Jak stosować primer do rzęs?

Jak stosować primer do rzęs?

Dlaczego kosmetyczka powinna mieć ten produkt?

Stylistka rzęs posługuje się różnymi nowoczesnymi, ułatwiającymi jej pracę wyrobami. Kosmetyczce zależy na trwałości swojej pracy. Przyklejone rzęsy powinny utrzymywać się do kilku tygodni, nie mogą też sprawiać żadnych kłopotów, między innymi podrażniać oczu. Najważniejsze jest prawidłowe przygotowanie rzęs do zabiegu.

Przed nałożeniem kleju na rzęsy trzeba odpowiednio zająć się rzęsami naturalnymi, a do tego przyda się primer. Jest on tak skonstruowany, żeby po jego aplikacji użycie kleju nie stanowiło problemu. Taka baza podkładowa jest dostępna we wszystkich dobrych sklepach kosmetycznych. Warto zamawiać szczególnie te, które są łatwe w użytkowaniu, przeznaczone do użytku profesjonalnego.

Co znajduje się w składzie primera?

W jego składzie znajduje się taka substancja jak poliwinylopirolidon (PVP), oprócz tego także alkohol i woda. Udowodnione jest jego działanie, przyspiesza polimeryzację, czyli wiązanie się kleju z danym przedmiotem, w tym przypadku z rzęsami. Po jego użyciu występuje niewielka warstwa cząsteczek odpowiedzialnych za prawidłową polimeryzację. Jest to wyrób bezpieczny dla oka czy skóry. Warto jednak postępować zgodnie z zaleceniami producenta i uważać na te wrażliwe partie ciała. Trzeba go użyć zwłaszcza wtedy, gdy warunki w salonie nie są najlepsze, występuje duża wilgotność.

Jak stosować?

Przed użyciem primera trzeba pamiętać o użyciu cleanera. Tylko ten artykuł jest w stanie przygotować poprawnie rzęsy do zabiegu przedłużania. Oczyszcza on z wszelkich zabrudzeń, odtłuszcza. W jego składzie występują: związki krzemu z wodorem, alkohol, woda, AA, czyli kwas arachidonowy. Primer jako środek zwiększający przyczepność stosowany jest jako drugi produkt. Użyty prawidłowo, w odpowiedniej ilości i dobrych warunkach panujących w salonie, może przyczynić się do tego, że rzęsy będą utrzymywały się nawet do 10 tygodni. Żeby tak się stało, ważne jest także właściwe odmierzenie ilości primera.

Stosowanie zależy od ilości, jakości rzęs, koniecznie trzeba dobierać go indywidualnie do klientki. W czasie wykonywania zabiegu liczą się nie tylko narzędzia, kosmetyki, ale przede wszystkim umiejętności i doświadczenie. To te dwie kwestie przyczynią się do tego, że zarówno klientka, jak i stylistka rzęs będą się czuły komfortowo w gabinecie. Zabieg nie jest inwazyjny, dlatego decyduje się na niego coraz więcej kobiet.

Do nakładania tych artykułów pomocne będą niektóre kosmetyczne narzędzia. Dają one szansę na właściwe odmierzenie wszystkich preparatów oczyszczających, wiążących czy klejących. Taką wyprawkę styliska może przygotować w nowoczesnym punkcie sprzedażowym, między innymi w specjalistycznym sklepie czy hurtowni kosmetycznej.

Artykuł powstał przy współpracy z Amazinglashes.com

Na udane zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Bielenda Professional, SupremeLab, ekskluzywny rewitalizujący krem pod oczy. Cena 56,99 zł/15 ml

Udostępnij:
0