Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > ZDROWIE > Dobry antyperspirant dla kobiet – jaki powinien być

Dobry antyperspirant dla kobiet – jaki powinien być

Antyperspiranty dla kobiet i mężczyzn to najpopularniejsze kosmetyki, które znajdziemy w niemalże wszystkich kosmetyczkach. Oferta producentów jest tak duża, że naprawdę ciężko wybrać najlepszy produkt. Podpowiadamy – czym się sugerować podczas zakupów, by później nie żałować swojej decyzji.

 
Kolorowe, pachnące – antyperspiranty dla kobiet zdominowały drogeryjne półki. Są ich setki – o różnej gramaturze, wielkości i oczywiście składzie. Skąd więc wiadomo, które będą skuteczne, a których lepiej nie kupować? Jedno jest pewne – produkt musi być doskonały, przecież stosujemy go wielokrotnie w kryzysowych sytuacjach, kiedy pojawiający się pot może sprawić, że poczujemy duży dyskomfort.

Co to jest antyperspirant?

Czy dezodorant i antyperspirant to to samo? Co zabawne – niektórzy są przekonani, że tak. Fakt oba preparaty stosujemy, gdy się pocimy, jednak działanie każdego z nich znacząco się różni. Przede wszystkim pierwszy maskuje, a drugi – zwalcza pojawiający się pot i zmniejsza jego wydzielanie. A poci się każdy. Są jednak sytuacje, gdy tego potu wydzielamy znacznie więcej, np. intensywnie ćwicząc lub w stresującej sytuacji. Wówczas antyperspirant dla kobiet bądź mężczyzn może okazać się wręcz zbawieniem.
 
Antyperspirant zawiera nie tyko substancje zapachowe, ale i ograniczające pocenie związki chemiczne. Chodzi dokładnie o alkaliczne sole gliny, które w wyniku wyższej temperatury zaczynają się aktywować i zwężają pory. Dzięki temu intensywność pocenia się jest znacznie mniejsza.

Antyperspirant dla kobiet – jak wybrać?

Kupując antyperspirant dla kobiet, nie ma co się sugerować pięknym opakowaniem i zapachem. O ile obie kwestie (bardziej ta druga) są istotne, to jednak nie dominujące. Wybierając antyperspirant, należy sugerować się przede wszystkim składem. To, czy jest to spray, kulka czy sztyft nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o działanie – tu o wygodzie decydują indywidualne preferencje każdej użytkowniczki.
 
Kobiety, które intensywnie ćwiczą, powinny wybierać produkt o silniejszym działaniu, nawet podczas bardzo intensywnego pocenia się. Na co dzień z kolei najlepiej jest sięgać po antyperspiranty, które nie zostawiają białych plam na ciemnych ubraniach i żółtych na jasnych. Nie tyko niszczy to naszą odzież, ale i wygląda bardzo nieestetycznie. W ofertach wielu dobrych marek (np. Garnier czy L’Oreal) znajdziemy produkty, które działają na kilku różnych płaszczyznach, np. oprócz chronienia przed przykrym zapachem i białym lub żółtym nalotem dodatkowo pielęgnują delikatną skórę pod pachami i łagodzą już istniejące podrażnienia.
 
Dlatego należy uważnie czytać skład i sprawdzać, czy stosowany przez nas produkt zawiera unikalne formuły, które są najlepszym gwarantem skuteczności. Atutem z pewnością są także składniki naturalne w składzie – szczególnie dla osób mających skórę skłonną do podrażnień i alergii.

fot. Fotolia

artykuł sponsorowany

 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

Anna Kloc

czekam az ktoś wymyśli skuteczny bez aluminium

weronkaa84

No właśnie. Też taki bez aluminium bym chętnie przygarenęła Smile

moisha83

Ja lubię antyperspiranty mineralne... a aluminium wiadomo ....

basiamiecz715

Preferuje bezzapachowe antyperspiranty.

ziajka wt

Moj ulubiony antyspirant to CD

Agnieszka Niwińska

Cały czas szukam idealnego antyperspirantu...

sisi13

Najlepszy byłby skuteczny.