Jak poradzić sobie z okropnym dniem? Nasze kosmetyczne sposoby

Każda z nas ma czasami gorszy dzień. Kłótnia z partnerem, szef niesprawiedliwie czepiający się o coś w pracy albo po prostu nadchodzący okres, który sprawia, że wszystko przeżywamy dwa razy bardziej. Jak uratować dzień, który zdążyłaś już przepisać na straty?

 

Kiedy dzień jest wyjątkowo nieprzyjemny, trudno jest tak po prostu kazać sobie dalej czerpać przyjemność z różnych aktywności. Problemy zdają się nawarstwiać, jedna nieprzyjemność goni kolejną i tak w końcu lądujemy złe, niezadowolone i jeszcze gorzej nastawione na kolejny dzień. Właśnie w takich sytuacjach osoba, o której powinnyśmy najbardziej pamiętać i poświęcić jej najwięcej uwagi, to my same. Jeśli wszystko się wali, zapomnij o tym wszystkim i skup się na sobie i poszukiwaniu radości. Ale gdzie ją znaleźć?

 

 

Nowe paznokcie

 

 

Nic tak nie poprawia humoru jak zmiana wyglądu. Nowa fryzura, paznokcie, ubranie potrafią ekspresowo polepszyć nasze samopoczucie. Wspominamy o paznokciach na pierwszym miejscu, ponieważ i tak musimy zmieniać je co około 3-4 tygodnie. Dlaczego więc nie zafundować sobie wizyty w salonie kosmetycznym albo nie pomalować paznokci właśnie w tym dniu, w którym czujemy się fatalnie? Dodatkowo czas spędzony u kosmetyczki, może być okazją do uspokojenia się i zastanowienia nad swoimi sprawami. Podobno w branży usługowej należy wykazywać się nie tylko doskonałym wykonaniem usługi, ale także słuchaniem i rozmową z klientem. Może właśnie tego okropnego dnia spróbujesz głębiej porozmawiać ze swoją kosmetyczką? Kto wie, co z tego wyjdzie :)

 

 

Rytuał pielęgnacyjny

 

 

Na każdym kroku – wtedy gdy mówimy po prostu o potrzebie relaksu, która może przyjść do nas w wielu sytuacjach – mówimy o rytuale pielęgnacyjnym. Wieczór maseczki w połączeniu z peelingiem ciała, a nawet depilacją, potrafi być naprawdę oczyszczający nie tylko dla ciała, ale także dla umysłu. Jest to takie typowe poświecenie czasu sobie samej, którego brakuje nam szczególnie wtedy, kiedy to czynniki zewnętrzne sprawią, że nie czujemy się najlepiej. Zrób to, co lubisz najbardziej. Zajmij się swoim ciałem, gwarantujemy, że będzie to także uczta dla ducha.

 

 

Poczuj się piękna

 

 

Zwróć uwagę na to, co zazwyczaj pomijasz. Czy to rzadko ścierany za pomocą peelingu martwy naskórek, a może balsam, którego zazwyczaj nie używasz? Piękny zapach balsamu, który czujemy na swojej własnej skórze, może naprawdę poprawić humor. Tak samo jest z poczuciem gładkości skóry, czy depilacją wykonywaną pierwszy raz po dłuższym czasie. A może nigdy nie robisz pedicure? Jeśli masz zły humor, postaw po prostu na to, o czym zazwyczaj zapominasz. Być może odkryjesz swoją nową ulubioną rzecz wśród segmentu urodowego, a może po prostu miło będzie właśnie w ten gorszy dzień zobaczyć siebie pod kątem czegoś wyjątkowego w wyglądzie.

 

 

Inne sposoby

 

 

Czy istnieje wiele innych sposobów na polepszenie humoru? Oczywiście, że tak, choć prawdą jest, że nie zawsze jest to takie proste. W rytuałach pielęgnacyjnych, które proponujemy na poprawę nastroju, chodzi głównie o to, by po pierwsze z pełną świadomością poświęcić czas wyłącznie sobie, po drugie kiedy czujemy się piękne i zadbane, nasza samoocena rośnie i automatycznie jakoś łatwiej nam wyjść z przygnębienia. Pamiętaj jednak, że self care nie może pozostawać wyłącznie na zewnątrz i jeśli czujesz, że masz z czymś poważny problem, z którym trudno ci sobie poradzić, zgłoś się o pomoc do drugiego człowieka. Nie ze wszystkim można poradzić sobie samemu, ale warto pamiętać, że mamy prawo do słabości, a także do pełnego egoizmu, kiedy czujemy, że dziś nie mamy siły oferować nic z siebie innym osobom.

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów