Jak przeciwdziałać procesom starzenia się skóry?

Jak przeciwdziałać procesom starzenia się skóry?

Sposobów na zapobieganie procesów starzenia się skóry jest całe mnóstwo, jednak nie wszystkie z nich są równie skuteczne. Co należy podkreślić na samym początku – przy niezdrowym trybie życia niewiele sposobów będzie skutecznych. Na pierwszym miejscu postawmy wysypianie się i odpowiednie nawodnienie organizmu.

Istotne jest także spożywanie głównie żywności nieprzetworzonej i nie zażywanie używek, ewentualnie zażywanie ich niewielkich ilościach, dużych odstępach czasu. Wszystko to można nazwać po prostu zdrowym trybem życia. Nie chodzi o to, żeby odmawiać sobie przyjemności, które bardzo lubimy, ale o to, żeby trzon naszego codziennego funkcjonowania opierał się na dostarczaniu organizmowi tego, czego potrzebuje, przynajmniej w większości. Zacznijmy też od nawadniania i ograniczania szkodliwych substancji.

Zdrowy tryb życia może opóźnić procesy starzenia się skóry, jednak nie będzie on wystarczającym rozwiązaniem w celu opóźnienia rozpoczęcia procesów starzenia się skóry. Co jeszcze możesz zrobić?

 

Kremy przeciwzmarszczkowe

 

Działania stricte skierowane przeciwko procesom starzenia się skóry to nie tylko tak zwane kremy odmładzające, ale o nich także warto wspomnieć. Kremy przeciwzmarszczkowe kojarzą nam się z dedykowaną grupą dojrzalszych kobiet, jednak jest to bardzo mylące!

Kremy przeciwzmarszczkowe mają w składzie kolagen i kwas hialuronowy, które wpływają korzystnie na jędrność i nawilżenie skóry, a także wnikają w jej strukturę, odbudowując połączenia w tkance. U osób dojrzałych takie działanie jest bardzo wskazane, ale także u osób młodych będzie bardzo mile widziane! Im szybciej zaczniemy dostarczać tego typu składników w codziennej pielęgnacji, tym później procesy starzenia skóry twarzy się zaczną.

 

 

Będzie to – jak sama nazwa “przeciwzmarszczkowe” wskazuje – faktyczne przeciwdziałanie, a nie próba zlikwidowania powstałego już efektu estetycznego. Nie bójmy się kosmetyków z kolagenem i kwasem hialuronowym, gdyż to właśnie te składniki są jednymi z najkorzystniej wpływających na odbudowę i regenerację skóry – nie tylko takiej, która już podlega procesom starzenia.

 

Anti-aging

 

I wreszcie masaż twarzy – najbardziej skomplikowany, a zarazem najprzyjemniejszy i prawdopodobnie najskuteczniejszy sposób na przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry.

Anti-aging, zwany również “liftingiem bez skalpela”, to nic innego jak japońska technika masażu twarzy, podczas którego masażysta działa nie tylko na skórę właściwą, ale także na poziomy tkanek głębokich i mięśni. Podczas takiego procesu zachodzi większe dotlenienie skóry, zmniejszenie opuchlizny, ujędrnienie i uzyskanie efektu bardziej promiennego wyglądu skóry twarzy. Masaż twarzy ma działać przede wszystkim na to, żeby skóra produkowała więcej kolagenu i elastyny, czyli składników, które zawierają kremy przeciwzmarszczkowe.

Nasza skóra jest w stanie produkować je samodzielnie, jednak z wiekiem produkcja tych składników się zmniejsza. Dlatego właśnie istotna jest stymulacja za pomocą masażu Dodatkowe uzupełnienie niedoboru tych składników poprzez stosowanie produktów kosmetycznych da nam idealny efekt końcowy i pozwoli dłużej cieszyć się młodym i świeżym wyglądem skóry!

 

Indywidualne tempo procesów starzenia

 

Nie zapominajmy, że u każdego z nas proces starzenia przebiega w innym tempie, także pojawia się w innym momencie. Nie zawsze świadczy to o nieprawidłowej pielęgnacji skóry twarzy, czy zbyt późnym rozpoczęciu przeciwdziałania procesów starzenia się skóry.

Czasami to po prostu geny, których nie pokonamy, czy uwarunkowania środowiskowe, jak miejsce zamieszkania, klimat atmosferyczny. Jednak warto podejmować działania anty starzeniu się cery. Zwiększą one nasz komfort, ponieważ wpłyną na jej odżywienie, ponadto istnieje ogromna szansa, że przynajmniej opóźnią nadejście omawianych procesów starzenia się tkanek skórnych. Działając przeciwzmarszczkowo, poczuj, że robisz coś nie tylko dla wrażenia estetycznego i swojego wyglądu, ale także, źe dbasz po prostu o swoje zdrowie i jak najlepszą kondycję organizmu.

Poświęcanie czasu na pielęgnację i doskonalenie urody to coś, co dla każdej z nas może być wspaniałą chwilą relaksu w ciągu dnia!

 

Udostępnij:
0