie przekraczająca granicy ramion. Decyzja o zabiegach fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja czy permanentna koloryzacja powinny być przez właścicielki cienkich włosów dokładnie przemyślane. Nadmierna pielęgnacja, zbyt duża ilość składników odżywczych a także obciążające kosmetyki do stylizacji to wszystko, czego należy unikać. Lekkie mgiełki, preparaty nadające objętości to produkty, które cienkie włosy bardzo lubią. Aby cienkie włosy nabrały pełnego kształtu warto sięgnąć po kosmetyk, który podniesie je od nasady jak np. spray Root Rifter artego – 300 ml, cena: 38,90 zł.

Włosy grube –  można ich pozazdrościć, bo umiejętnie traktowane wyglądają imponująco. Niestety wcale nie jest to proste zadanie. Włosy cienkie bywają sztywne, trudne do ułożenia. Perfekcyjne strzyżenie nada im kształt i  lekkość. Włosy grube potrzebują intensywnej pielęgnacji – lubią maski i odżywki nawilżające oraz olejki ( polecamy olejek Tsubaki  Montibello – 30 ml, cena: 29,90 zł; 130 ml, cena: 99,00 zł). Substancje nawilżające i emolienty to właśnie główne składniki odżywcze, jakie należy dostarczać grubym włosom w sporej ilości. Znacznie mniej wymagają protein, których nadmiaru należy się wystrzegać.

Porowatość. Włosy niskoporowate, włos wysokoporowate

Włosy niskoporowate – to z natury zdrowe, gładkie i błyszczące włosy. Ich pielęgnacja powinna być zrównoważona. Nie wymagają intensywnych kuracji natomiast należy je regularnie nawilżać. Od czasu do czasu warto sięgnąć po oczyszczający szampon, aby usunąć z nich resztki po produktach odżywczych a także, tych do stylizacji (np. szampon oczyszczający Dream artego, 1000 ml, cena: 58, 90 zł).

Włosy wysokoporowate – łatwo je rozpoznać. Takie włosy są matowe, szorstkie i często się puszą. Wyglądają niezdrowo i wymagają intensywnej odbudowy oraz ochrony. Łuska takich włosów jest mocno odchylona stąd wszelkie zabiegi, jak mycie, suszenie, czesanie należy wykonywać bardzo ostrożnie i delikatnie. Zamknięcie łuski włosa powoduje spłukiwanie ich wodą o letniej temperaturze, o czym warto pamiętać po każdej kąpieli.

Gęstość. Włosy rzadkie, włosy gęste

Rzadkie – to, że włosy są rzadkie widać choćby po tym, że delikatnie prześwituje nam skóra głowy. Kiedy je zwiążemy mamy cieniutki kucyk. Takie włosy lubią masaż, który pobudza mieszki włosowe i stymuluje wzrost nowych włosów. Aby wizualnie sprawić, by fryzura wygląda na bardziej gęstą warto zdecydować się na fale lub loki oraz niejednolity kolor, delikatne refleksy, czyli koloryzację, którą uzyskać można np. z zastosowaniemfolii Colorlink Fale Loki Koki. Unikajmy ostrych cięć, cieniowania i bardzo ciemnych kolorów.

Gęste – posiadaczki takich włosów mają się z czego cieszyć. Mogą nosić długie a nawet bardzo długie fryzury oraz eksperymentować z różnego rodzaju cieniowaniem. Pasują do nich jednolite i ciemne kolory. Wielotonowa koloryzacja oraz bardzo krótkie fryzury mogą zabrać wiele walorów gęstym włosom, dlatego szczególnie ich odradzamy.

 

 

 

Udostępnij:
0