Face&Look > URODA > Gładka skóra bez skalpela

Gładka skóra bez skalpela

Gładka skóra to marzenie wielu kobiet, jednak nieubłagany upływ czasu czy zmiany w budowie ciała na przestrzeni lat odciskają swoje piętno w tym, jak wyglądamy. I choć starzenie się to zupełnie naturalny proces, warto dowiedzieć się, w jaki sposób nieco go opóźnić lub poprawić swój wygląd, gdy zmiany zaczęły już się pojawiać.

Najlepszym sposobem na piękną, zdrową skórę jest odpowiednia jej pielęgnacja. Dobrze dobrane kosmetyki wraz ze zdrową dietą pozwalają zachować ładny i młody wygląd na dłużej, jednak nie są cudownym eliksirem. Obecnie medycyna estetyczna rozwinęła się na tyle, że jest dostępna dla każdego, kto jej potrzebuje, a jedynym sposobem na poprawę wyglądu skóry i wygładzenie zmarszczek od dawna nie jest inwazyjny lifting. Warto korzystać z pojawiających się nieinwazyjnych nowinek, które zapewniają doskonałe efekty, często lepsze niż zabiegi chirurgiczne.

Zabiegi laserem

Laser to obecnie jedno z najbardziej popularnych urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu zmian trądzikowych, blizn, przebarwień, a także rozstępów. Jest często stosowany również w zabiegach wygładzających zmarszczki – to również alternatywa dla tradycyjnego liftingu, który jest dużym obciążeniem dla organizmu. Lifting laserowy nie wymaga ingerencji chirurgicznej, a pacjenci wracają co codziennych zajęć bardzo szybko. 

Lifting laserowy – alternatywa dla chirurgicznych zabiegów

Zabiegi laserem, w zależności od rodzaju urządzenia i obszaru poddawanego zabiegowi, może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta, może również delikatnie piec – podobne jak w przypadku lekkiego poparzenia słonecznego. Efekty jednak są bardzo dobre, a okres rekonwalescencji o wiele krótszy niż w przypadku liftingu tradycyjnego. Należy jednak przestrzegać zaleceń, w tym bezwzględnie nie można opalać się przez około miesiąc. Z tego względu zabiegi tego typu najlepiej wykonywać w miesiącach, gdy promienie słoneczne są łagodne.

Bloomea – efekt lasera bez lasera?

Mimo stosunkowo niewielkiej inwazyjności zabiegów laserowych, obecnie pojawiają się możliwości osiągnięcia podobnych efektów jeszcze bardziej bezboleśnie. Bloomea to urządzenie, które łączy w sobie trzy technologie: mikrowibrację, luminoterapię, czyli terapię światłem LED, oraz makroeksfoliacja, podczas której dochodzi do złuszczania naskórka i przyspieszenia jego namnażania się. Dzięki temu podczas zabiegu udaje się osiągnąć efekt laserowego liftingu w jeszcze mniej inwazyjny sposób. Co więcej, zabieg ten może być przeprowadzany przez cały rok na każdym rodzaju skóry – nawet na cerach wrażliwych. Jest również całkowicie bezbolesny.
 
Warto zauważyć, że zabieg Bloomea to nie tylko skuteczny sposób na odmłodzenie skóry i wygładzenie zmarszczek, ale również na usunięcie rozstępów. Pozbycie się ich za pomocą kremów czy balsamów to zadanie niemalże niemożliwe, natomiast zabiegi Bloomea radzą sobie zarówno z nimi, jak i z bliznami na ciele.

Artykuł sponsorowany

Fot. Fotolia

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Karolina Zając

NIe jestem wcale przeciwna medycynie estetycznej ale weźmy pod uwagę że nie wszystkie zabiegi są tak inwazyjne jak tutaj sądzicie....  Jest wiele zabiegow w postaci zastrzyków i bez użycia skalpela. Które mogą ożywić skórę. Bardzo dobrym zabiegiem jest na przykład botoks na zmarszczki mimiczne w okolicach oczu. Albo kwas hialuronowy, który świetnie nadaje się przykładowo do likwidacji bruzd nosowo wargowych Smile  https://www.zdrowipolacy.pl/jak-skutecznie-odmlodzic-okolice-oczu/

eliska

Ciekawe jaka cena tego zabiegu

kryska.67

To niesamowite jakie teraz są możliwości

Patula

Kobiety lubia być długo młode nawet i pocierpieć jak muszą

basiamiecz715

Bloomea...zaciekawiła mnie ta metoda .

natgav

Boję się lasera.

sisi13

Nie wykluczam żadnej z metod poprawy wyglądu.