Jak dbać o farbowane włosy blond?

Jak dbać o farbowane włosy blond?

Pielęgnacja przez wielkie „P”

 

Włosy blond to najczęściej włosy wysokoporowate. Oznaczana to, że mają bardzo rozchyloną łuskę i są podatne na przesuszenia i uszkodzenia mechaniczne. Bardzo szybko się też puszą, co nie pozostaje bez wpływu na ich wygląd. Często wyglądają jak włosy zniszczone, a czasem rzeczywiście takie są. Dlatego też trzeba sięgnąć po kosmetyki, które naprawdę dobrze nawilżają włosy. Jednak trzeba też wiedzieć, że niektóre z nich, choć mogą dobrze nawilżać, to mogą powodować żółknięcie pasm, a tego chcemy uniknąć. Na pewno dobrym wyborem są maski i odżywki, które w składzie mają olej kokosowy i kwas hialuronowy. Te dwa składniki sprawią, że włosy odzyskają swój blask, a przy tym zachowają piękny odcień bez żółtych refleksów. Dodatkowo trzeba jeszcze sięgnąć po kosmetyki z ceramidami. Czym są ceramidy? Jest to grupa lipidów, które naturalnie występują w strukturze włosa. Wypełniają przestrzenie międzykomórkowe. Odgrywają dla włosów tak ważną rolę jak cement na placu budowy. Rzeczywiście spajają je. Działają jak bariera uszczelniająca rogowe płytki włosa. Dzięki temu łuski lepiej przylegają do łodygi. Zatem należy szukać produktów, które w składzie mają właśnie ceramidy.

Domowe maseczki, które warto wypróbować

 

Pielęgnacja blond włosów może opierać się na domowych sposobach. Oczywiście warto, a nawet trzeba przygotować maseczkę jajeczną. Wystarczy tylko w misce ubić jedno białko na sztywną pianę, następnie dodać 2 łyżki jogurtu naturalnego oraz łyżkę oleju kokosowego. Całość mieszamy i nakładamy na włosy od samej nasady. Delikatnie masujemy pasmo po paśmie. Na koniec włosy splatamy w warkocz, bądź zakładamy czepek ochronny. Taką maseczkę zmywamy po godzinie bądź dwóch. Najlepiej to zrobić ciepłą wodą. Trzeba jeszcze umyć włosy i nałożyć odżywkę bez spłukiwania. Możecie jeszcze spróbować maski z jogurtu naturalnego i żelu aloesowego. Na kubek jogurtu przypadają dwie łyżki świeżego żelu aloesowego. Składniki mieszamy i nakładamy na włosy, tyle tylko, że 2 cm poniżej samej nasady. Po godzinie maskę zmywamy. Musicie pamiętać, że każdą maskę trzeba nakładać na oczyszczone suche włosy. Nie mogą być splątane czy tłuste. Raz w tygodniu należy wykonać olejowanie. Polecamy olej kokosowy czy rycynowy. Nakładamy go na włosy, ale nie skórę głowy, chyba, że bardzo się przesusza. Jeżeli włosy są bardzo zniszczone, to przypominamy, że możecie założyć czepek ochronny i położyć się spać, zaś następnego dnia zmyć olejek i umyć włosy, a na koniec nałożyć maseczkę.

Modne fryzury dla blond włosów – na jaką się zdecydować?

 

Włosy blond są modne i to fakt. Jednak poza koloryzacją warto zwrócić uwagę na fryzurę, która idealnie będzie pasować. Możecie zdecydować się choćby na koloryzację pixie, czyli krótkie boki i 4-5 cm włosy u nasady, które można lekko wymodelować czy podkręcić. Obłędnie kolor blond prezentuje się na long bobie i rzecz jasna włosach do ramion, które są wycieniowane od linii brody. Do tego jeszcze gęsta grzywka i już doskonały efekt jest wręcz gwarantowany.

Udostępnij:
0