Jak nosić modne garnitury w kratę?

Jak nosić modne garnitury w kratę?

Krata Księcia Walii

Uważana za jedną z najelegantszych krat – być może dlatego, że upodobał ją sobie sam książę Walii, Edward VIII. Deseń składa się z wąskich linii, które przecinając się, tworzą charakterystyczne kwadraty. Krata Księcia Walii widocznie odcina się od tła, ale rzadko kiedy tworzy bardzo wyraziste kontrasty. Dzięki temu garnitur pokryty takim deseniem będzie odpowiednim strojem biznesowym. Zwłaszcza gdy zestawimy go z neutralną białą koszulą i stonowanymi dodatkami.

Garnitur w kratę Księcia Walii doskonale prezentuje się również w nieco bardziej casualowym wydaniu. Można zestawiać go np. z koszulami w prążki, ale wymaga to sporo wyczucia, dlatego lepiej trzymać się bezpiecznych rozwiązań.

Krata Windowpane

Krata Windowpane to wzór, który składa się z cienkich, dość szeroko rozstawionych, przecinających się linii, które, jak sama nazwa wskazuje, przypominają kratę okienną. Podobnie jak krata Księcia Walii potrafi być bardzo elegancka. Jeżeli zależy nam na bardziej formalnym stroju, powinniśmy wybierać modele, na których deseń jest ledwie widoczny. Im wyższy kontrast – tym mniejszy stopień formalności.

Garnitur w kratę Widowpane stylizujemy podobnie jak ten w kratę księcia Walii. Jeżeli zależy nam na eleganckim, biznesowym zestawie – stawiamy na stonowane dodatki w jednolitych kolorach. Komponując stylizację na wyjście do kina, można nieco bardziej poeksperymentować, np. decydując się na koszulę w delikatne mikrowzory.

Krata Tartan (tzw. szkocka krata)

Garnitury w kratę Tartan mogą mieć bardzo różne barwy: od zieleni po czerwień. Jednym z jej najpopularniejszych wariantów jest Black Watch, czyli niebiesko-zielona szkocka krata noszona niegdyś przez Czarną Straż, czyli jeden ze szkockich batalionów piechoty.

W związku z tym, że krata Tartan dość mocno rzuca się w oczy, garnitur zdobiony takim deseniem nie zawsze sprawdzi się w formalnych sytuacjach. Jednak jeżeli wzór nie jest zbyt wyrazisty, można bez obaw włożyć taki garnitur na ślub czy biznesowe spotkanie. W takiej sytuacji lepiej jednak nie zestawiać garnituru w kratę z innymi deseniami. Radzimy ograniczyć się do gładkich koszul i neutralnych dodatków, aby stylizacja nie była przerysowana.

Krata Gingham

Regularna krata z przędzy w dwóch kolorach. Najczęściej jest to biel skontrastowana z jakimś ciemnym odcieniem (np. granatem). Garnitur zdobiony takim deseniem to dobry ubiór na lato, kiedy można sobie pozwolić na nieco więcej modowych eksperymentów. Jeżeli decydujemy się na model w biało-czarną, albo biało-granatową kratę, można spróbować zestawić go z poszetką i krawatem w kontrastowym kolorze – efekt powinien być interesujący.

Garnitur w kratę Gingham raczej nie sprawdzi się w biurze. Będzie za to doskonałym wyborem na niezobowiązujące garden party albo poprawiny.

Podsumowanie:

Wnioski płynące z tego krótkiego przeglądu są proste:

  • Im bardziej wyrazista krata, tym ostrożniejsi powinniśmy być przy wyborze dodatków.

  • Kraty Tartan, Windowpane i Księcia Walii można nosić w towarzystwie innych deseni, ale wymaga to sporego wyczucia. Wprowadzając do stylizacji kolejny deseń, automatycznie obniżamy też jej formalność.

  • Krata Gingham bez względu na okoliczności najlepiej wygląda na jednolitym tle, dlatego w jej wypadku lepiej nie eksperymentować z innymi wzorami.

  • Każda z opisanych krat (poza Gingham) może być mniej lub bardziej formalna. Ostateczny efekt zależy od wyrazistości wzoru oraz dodatków na jakie się zdecydujemy.

Znając te trzy reguły, nie powinieneś już mieć problemu ze stylizowaniem garnituru w kratę. To ponadczasowy, uniwersalny wzór, który potrafi skutecznie wyróżnić stylizację na tle innych. Nie należy zatem się go obawiać.


Źródło Recman.pl

Zadbany facet zawsze znajdzie czas na pielęgnacje. Bogatą ofertę produktów znajdziecie w naszym sklepie https://faceandlook.com/  

Polecamy – https://www.faceandlook.pl/jaki-kolor-garnituru-wybrac-dla-blondyna

Udostępnij:
0