Face&Look > Letnie i świeże zapachy na każdy gust

Letnie i świeże zapachy na każdy gust

“ … to był maj, pachniała saska kępa..” Pachniała bzem, kwitnącymi drzewami i kwiatami. Nie ma chyba na ziemi osoby, która nie lubi pięknych zapachów szczególnie na wiosnę, gdy natura się wraca do aktywności i tworzy pierwsze kompozycje zapachowe. Pobudzają one zmysł powonienia i często powodują bardzo przyjemne doznania. Niemal każdy z nas określa pewne wybrane zapachy bądź rodzaj zapachów jako ulubiony. Jako taki, który powoduje określone reakcje i odczucia, niekiedy odświeżenie jak np. mięta, trawa cytrynowa albo stan odprężenia, jak lawenda. Jednak co zrobić, jeśli nie mamy miejsca na uprawę lawendy, a perspektywa doniczki z trawą cytrynową w torebce nie koniecznie komponuje się z jej pozostałą zawartością?

Perfumy, wody perfumowane, wody toaletowe

Koncerny kosmetyczne wychodzą naprzeciw tym potrzebom z pełną gamą zapachową w postaci perfum, wód perfumowanych i wód toaletowych. Bazują na różnych nutach zapachowych. Obecnie na rynku jest bardzo dużo dostępnych zapachów zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Jednak tych damskich zapachów jest nieco więcej. Preferencje kobiet są różne i bardzo często zależne od wielu czynników. Dobór perfum zazwyczaj odbywa się na zasadzie kojarzeniowo – emocjonalne. Testując nowe zapachy w perfumerii bywa, że zapach przywodzi nam na myśl coś przyjemnego, jakieś wspomnienia np. egzotycznych wakacji czy pierwszej randki. Kobiety kierują się różnymi kryteriami, jednak to delikatne zapachy damskie cieszą się największą popularnością - https://kontigo.com.pl/zapachy/delikatne-zapachy-damskie.html. Są bardziej subtelne, podkreślają naturalny zapach kobiety, co wpływa pozytywnie na samopoczucie, a nawet pewność siebie.

Słodki czy kwiatowy?

Delikatne zapachy damskie cechuje pewna eteryczność, zwiewność i przede wszystkim poczucie świeżości. Niemal każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce czy na swojej półce w łazience, flakonik z ulubionymi perfumami. Większość nie wyobraża sobie wyjścia bez skropienia się ulubioną kompozycją. Zatem słodkie czy kwiatowe? Zarówno słodkie zapachy damskie jak i kwiatowe, są najpopularniejszymi nutami zapachowymi wśród większości kobiet. To właśnie słodkie kompozycje są najczęściej wybierane w drogeriach i perfumeriach niemal na całym świecie. Jak pokazują badania, nie tylko kobiety pozytywnie reagują na słodki aromat na ich własnej skórze. Również mężczyźni wskazują słodkie zapachy jako najbardziej kobiece - https://kontigo.com.pl/zapachy/slodkie-zapachy-damskie.html.

Należy pamiętać, że perfumy działają razem z zapachem naszej skóry wchodząc w pewną interakcję. Zatem ten sam zapach może być zupełnie inny na Twojej skórze, a zupełnie inaczej pachnieć na nadgarstku koleżanki czy siostry. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ ten sam zapach może być nieziemsko cudowny dla nas, ale dla kogoś innego może być drażniący, a nawet nieprzyjemny. Co warto zatem zrobić aby wybrać najlepszy zapach dla siebie? Zabrać ze sobą ... kawę. Tak, kawę – ale nie zaparzoną, pyszną i aromatyczną z mlekiem, a zmieloną i niezaparzoną. Pozwala ona na chwilę odpocząć receptorom w nosie i rozróżnić kilka wybranych zapachów.

 

A jakie są Wasze ulubione zapachy ? Słodkie, a może kwiatowe. Wszystkie na pewno znajdziecie w Kontigo :)

 

Dodaj komentarz

Komentarze

kryska.67

Lubię delikatne zapachy, teraz mam Versace Bright Crystal, które bardzo lubię, miałam też Gabriela Sabatini Miss Gabriela. 

sisi13

Na lato wolę świeże, kwiatowe zapachy.

kylaina

Lubię kwiatowe, cytrusowe, na pewno świeże Smile

JULA7

Od kilku lat wciąż wracam do Mexx fly high. Mój ulubieniec

Liliana 5555

Owocowe, lekkie zapachy najlepsze są akurat latem Smile 

JACK

Przyznajcie się czy wybieracie zapachy również swoim facetom ? Badania mówią, że robicie to w 80%-tach Smile 

dreams1

dolce gabanna od dawna mnie kusi Smile

Iwo

Piekne kobiece zapachy