Dopasuj strój do swojej sylwetki – figura typu kolumna

Dopasuj strój do swojej sylwetki – figura typu kolumna

Znanymi przedstawicielkami tego typu figury są Gwyneth Paltrow, Nicole Kidman i Elle McPherson. Panie „kolumny” mają ogromne szczęście, ponieważ z racji tego, że ich figura jest proporcjonalna (ramiona i biodra są tej samej szerokości), mogą nosić praktycznie wszystko. Pomimo mało zarysowanej talii, sylwetka i tak prezentuje się bardzo dobrze. Poniżej przedstawiamy kilka tricków, aby wyglądała jeszcz lepiej. Co zatem nosić, a czego unikać?

Odzież wierzchnia – Panie o tym typie sylwetki powinny wybierać trenczowe płaszcze do połowy uda, koniecznie wiązane w tali, najlepiej z kieszeniami na wysokości bioder. Taki trick spowoduje stworzenie wurażniejszych proporcji w sylwetce.

Spódnice – Pani kolumna najlepiej wygląda w spódnicach w kształcie litery A, lub z marszczeniami.

Sukienki – Najlepiej dopasowane z wcięciem w talii. Kolumna bardzo dobrze wygląda również w sukienkach z baskinką. Powinna jednak unikać luźnych, bezkształtnych i tzw. „workowatych” modeli gdyż zniekształcą sylwetkę.

Spodnie –  Lekko rozkloszowane, lub też rybaczki czy cygaretki 7/8. Kolumna jest jedynym typem sylwetki, który w spodniach takiej długości będzie wyglądać dobrze i atrakcyjnie.

Bluzki – Najlepsz będą z lekko rozszerzanymi rękawami i o półokrągłym dekolcie.

Marynarki i żakiery – Kolumny powinny unikać bezkształtnych fasonów. Idealnie wyglądają w marynarkach taliowanych i zapiętnych na jeden guzik, poniewaz dzięki temu talia wydaje się o wiele wyrażniejsza.

Buty –  na niewielkim obcasie, najlepiej klasyczne, które przyczynią się do zrównoważenia całego stroju.

Akcesoria i dodatki – Pani Kolumna powinna wybierać duże akcesoria, wyraźne i długie naszyjniki, pokaźne wielkościowo torebki czy też grube bransoletki.

Udostępnij:
0