Jakie buty najczęściej nosimy w okresie zimowym?

Na pewno jest wśród nas wielu fanatyków zimy, ponieważ jest to zupełnie inny okres od pozostałych. Znaczna obniżka temperatur, biały puch spadający z nieba czy też jazda na nartach - to tylko jedne z wielu cech charakteryzujących zimę. Nie można jednak zapomnieć również o tym, że zmieniają się nasze przyzwyczajenia modowe. Trudno wyobrazić sobie kogoś w sandałach, które ustępują miejsca większym i cieplejszym butom. Postanowiliśmy dokładnie sprawdzić, jakie obuwie najczęściej nosimy właśnie w tym okresie. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Jak zima, to polecamy trapery

Zima to czas, w którym oblodzone chodniki i śliskie ulice są na porządku dziennym. Nie na darmo mówi się nawet, że "zima zaskoczyła drogowców", natomiast my możemy przygotować na ten czas. Buty wysokie męskie, czyli trapery doskonale sprawdzą się na zimę, ponieważ zapewniają nam ciepło. Nie można zapomnieć również o tym, że posiadają one bieżniki, które umożliwiają większą stabilizację. Śliskie chodniki i dróżki tak naprawdę utrudniają swobodne chodzenie w niskich butach, bo ryzyko upadku jest duże. O ile jeszcze młode osoby mogą utrzymać równowagę, to jednak starsze osoby mogą mieć większy problem. Warto zatem odstawić do szafy trampki damskie, aby po prostu cieszyć się zdrowiem i nie ryzykować zachorowania oraz ślizgania się po chodnikach, chociaż buty wysokie męskie nie zawsze od tego nas uchronią.

Trapery przeważnie są wyposażone w futerko od środka, co tylko ociepla nasze nogi i sprawia, że czujemy się bardziej komfortowo. Jest spore grono osób, które zimą nie chcą wychodzić z domu i my to w pełni rozumiemy, ale jednak czasami musimy wyjść załatwić najpilniejsze sprawy i takie trapery pozwolą nam przebyć tę drogę bez ryzyka wychłodzenia stopy.

A może buty trekkingowe?

Jako, że zima to czas jazdy na nartach i wzmożonej aktywności związanej z górami, to nie można zapominać o tym, żeby być dobrze wyposażonym. Obuwie trekkingowe to również buty damskie, więc panie z pewnością będą mogły znaleźć model odpowiedni do swoich oczekiwań. Takie buty pozwolą na swobodne pokonywanie nawet najtrudniejszych tras, a trzeba wspomnieć o tym, że w tym czasie może być niebezpiecznie.

Buty trekkingowe posiadają bieżniki, które stabilizują stopę, ale też zapewniają bezpieczeństwo w postaci ochrony stopy przed wbiciem się w nią ostrych przedmiotów. Przeważnie mogą być to kamienie niewidocznych nawet na pierwszy rzut oka. Z zewnątrz mogą wyglądać na ciężkie, ale w środku okazuje się, że są lekkie, ale za to bardzo wytrzymałe. Poza stabilizacją stopy nie można zapomnieć o tym, że są one przystosowane do zmieniających się warunków atmosferycznych, co ma spore znaczenie w górach.

Wspomniane wyżej buty znajdziesz na stronie: 

 

Po kosmetyki zapraszamy do naszego sklepu faceandlook.com

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów