Face&Look > URODA > PORADY > Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

W obecnych czasach stosuje się wiele laserów do usuwania nadmiernego owłosienia. Uważane są za dość skuteczne i bezpieczne. Najlepsze efekty zabiegów uzyskuje się u osób z ciemnymi włosami i jasną karnacją, ponieważ pochłanianie wiązki światła przez naskórek jest znacznie mniejsze. U osób, które mają wyższy fototyp skóry, może dojść do powstawania zmian barwnikowych. Zanim umówimy kogoś na zabieg epilacji laserowej, zapraszamy na bezpłatną konsultację z kosmetologiem, w trakcie której wykluczymy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu, sprawdzamy stan skóry, a także specyfikę samego włosa. Klienci przed rozpoczęciem epilacji laserowej powinni zostać poinformowani, że miesiąc przed nie powinni wykonywać depilacji woskiem, ani wyrywać włosów z miejsc, które będą poddane zabiegowi. Powinni również ogolić miejsce zabiegu na jeden dzień przed zabiegiem laserowym, aby odrastające włosy były widoczne w trakcie wykonywania zabiegu.

 

Na miesiąc przed, a także w trakcie wykonywania kolejnych serii należy całkowicie odstawić preparaty zawierające zioła i substancje fotouczulające. Niezastosowanie się do tej metody może skutkować poparzeniem. Należy unikać przede wszystkim takich ziół i suplementów jak: dziurawiec, skrzyp polny, witamina C, nagietek czy bergamotka. Pamiętajmy jednak, że takie zioła zawarte są w składzie preparatów do włosów, kosmetyków czy herbat ziołowych. W zależności od partii poddawanej zabiegowi na kilka tygodni przed zabiegiem nie stosujemy peelingów, kosmetyków z kwasami, a także kosmetyków z witaminą C i A.

Zabiegi epilacji laserowej nie są zalecane kobietom w ciąży i karmiącym, ponieważ występują u nich wahania hormonalne oraz nie wykonuje się na nich badań potwierdzających bezpieczeństwo zabiegów. Nie zaleca się również wykonywania tego typu zabiegów u osób o obniżonej odporności oraz osób poddanych leczeniu choroby nowotworowej, ponieważ skóra jest wtedy bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego zabiegi laserowe mogłyby spowodować trudne do wyleczenia zmiany. Przeciwwskazaniem są również przewlekłe choroby skóry takie jak: łuszczyca, egzema, liszaj, rumień, atopowe zapalenie skóry oraz bielactwo. U osób z ciemną karnacją powinna być przeprowadzona próba. Zaś u osób, które są opalone zabieg może okazać się nie skuteczny lub może skutkować poparzeniem.

Latem można wykonywać zabiegi miejsc, które zakrywane są ubraniem lub chronione przed promieniowaniem słonecznym wysokimi filtrami. Wyjątkiem są partie np. bikini i pachy, które nie są wystawiane bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. Dlatego najlepiej jest umawiać się na sesję jesienią i zimą.

Ilość zabiegów jest kwestią bardzo indywidualną. W celu uzyskania większej redukcji zbędnego owłosienia klienci powinni poddać się kilku zabiegom (4-8) z zachowaniem określonych faz włosa. Dla utrzymania efektu zaleca się w przyszłości sesje kontrolne. Skóra po zabiegu jest podrażniona, dlatego warto pamiętać, aby zaopatrzyć się w odpowiedni krem i maść łagodzącą z alantoiną i pantenolem. Nie zaleca się aplikowania innych kosmetyków w dniu, w którym była wykonana epilacja. Rekomenduje się stosowanie filtrów na partie wystawiane na działanie promieni słonecznych.

O wyjątkowości zabiegu świadczą jego szybkie i trwałe efekty. W salonie Mani Mania stosujemy nowoczesny laser z podwójną głowicą, która zapewnia wysoką precyzję w usuwaniu niechcianych włosków i znacznie skraca sam czas zabiegu. Innowacyjne rozwiązania, którym jest m.in. wyposażenie w system chłodzący, łagodzi dyskomfort oraz pieczenie podczas epilacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić, czy ten zabieg jest dla Ciebie, UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ  i rozwiej swoje wszelkie wątpliwości.

 

Zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Anna Korzeniewska

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
DER-MED (niezweryfikowany)

Przed zabiegami Epilacji Laserowej warto pamiętać, że laser usuwa jedynie włoski, które są w fazie wzrostu, a na resztę trzeba poczekać aż urosną i wtedy jeszcze raz powtórzyć zabieg! Smile