Igłowy termolifting twarzy i ciała Infini. Co to takiego?

Igłowy termolifting twarzy i ciała Infini. Co to takiego?

Zabieg Infini polecany jest szczególnie osobom, które chcą unieść owal twarzy, odmłodzić skórę szyi, dekoltu, dłoni, ujędrnić piersi, ramiona, brzuch lub uda, usunąć zmarszczki, blizny lub rozstępy oraz trwale zmniejszyć lub zlikwidować pocenie w okolicy pach.

Infini to to pierwsza na świecie platforma medyczna RF łącząca dwie różne techniki działania polem radiowym na tkanki – delikatna powierzchniową i agresywną podskórną  o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia. Pozwala uzyskać efekt liftingu podobny do frakcyjnych zabiegów laserowych, jednak w zdecydowanie mniej agresywny sposób. Nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, przez co sięga po nią coraz więcej klientów.

Poprzez nakłucie i miejscowe podgrzanie tkanki Infini powoduje zagęszczenie i ujędrnianie skóry, dając widoczną już po pierwszym zabiegu poprawę wyglądu skóry. Bezpośrednio widoczne na skórze pozostają miejsca po nakłuciach, w trakcie których dochodzi do termokoagulacji tkanek, co zapoczątkowuje proces odnowy włókien kolagenowych. Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie oraz rumień i nieznaczny obrzęk. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Po 48 godzinach od zabiegu pacjent może wrócić do codziennych aktywności.

Obszar zabiegowy poddawany jest znieczuleniu miejscowemu za pomocą kremu. Następnie poddawany jest działaniu głowicy termoliftingującej wytwarzającej falę radiową na różnych głębokościach skóry od 0,5 do 3,5 mm. Procedura zabiegu w zależności od obszaru to trwa od 30 do 120 minut.

Bezpośrednim następstwem zabiegu jest obkurczeniu włókien kolagenowych i widoczne napięcie skóry. Zabieg stymuluje organizm do produkcji nowego kolagenu, dlatego najlepsze efekty uzyskujemy w serii 2-3 zabiegów w odstępie 4 tygodni. Proces przebudowy włókien kolagenowych trwa kilka tygodni (nawet do 3 miesięcy) po zabiegu. W tym czasie poddane stymulacji włókna kolagenowe tworzą nowe wiązania i dają efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry.

 

U większość pacjentów uzyskujemy trwały efekt, jednak zalecane jest wykonanie zabiegu „przypominającego” po ok. 2 latach. Przed każdym zabiegiem kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem i szczegółowo omawia zasadę działa, przebieg zabiegu, a przede wszystkim wyklucza przeciwskazania. Zabieg Infini można wykonywać przez cały rok, jednak w okresie letnim zalecana jest dodatkowa ochrona przeciw słoneczna. Przeciwskazania do zabiegu to: ciąża, choroba nowotworowa, otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry, wszczepione urządzenia elektryczne, zaburzenia krzepliwości krwi, terapia przeciwzakrzepowa.

Cena 600-3000 zł/30-120 minut


fot. materiały prasowe

 

Udostępnij:
0