Germaine de Capuccini z nową serią przeciw zmarszczkom

Germaine de Capuccini z nową serią przeciw zmarszczkom

Śmiało można powiedzieć, że Germaine de Capuccini jest prawdziwym ekspertem pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Portfolio marki niedawno powiększyło się o nowe produkty w serii  Timexpert Rides. O jej właściwościach i o najlepszym momencie na wdrożenie pielęgnacji przeciwstarzeniowej opowiada Anna Antosik, ekspert Germaine de Capuccini.

Timexpert Rides to pielęgnacja ukierunkowana na zapobieganie powstawania oraz redukcję zmarszczek mimicznych i głębokich. Kompleksowa pielęgnacja łączący w sobie 3 elementy: kurację profesjonalną, wyjątkową pielęgnację domową oraz stymulację mięśniową, poprzez masaż próżniowy i wykonywanie regularnych ćwiczeń. Połączenie tych trzech elementów ma na celu przede wszystkim wzmocnienie i ujędrnienie skóry, poprawę jej struktury i redukcję zmarszczek, ale także rozluźnienie mięśni twarzy, przeciwdziałanie utrwalaniu się zmarszczek mimicznych oraz wzmocnienie tkanki mięśniowej i zapobieganie procesowi jej starzenia się.

Nowa linia Timexpert Rides jest oparta o innowacyjne kompleksy peptydowe o podwójnym działaniu. Z jednej strony hamują pogłębianie się zmarszczek mimicznych poprzez działanie „botox – like”, wygładzając linie mimiczne i zapobiegając mikroskurczom, z drugiej strony kompleks peptydowy wzmacnia strukturę skóry właściwej poprzez stymulację jej regeneracji (stymulacja fibroblastów i wzrost syntezy składników macierzy). To podwójne działanie ma na celu poprawę jędrności skóry, jej elastyczności, nawilżenia oraz wygładzenie i spłycenie zmarszczek – tłumaczy Anna Antosik, ekspert marki Germaine de Capuccini.

Zestaw do zadań specjalnych

Kosmetyki sprzedawane w zestawach to rozwiązanie dedykowane w szczególności osobom, które poszukują idealnego połączenia kosmetyków  będącego odpowiedzią na potrzeby ich skóry.

Często trudno jest samodzielnie dobrać odpowiednie produkty, które w kompleksowy sposób będą dbały o stan naszej skóry. Zdarza się, że mamy wątpliwości i nie wiemy, co z czym można łączyć, a także czy i kiedy stosować serum. Należy pamiętać, że poszczególne produkty różnią się między sobą. Serum, często o lżejszej konsystencji, lepiej się wchłania, ma wyższe stężenia substancji czynnych i jest bazą pielęgnacyjną. Serum powinno odpowiadać na główną potrzebę naszej skóry, np. redukcję zmarszczek. Krem jest dopełnieniem pielęgnacji, stanowi dodatek do serum i ma na celu przede wszystkim dbanie o uszczelnienie naskórka, zatrzymanie wilgoci, działanie chroniące nas przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Krem zawiera oczywiście także składniki aktywne o ukierunkowanym działaniu. Age Cure to gotowy zestaw przeznaczony do kompletnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, zaplanowany tak, aby produkty uzupełniały się nawzajem, działały synergicznie i przyniosły określony efekt w określonym czasie – wyjaśnia ekspert marki Germaine de Capuccini.

Oferta Germaine de Capuccini poszerzyła się ostatnio o zestaw Age Cure. To 3 uzupełniające się produkty w formie serum.

Pierwszym krokiem pielęgnacji jest nałożenie serum Renew. Produkt ma działanie złuszczające, które stosuje się głównie w celu redukcji warstwy rogowej naskórka. Złuszczanie wygładza skórę, dodaje blasku i poprawia nawilżenie oraz, co bardzo ważne, poprawia przepuszczalność naskórka dla substancji aktywnych zawartych w kolejnych krokach. To codzienne regularne mikrozłuszczanie naskórka i stymulacja regeneracji najbardziej powierzchownej warstwy. W drugim kroku przewidziane jest stosowanie dwóch produktów. Przez pierwsze 2 tygodnie używamy serum One – No Lines. Produkt ten zawiera więcej składników Btx Tripeptine, czyli tych o działaniu „botox – like”, aby wygładzać linie mimiczne. Oczywiście zawiera także peptydy składające się na kompleks Tissulage Tech, ale w niższym stężeniu. Przez następne dwa tygodnie stosujemy drugi rodzaj serum – Two – Densify. W drugim serum mamy sytuację odwrotną – tutaj większa koncentracja peptydów „ujędrniających” w celu poprawy gęstości skóry i jej elastyczności.  Cały program ma za zadanie wyraźnie spłycić zmarszczki i poprawić ogólny stan skóry w 30 dni – wyjaśnia Anna Antosik.

Kiedy jest najlepszy moment na wdrożenie pielęgnacji anti-aging?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, coraz młodsze osoby w celach prewencyjnych sięgają po kosmetyki przeciwzmarszczkowe.

Producent informuje, że kuracja przeznaczona jest dla kobiet 30+, bez górnego limitu wieku. Ja osobiście jestem zdania, że taki podział jest sztuczny. Wiek metrykalny nie ma żadnego znaczenia, tutaj przede wszystkim istotny jest stan skóry oraz styl życia – pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych oraz objawów nadmiernej suchości skóry, matowy wygląd, przebarwienia to czas w którym należy wdrożyć pielęgnację przeciwstarzeniową – wyjaśnia Anna Antosik.

Produkty z serii Timexpert Rides

Age Cure

Oto pielęgnacja przeciwzmarszczkowa zaprogramowana na 30 dni. To 3 uzupełniające się produkty w formie serum, przeznaczone do stosowania codziennej na noc. Zestaw Age Cure składna się z serum Renew – o działaniu wspomagającym odnowę komórkową, to połączenie peelingu kwasowego z enzymatycznym w celu uzyskania optymalnych efektów przy jednoczesnym ograniczeniu podrażnienia. Kolejny krok to serum One – przeznaczone do stosowania po serum Renew przez pierwsze 15 dni kuracji, zawierające kompleks peptydowy Btx-Tripeptine oraz serum Two – przeznaczone do stosowania przez kolejne 15 dni kuracji, oparte głównie o składnik Tissulage Tech.

Renew 60 ml, One 30 ml, Two 30 ml  cena zestawu ok. 450 zł

Global Cream Wrinkles

Krem przeciwzmarszczkowy o działaniu hamującym pogłębianie się linii mimicznych, wspomagającym regenerację skóry, ujędrniającym i nawilżającym. Oparty o kompleksy peptydowe Btx-Tripeptine oraz Tissulage Tech. Dostępny w trzech wariantach Soft o lekkiej konsystencji dla skóry normalnej, Rich – o gęstej konsystencji, przeznaczony dla skóry suchej oraz Supreme – dla skóry wymagającej wyjątkowo intensywnego nawilżenia i odżywienia.

Global Cream Wrinkles Supreme – 260 zł/50 ml
Global Cream Wrinkles Rich – 240 zł/50 ml
Global Cream Wrinkles Light – 240 zł/50 ml

fot. materiały prasowe


Kosmetyków do pielęgnacji anti-aging szukaj w sklepie faceandlook.com

BioDermic, krem przeciwstarzeniowy z ekstraktem z pereł, cena 59 zł/50 ml

 

Udostępnij:
0