Jędrna skóra krok po kroku

Jędrna skóra krok po kroku

Zastanawiasz się, co robisz źle, że twoja skóra jest w dobrej, ale nie idealnej kondycji? Zaraz rozwiejemy twoje wątpliwości i podamy ci idealny sposób na gładką, jędrną skórę.

Podstawa w nawadnianiu

Swoją przygodę z jędrną skórę zdecydowanie powinnaś zacząć działaniem od środka, czyli po prostu spożywaniem odpowiednich ilości wodę. Dla dorosłego człowieka powinna być to ilość około 4 litrów wody. Co istotne – mówimy tutaj o ilości czystej wody, a nie po prostu o ilości płynów.

Może nam się wydawać, że nawadniamy się kawą, herbatą, czy sokiem, jednak w rzeczywistości te produkty zawierają substancje odwadniające, takie jak teina czy cukier. Staraj się więc pić dużo wody mineralnej, a jeśli uprawiasz sport, przy każdorazowych ćwiczeniach powinieneś wypijać dodatkowe 0,5 do 1 litra wody, w zależności od intensywności wysiłku fizycznego.

Nawodnienie organizmu sprawi, że także twoja skóra będzie bardziej jędrna.

Nawilżenie jako podstawa pielęgnacji

Kremy nawilżające powinny zajmować stałą pozycją w pielęgnacji naszej skóry. Nie można przesadzić z ilością ich nakładania, ponieważ wtedy do cery nie będzie docierał tlen i nie zregeneruje się ona w pełni. Jednak w odpowiednich ilości nakładanie kremu nawilżającego jest wskazane nawet dwa razy dziennie.

Dodatkowo, jeśli w trakcie dnia czujesz, że twoja twarz jest przesuszona, warto zaaplikować maseczkę nawilżającą, która zapewni szybką i mocną dawkę nawilżenia. Pamiętaj jednak, że maseczki należy stosować maksymalnie 2-3 razy w tygodniu. Ich zbyt częste stosowanie może dawać odwrotny efekt – być obciążające dla kondycji skóry twarzy.

Za kremy nawilżające uznaje się takie zawierające zarówno substancje zatrzymujące wodę w organizmie (gliceryna, aloes, kwas hialuronowy), jak i te tworzące na powierzchni skóry barierę ochronną, pozwalającą jak najdłużej pozostawić wodę w organizmie (wszelkie rodzaje olejów naturalnych).

Zrogowaciała warstwa naskórka

A konkretnie pozbywanie się zrogowaciałej warstwy naskórka – nawet jeśli twoja pielęgnacja zawiera mnóstwo nawilżających produktów i spożywasz duże ilości wody, nie obejdziesz się bez tego kroku. W końcu zadbana, świeża skóra znajduje się pod powierzchnią zniszczonego, martwego naskórka – żeby wszystkie twoje zabiegi się opłaciły, musisz pozbyć się niechcianej warstwy, która zasłania efekty.

Wystarczy, że raz w tygodniu zastosujesz peeling – jeżeli będziesz używać tego typu produktów częściej, możesz narazić się na nadmierne złuszczanie skóry i tym samym uszkadzanie skóry właściwej.

Pamiętaj także, żeby stosując peeling nie trzeć skóry zbyt mocno – drobinki zawarte w kosmetykach peelingujących nie wymagają dużego wkładu mechanicznego. Wystarczy, że lekko rozprowadzisz produkt na twarzy. Przy regularnym stosowaniu mocne ingerencje nie są potrzebne, a i przy rzadszym stosowaniu lepiej postawić na efekt delikatniejszy niż ryzykować drobne uszkodzenie skóry.

Elastyczność, czyli kolagen

Kolagen, czyli po prostu składnik odpowiedzialny za starzenie się komórek. Nasz organizm produkuje go samodzielnie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostarczać kolagen także z zewnątrz. Dzięki temu poprawimy jędrność i elastyczność swojej skóry. Idealnymi kremami z wysoką zawartością kolagenu są kremy przeciwzmarszczkowe.

Nawet jeśli twoja skóra nie weszła jeszcze w proces starzenia się, warto raz na jakiś czas zastosować krem przeciwzmarszczkowy. Dostarczy one dawkę kolagenu potrzebną także młodej skórze. Produkcję kolagenu przez skórę na pewno zwiększy stymulacja poprzez masaż twarzy.

Taki masaż można wykonywać zarówno kamieniem do masażu wykonanym z odpowiedniego surowca, jak i rollerem do masażu twarzy. Takich produktów warto używać podczas mycia twarzy – jest to jednocześnie głębsze oczyszczenie twarzy, jak i stymulacja produkcji kolagenu.

SPF kontra UV

Filtr przeciwsłoneczny, czyli ostatnia część niezbędnika jędrnej skóry.

Działanie promieni UV jest niezwykle szkodliwe dla cery, to bezpośrednia przyczyna rozpadu kolagenu w tkankach skóry.

Ochrona przed słońcem na szczęście już w ogromnym stopniu weszła do łask, ale jeśli wciąż nie masz kremu z filtrem, nie zwlekaj dłużej! SPF wchodzi w skład wielu kremów na dzień i należy stosować go zarówno w cieplejsze, jak i chłodniejsze pory roku.

Do dzieła!

Udostępnij:
0