Jaki kolor garnituru wybrać dla blondyna?

Jaki kolor garnituru wybrać dla blondyna?

Kolor garnituru w połączeniu z materiałem i jego fakturą mają ogromny wpływ na to, jak prezentujesz się w konkretnej stylizacji. Niektóre kolory mogą podkreślić i wyeksponować rysy twarzy, podkreślić koloru oczu i włosów. Niestety nietrafione połączenia kolorystyczne mogą stworzyć wrażenie, jakbyś był niewypoczęty, niewyspany, a twoja twarz będzie sprawiać wrażenie bladej, skóra z kolei ziemistej lub poszarzałej. Do kolorystycznych wyborów warto więc przywiązywać nie mniejszą wagę niż do decyzji o konkretny kroju garnituru. 

Kolor ma znaczenie

Dostępna kolorystyka garniturów męskich jest obecnie bardzo szeroka: od bieli i jasnego beżu, przez szarości, granaty, do intensywnej czerni. Do tego dostępne są jeszcze garnitury w bardziej wyrazistych barwach, natomiast klienci sięgają po nie znacznie rzadziej. Wybór koloru to nie tylko kwestia indywidualnych preferencji czy dopasowania się do charakteru uroczystości, czy spotkania, na które zakładamy garnitur. Istotna okazać się może także pora dnia. Bardzo istotne przy wyborze koloru garnituru jest jednak dopasowanie go do konkretnej osoby. Znaczenie ma tutaj przede wszystkim typ urody: kolor włosów, oczu, a nawet skóry. Nie w każdym kolorze garnituru blondyn o niebieskich oczach będzie się prezentował równie dobrze. Niekoniecznie też ciemny blondyn o piwnych oczach powinien wybierać ten sam kolor, co mężczyzna o bardzo jasnej karnacji. Dlaczego? Ponieważ kolorystyka garnituru w istotny sposób może wpływać na to, jak prezentować się będzie nie tylko twoja twarz, ale cała sylwetka. Są takie kolory, które będą działać na korzyść, jak i takie, które mogą powodować mniej korzystną prezencję. Warto to wziąć pod uwagę. 

Ostrożnie z jasnym garniturem

Niewątpliwie mężczyźni o jasnych włosach i generalnie jasnej karnacji mają do wyboru sporo możliwości. Blondyni w zdecydowanej większości kolorów męskich garniturów prezentują się dobrze, choć nie oznacza to, że absolutnie każdy odcień będzie w tym przypadku dobrym wyborem. Z pewnością dobrym wyborem jest całkiem spora paleta odcieni szarości, a także różnych odmian granatu czy koloru niebieskiego. Niestety nie oznacza to jednak, że w absolutnie wszystkich odcieniach jasnych garniturów blondyni będą się dobrze prezentować. Na przykład białe garnitury, a także te wyjątkowo jasne beże, delikatne odmiany szarości to zestawy kolorystyczne, których raczej lepiej unikać. Przede wszystkim chodzi tutaj o to, jak w takim garniturze prezentować się będzie cera. Zbyt jasne garnitury sprawiają, że cera wygląda blado, może sprawiać wrażenie poszarzałej, a ty zmęczonego i pozbawionego energii. Jeśli nie chcesz, aby twarz prezentowała się bez wyrazu, lepiej zrezygnuj się ze szczególnie jasnych garniturów, a zamiast nich postaw na propozycje w o kilka tonów ciemniejszych odcieniach: https://www.lancerto.com/pl/odziez/garnitury.html

Brązy nie dla wszystkich blondynów 

Kiedy szukamy alternatywy dla granatu i szarości, często uwagę przykuwają brązowe modele. Warto jednak do tego typu wyborów również podchodzić z pewną ostrożnością. Chodzi przede wszystkim o niektóre odcienie brązów, które mogą sprawiać, że cera prezentować się będzie ziemiście. Dotyczy to także kamizelek: https://www.lancerto.com/pl/odziez/kamizelki.html. Nie oznacza to jednak, że wszystkie brązy z założenia należy odrzucić. Warto jednak sprawdzić, które z odcieni sprawiają, że twarz prezentuje się korzystnie, a które przyczyniają się o tego, że sprawia ona wrażenie poszarzałej i pozbawionej naturalnego blasku. 

Szarości, ciemniejsze beże — idealny wybór na dzień 

 Z pewnością dobrym wyborem właściwie dla wszystkich blondynów są szare garnitury w średnich i ciemnych odcieniach. To sprawdzona kolorystyka, która pasuje właściwie każdemu mężczyźnie o jasnej karnacji. Dobrym rozwiązaniem z reguły jest także garnitur w ciemnym beżowym kolorze, który świetnie sprawdza się przede wszystkim w cieplejszych miesiącach roku. To dobre rozwiązanie zarówno na rodzinną uroczystość, jak i spotkanie biznesowe. Z reguły dobrym wyborem jest połączenie go z klasyczną białą koszulą, choć nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie: https://www.lancerto.com/pl/odziez/koszule.html

Jaki garnitur na wieczorne wyjście? 

Z pozoru mogłoby się wydawać, że najbardziej sprawdzonym rozwiązaniem jest czarny garnitur. Nie jest to jednak w przypadku blondynów prawda. Szczególnie mężczyźni o bardzo jasnej karnacji nie prezentują się w tego typu stylizacjach najkorzystniej. Czerń to rozwiązanie, po które sięgamy jednak najczęściej przy bardzo oficjalnych sytuacjach. W większości przypadków znacznie lepszym rozwiązaniem jest ciemnogranatowy garnitur. Dobrze sprawdzają się także szarości o średniej głębi koloru. Mężczyźni o niebieskich oczach mogą także postawić na intensywne warianty niebieskich garniturów. Oczywiście są takie wydarzenia, na których czarny garnitur jest absolutnym must have i w takiej sytuacji po prostu należy po niego sięgnąć, natomiast jeśli masz wybór, a twoja karnacja jest jasna, zastanów się nad alternatywną wersją kolorystyczną garnituru. 

 

 

 

Udostępnij:
0