Jazz Art Fashion Festival – piąta edycja w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

Jazz Art Fashion Festival – piąta edycja w Centrum Praskim Koneser w Warszawie

W weekend 11-12 maja, warszawski Koneser zmieni się w miejsce tętniące muzyką, modą i designem w wykonaniu najlepszych polskich twórców. Jazz Art Fashion Festival to dwa dni pełne kreatywnych wydarzeń, które wyzwolą w Was pokłady twórczej energii!

Piąta edycja będzie pod wieloma względami wyjątkowa: JAFF, festiwal o wieloletniej tradycji, po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie i zmieni Centrum Praskie Koneser w twórczą przestrzeń sztuki, rozrywki, emocji i wyzwań artystycznych.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Koncert wieczoru, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia Festiwalu to Performance Jazzowy z repertuaru Kory i MAANAM pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Mroziaka, z udziałem świetnych muzyków sceny jazzowej i wokalistów: Moniki Borzym, BOVSKiej, Ani Karwan Kasi Lins, Karoliny Artymowicz oraz Arka Kłusowskiego i Buslava. JAFF to połączenie muzyki, mody i sztuki, przenikanie się struktur i współpraca twórców, świetnym tego wyrazem będzie premierowy pokaz kolekcji kimon „Psycho Pussy” – owoc artystycznej kooperacji projektantki Joanny Hawrot i Maurycego Gomulickiego, grafika, fotografa, autora instalacji i krótkich form filmowych. Kolekcja jest wyrazem fascynacji sztuką op-artu, kobiecością i Kulturą Rozkoszy. Po raz pierwszy, kolekcję kimon uzupełniają limitowane body, leginsy, sportowe płaszcze czy bluzy, a całość kierowana jest do kobiet, które traktują modę jako manifest: indywidualności, wolności i wyobraźni. Artystyczna kooperacja stanowi kontynuację autorskiej filozofii marki „From Fashion To Art”.

 
Bovska i Karolina Artymowicz

Ogrody duszy kobiety

W niedzielę, 12 maja, na uczestników festiwalu dwa pokazy mody: pierwszy z nich to PIANO FASHION SHOW: „Ogrody duszy Kobiety”, autorstwa duetu La Metarmorphose Gawkowska & Szczęsna, którego kolekcja debiutowała na tegorocznym Paris Haute Couture Fashion Week, a trzy modele z ostatniej kolekcji zostały wyróżnione w międzynarodowym, ukazującym się w m.in. Paryżu i Rzymie, magazynie Haute Couture, jako: inspiracje, talent artystyczny i wytyczanie nowych stylów w Houte Couture. Kolekcja „Ogrody duszy…” to historia pełna fantazji, subtelności oraz magii francuskiego stylu. Atmosferę francuskiej finezji i lekkości podkreśli muzyka wygrana na fortepianie Steinway&Sons przez rewelacyjną Gośkę Bańkę, pianistkę, wokalistkę i kompozytorkę wielokrotną laureatkę prestiżowych nagród w dziedzinie sztuk muzycznych. Na miano wydarzenia wieczoru zasługuje z pewnością drugie wydarzenie fashion – na scenę wkroczy duet projektantów: Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski by przedstawić wariacje na temat zmysłowych koronek i połyskujących tkanin. #Thebestof przekrój kreacji wieczorowych. Najciekawsze looki z ostatnich pokazów oraz premierowe sylwetki, przygotowane specjalnie na Jazz Art Fashion Festival.


La Metamorphose – projektantki


La Metamorphose

Muzyka dla koneserów i nie tylko

Do fortepianu Steinway&Sons zasiądzie również nominowany w tym roku do nagrody Fryderyka Aleksander Dębicz. W jego wykonaniu usłyszymy między innymi utwór „The Union” skomponowany przez niego z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Artysta połączył w nim motyw Mazurka Dąbrowskiego oraz Ody do Radości Beethovena – hymnów Polski i Unii Europejskiej – tworząc w ten sposób muzyczną metaforę jedności, której tak bardzo potrzebujemy. Do kompozycji „The Union” artysta podda improwizacji premierowo kompozycję przygotowaną specjalnie na Jazz Art Fashion Festival skupioną wokół piosenek Kory, które artysta zaaranżował na fortepian solo.

JAFF Art & Design to część, której kuratorem jest dr hab. Dawid Korzekwa – założyciel platformy internetowej GUSTGUST.com która wspiera i promuje wysokiej jakości produkty, kosmetyki i ubrania od najlepszych polskich projektantów. Przez dwa dni na gości JAFF czekać będzie blisko 150 pop-up store’ów, które przedstawią produkty sztuki użytkowej w najlepszym wydaniu.

Prelekcje, wykłady, warsztaty

Oprócz pokazów mody i koncertów uczestnicy JAFF 2019 posłuchać będą mogli wykładów uznanych panelistów, prelekcji artystów i występów muzyków, podczas JAFF Meetups – części konferencyjno-meetingowej wydarzenia. W przestrzeni Praskiego Centrum Koneser zagoszczą m.in. Basia Richard – ekspert ds. wizerunku i znana stylistka gwiazd m.in. Sarah Hyland, Demi Lovato, Bella Thorne, Forest Whitaker, Jason Statham, Irina Shayk, Olivia Holt czy Hillary Duff. Przez kilka lat osobiście dbała o cały look idolki nastolatek Seleny Gomez. Piotr Szaradowski – kurator, wykładowca i doktor nauk humanistycznych, Andrzej Kupniewski – Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Rafał Stanowski – dziennikarz i koordynator festiwalowej strefy Young Designers. W sobotę zapraszamy na debatę, która podniesie emocje: Hejt na Instagramie: czyli jak to się stało, że na portalu pielęgnującym piękno, styl i idealne życie pojawiły się słowa, które bolą? Porozmawiamy o tym z Instagramerkami: Mają Bohosiewicz, Julią Oleś (@Fabjulus), Kingą Litwińczuk (@styleon_bykinga) oraz Joanną Biernacką (@ashplumplum). Debatom towarzyszyć będzie strefa JAFF Creative: warsztaty m.in. z rysunku żurnalowego na sprzęcie marki Wacom oraz Eizo z artystką, ilustratorką mody Anną Halarewicz, warsztaty z jogi z panelem związanym z Herstorią, warsztaty kulinarne pod patronatem MARTINI z Larą Gessler, warsztaty plecionkarskie oraz warsztaty z tworzenia gier w 3D, który odbędzie się w przestrzeniach warszawskiego campusu Google for startups. Na wyjątkowe spotkanie z polskim bursztynem w świecie mody: wykłady, projekcje filmowe, wystawę i warsztaty zaproszą Andrzej Kupniewski i Marcin Tymiński z Fundacji Promocji Wzornictwa i Muzeum Biżuterii Współczesnej.


Basia Richard


Lara Gessler

Dla młodych projektantów

Wszystko, co wielkie, ma swój mniejszy początek, dlatego na dwa dni oddajemy we władanie młodych projektantów specjalnie zbudowany Pawilon na Placu Konesera JAFF Young Designers i dedykujemy im konkurs. To 8 projektantów nagradzanych i nominowanych do nagród w prestiżowych konkursach Fashion Week. Wyłoni on najlepszą kolekcję, która posiadając szczególne walory artystyczne wpisze się w ideę łączenia mody i kultury obecną na Jazz Art Fashion Festivalu. Wyboru zwycięzcy dokona Jury w trakcie wydarzenia. Przez dwa dni festiwalu w Pawilonie będzie można oglądać modowe show oraz kolekcje. Kuratorem przestrzeni jest Rafał Stanowski, PR Director Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Dodatkowo goście festiwalu będą w tym miejscu mogli wziąć udział w wielu warsztatach edukacyjno-rozwojowych, m.in. plecionkarstwa, sitodruku, rysunku żurnalowego, wyrobu biżuterii oraz jogi.

Sponsorami piątej edycji Jazz Art Fashion Festival są: OPPO Mobile Polska oraz Audi Krotoski-Cichy Warszawa, ul. Radzymińska 267.

 

Udostępnij:
0