Face&Look > MODA > PORADY > Jak się ubrać na chrzciny jako chrzestna?

Jak się ubrać na chrzciny jako chrzestna?

Wybór matki chrzestnej jest poważną decyzją dla rodziców dziecka, która zwykle jest bardzo przemyślana. W tym przypadku najczęściej kierują się oni własną sympatią, decydując się na osoby z bliskiego otoczenia - rodziny czy przyjaciół. Takie ustalenie nie powinno mieć z pewnością przypadkowego charakteru. W końcu matka chrzestna staje się z tą chwilą ważną osobą w życiu dziecka. Pozornie błahy, ale jednak niezwykle istotny jest więc odpowiedni ubiór chrzestnej na samej uroczystości. Jakie sukienki na chrzciny warto rozważyć, a czego jednak unikać? Poniżej kilka porad od naszej redakcji.

Co ubrać na chrzest jako matka chrzestna?

Zostanie matką chrzestną to ważny i wzruszający moment w życiu każdej kobiety, dlatego wspominając go po latach (np. przeglądając zdjęcia) warto upewnić się, że nie będziemy żałować naszych modowych decyzji z tego dnia. Sukienki na chrzciny powinny być przede wszystkim eleganckie. Wymaga tego nie tylko charakter uroczystości, ale i sam fakt, że jej istotna część odbywać będzie się w kościele. Z tego powodu powinno się zadbać o to, żeby kreacja nie była zbyt krótka i wulgarna - nie powinna odsłaniać za wiele dekoltu, często wspomina się także o konieczności zakrycia ramion. Szukając modnej sukienki na chrzciny warto postawić na taką w jasnych kolorach. Najlepiej sprawdzają się w tej sytuacji pastelowe błękity, róże i beże. Jeśli jednak wolisz coś w bardziej wyrazistym tonie jak fuksja czy turkus, a nawet czerń - nic straconego. Zalecamy jednak stonowanie całego outfitu gładką marynarką w delikatnych barwach, dzięki czemu unikniemy nadmiernego rzucania się w oczy na każdym zdjęciu.

Jaki strój na chrzciny?

Przeglądając sukienki na chrzciny powinnyśmy wziąć pod uwagę także naszą wygodę oraz to, jak czujemy się w danej kreacji. W końcu spędzimy w niej co najmniej kilka godzin i będziemy w niej fotografowane. Z pewnością, jako matki chrzestne, będziemy też często trzymać dziecko na rękach i bawić się z nim. Warto więc zadbać o to, żeby kreacja z nami współpracowała i nie powodowała dyskomfortu, który mógłby przysłonić nam całą radość z wydarzenia. Wiosną królują sukienki na chrzciny w kwiatowe wzory, które dodają nam kobiecości i delikatności. Szczególnie latem warto postawić na zwiewne stroje, dzięki którym przetrwamy nawet najwyższe temperatury. Z kolei jesienią i zimą należy pamiętać o dopasowaniu okrycia wierzchniego czy żakietu do stylu wybranej sukienki na chrzciny. Unikajmy łączenia ze sobą mocnych kolorów czy kontrastowych wzorów. Przykładowo odradza się zakładanie marynarki w kratę do sukienki w kropki czy żółtego płaszcza do czerwonej sukni. Nie zapominajmy jednak o tym, że nic tak nie łączy całej kreacji jak dobranie do niej odpowiednich dodatków. Stawiając na stonowane sukienki na chrzciny można zaszaleć z kolczykami w modne wzory czy torebką w wyrazistym kolorze - będzie to stanowiło modny i ciekawy akcent, który nada całości szyku. Kluczowe są także odpowiednie buty - czasy, gdy buty powinny być w kolorze sukienki dawno minęły. Obecnie stawia się przede wszystkim na wygodę i odpowiedni balans całego stroju. Podobnie jak w przypadku żakietów - przy wyrazistej sukience na chrzciny sięgamy po parę w stonowanych kolorach, natomiast jeśli sama kreacja jest raczej delikatna i nie rzuca się w oczy, buty mogą stanowić interesujący kolorystyczny akcent.

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

uid); $img = '/sites/all/themes/fnl_tpl_temp/images/ona.jpg'; if(isset($user->field_avatar['und'][0]['uri'])){ $img = image_style_url('avatar', $user->field_avatar['und'][0]['uri']); } echo ''; ?>
unreallove

Garnitur damski na taką okazję też byłby dobrą opcją, jeśli ktoś np nie lubi nosić sukienek Smile