Już nie czarny! Wprowadź kolorowy eyeliner do swojego makijażu!

Już nie czarny! Wprowadź kolorowy eyeliner do swojego makijażu!

Kolorowe eyelinery czyli modowy hit, ale jednocześnie szczegół w makijażu przez wielu uważany za odważny i ekstrawagancki. Samo użycie klasycznego, czarnego eyelinera jest mocno widocznie, czy dodawania do wzoru koloru to już zbyt wiele.

 

Moda na eyeliner

 

Przez ostatnie kilka lat możemy obserwować eyeliner nie tylko w klasycznej jaskółce albo krótkiej kresce zakończonej wraz z długością powieki. Obserwujemy także bardziej wyszukane wzory – kropki, znajdujące się pod powieką, na przedłużeniu rzęs, czy jeszcze ciekawsze propozycje patternu.

To właśnie prezentują nam influencerki, nie powstrzymując się także przed wprowadzeniem do makijażu większej ilości koloru. W przeciwieństwie do wyrysowanych wzorów, które mogą wielu z nas wydawać się zbyt ekstrawaganckie, kolorowy eyeliner zdecydowanie taki nie jest!

Jak mówi producent kosmetyków Vipera, kolorowe eyelinery pozwalają na wyrażenie siebie. Nie musimy być nad wyraz oryginalne, czy czuć się nienaturalnie – efekt ma być zupełnie odwrotny. Taki efekt uzyskujemy poprzez dodanie kolorowej kreski do takiej, namalowanej klasycznym, czarnym linerem. Jeżeli chcemy zastosować jedynie kolorowy eyeliner, ale zależy nam na delikatnym efekcie, możemy lekko rozetrzeć krawędzie wyrysowanej kreski.

 

 

 

Jak dobrać kolor eyelinera do typu urody?

 

Nieodpowiednio wybrany kolor eyelinera faktycznie może stanowić pewien problem. Nie pozwoli on na oszałamiający efekt podbicia koloru naszej tęczówki, zamiast tego uczyni spojrzenie mniej wyraźnym, niknącym na tle makijażu.

Na szczęście marka Vipera podaje nam dokładną rozpiskę tego, na jaki kolor powinnyśmy zdecydować się, posiadając dany kolor oczu! Producent proponuje nam 6 kolorów: biały, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski oraz magentę. Kolory są wyraźnie widoczne na skórze i doskonale napigmentowane!

Posiadaczki oczu niebieskich oraz zielonych powinny zdecydować się na pomarańczowy lub żółty, czyli najcieplejsze z proponowanych odcieni. U części z nich sprawdzi się także magenta. Podobne odcienie będą świetnie korespondowały z szarym kolorem tęczówki, jednak do nich pasuje również biały oraz niebieski. Wreszcie oczy piwne lub brązowe, w tym przypadku najlepiej sprawdzi się kolor zielony, niebieski oraz magenta.

Możemy więc uznać magentę za najbezpieczniejszy wybór, z drugiej strony pamiętajmy, że jest on bardzo intensywny, co nie dla każdego może być komfortowe.

Jeśli boisz się intensywności zacznij od kolorów delikatnych, a z czasem zobacz, jak odnajdujesz się w makijażu z barwnym elementem!

O kolorowych eyelinerach Eyeliner Superior Viva Kolory! przeczytasz więcej TUTAJ.

 

Udostępnij:
0