Lifting endodermalny bez skalpela. To już możliwe!

Lifting endodermalny bez skalpela. To już możliwe!
Zabieg falami radiowymi Attiva jest inny, ponieważ wykonuje się go wewnątrz skóry, a dokładnie tam gdzie znajdują się włókna kolagenowe, odpowiedzialne za jędrność i elastyczność.  Lifting termiczny jest skuteczny, ponieważ radiofrekwencja nie musi pokonywać bariery naskórkowej. Działa odmładzająco tam, gdzie zachodzą procesy wiotczenia skóry. 

Lifting wewnątrz skóry. Jak przebiega? 

W trakcie zabiegu do skóry właściwej wprowadzana jest cienka kaniula, która emituje falę radiową i jednocześnie pełni funkcję sondy, kontrolującej temperaturę tkanek. Spokojnie, Attiva nie jest zabiegiem chirurgicznym.
 
 
— Średnica stosowanej kaniuli jest mniejsza niż w popularnych zabiegach nićmi liftingującymi. A zabieg wykonywany jest w znieczuleniu nasiękowym — mówi dr Agnieszka Bliżanowska, specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej. Mimo że lifting falami radiowymi wykonywany jest głęboko na poziomie skóry właściwej, odczuwasz tylko delikatne ciepło. Do kontroli temperatury wykorzystywana jest kamera termowizyjna, która ocenia aktualne podgrzanie obszaru zabiegowego. Zabieg nie wiąże się też ze specjalną rekonwalescencją, chyba że masz skłonność do tworzenia się siniaków. Wtedy mogą się one pojawić w miejscu wprowadzenia sondy, jeśli występują u ciebie np. po mezoterapiach iniekcyjnych czy igłowym podaniu kwasu hialuronowego. Po zabiegu wracasz do normalnej aktywności, nawet niewielki obrzęk, utrzymujący się 24-48 godzin nie jest w żaden sposób uciążliwy. 

 

Dla kogo lifting endodermalny? 

To sposób na napięcie wiotczejącej skóry twarzy i ciała. Attiva przede wszystkim ujędrnia i jednocześnie wyszczupla okolice podbródka – lifting termiczny w pewnej temperaturze redukuje również tłuszcz, dlatego tak często jest stosowany do redukcji drugiego podbródka. Zabieg  napina też wiotczejącą skórę policzków, które opadając rozmywają owal i są przyczyną tzw. chomików. — Linia żuchwy i  okolice podbródka to najczęstsza lokalizacja, w której przeprowadza się radiofrekwencję wewnątrz-skórną — ocenia dr Bliżanowska, która jest krajowym szkoleniowcem technologii . 
Lifting endodermalny jest wykonywany również na ciało: rozprawia się z utratą jędrności dekoltu, brzucha, skóry ramion, ud, kolan itp. Taka wiotkość może się pojawić po odchudzaniu czy po ciąży. Masz wtedy wrażenie, że skóry jest jakby za dużo. Z wiekiem problem luźnej skóry jest objawem starzenia, tak samo widocznym jak zmarszczki. — Wiele aktywnych kobiet, mimo że  dbają o dietę i uprawiają sport, zauważają problem wiotkiej skóry ramion, po wewnętrznych stronach ud, nad kolanami. Nie chcą rezygnować z noszenia szortów czy bluzek bez rękawów. Dla nich właśnie jest endodermalna radiofrekwencja — mówi dr Bliżanowska z WellDerm. I dodaje, że Attiva stosowana na ciało ujędrniając skórę, jednocześnie redukuje miejscową tkankę tłuszczową. 
To nie koniec zastosowań. Endodermalny RF zmniejsza także blizny i rozstępy, ponieważ w odpowiedniej temperaturze redukuje zwłóknienie tkanek. — Praktycznie w trakcie jednego zabiegu możemy działać w trzech temperaturach, aby osiągnąć napięcie skóry oraz redukcję tkanki tłuszczowej i rozstępów — podkreśla ekspert WellDerm. Temperatura 50 stopni Celsjusza skraca włókna kolagenowe, co daje silne napięcie skóry i aktywuje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. Temperatura w granicach 60 stopni umożliwia działanie na zwłókniałych tkankach, czyli wygładza i uelastycznia blizny oraz rozstępy. Przy użyciu temperatury 70 stopni następuje redukcja tkanki tłuszczowej: dzięki lipolizie komórek tłuszczowych. 

Kiedy efekty? 

Pierwsza poprawa jędrności skóry jest widoczna zaraz po zabiegu, ponieważ lifting termiczny daje skręcenie włókien kolagenowych. Pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu sprawia, że skóra zagęszcza się i ujędrnia jeszcze przez kilka miesięcy po zabiegu. W tym czasie dla maksymalnych efektów warto przyjmować suplementację w postaci witaminy C, zarówno w formie doustnej jak i mezoterapii z tym antyoksydantem. 


Fot. materiały prasowe WellDerm

 
Udostępnij:
0