Medycyna estetyczna i jej znaczenie w obecnych czasach

Kanony piękna się zmieniają. Obecnie jesteśmy świadkami zupełnie innego podejścia i zrozumienia pojęcia estetyki. XXI wiek to zwrócenie się ku naturalności zarówno w dziedzinie urody, mody, jak i żywienia. Jak odnosi się do tego medycyna estetyczna? Czy traci na popularności? A może wręcz przeciwnie?

Koniec z erą wyidealizowanych ciał – czas na naturalność!

 

Lata 90. i początek XXI wieku to czas, w którym szczególnie kobieca sylwetka była przedstawiana w sposób wręcz nierealny, zbyt wyidealizowany. Moda na ekstremalną szczupłość i nieskazitelność odbiła się poczuciu własnej wartości zarówno u młodszych, jak i starszych kobiet. Przez lata trend ten ewaluował, aż wreszcie dotarliśmy do momentu, w którym najbardziej atrakcyjna stała się naturalność.

Naturalność, która nie zmusza do radykalnych zmian. Naturalność, która uznaje niedoskonałości i nie dyskryminuje żadnej grupy wiekowej. Obecnie w modzie i branży beauty jest miejsce dla każdego: osób plus size i seniorów, którzy przez dekady byli odsuwani w kąt. Dzisiaj docenia się piękno siwizny. Powrót do naturalności obserwuje się nie tylko w dziedzinie urody. Ludzie przesyceni technologią i sztucznością wracają do natury poprzez zmianę żywienia, sięganie po ubrania wykonane z organicznych materiałów, a także wybór świadomego życia wedle zasad ekologii i dbałości o planetę.

Jaka jest medycyna estetyczna w XXI wieku?

 

Wyidealizowane sylwetki, twarze bez mimiki, efekt sztuczności, a wręcz karykaturalności. Jeszcze dwie dekady temu medycyna estetyczna była kojarzona z ekstremalnym przemodelowaniem twarzy czy sylwetki. Kto dzisiaj korzysta z zabiegów estetycznych? Jakie są trendy w tej dziedzinie i jak odnoszą się do nowego kanonu piękna? 

Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie może z nich skorzystać każdy. Nie jest to usługa zarezerwowana wyłącznie dla zamożnych osób, które chcą poprawić swój wygląd. Medycyna estetyczna nie jest już wyłącznie kojarzona z próbami zmiany konturu i kształtu twarzy czy przesadnym wypełnieniem policzków, a podkreśleniem naturalnego piękna i przywróceniem naszych rysów z młodości.

Medycyna estetyczna dąży do naturalności

 

Medycyna estetyczna pomaga dzisiaj wydobyć naturalne piękno. Skupia się na delikatnej poprawie defektów, które negatywnie wpływały na zdrowie lub samoocenę pacjentów. Dla uzyskania subtelnych, naturalnych i harmonijnych efektów wystarczy podkreślić atuty – nie trzeba tworzyć całkowicie nowej twarzy. Kluczem do osiągnięcia zadowalających rezultatów jest wybór odpowiedniego specjalisty. Lekarz lub kosmetolog z dużym doświadczeniem i wiedzą jest obecnie w stanie dobrać najkorzystniejsze rozwiązania. Ponadto służy radą i stoi na straży zdrowego rozsądku. Interweniuje, kiedy pacjenci chcą przesadzić z ingerowaniem w swoją urodę.

Z medycyny estetycznej korzystają obecnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni w każdym wieku. Coraz więcej młodych osób wybiera dyskretne zabiegi, których zadaniem jest niwelowanie pierwszych oznak starzenia się czy usuwanie przebarwień i blizn po trądziku. W zasadzie większość działań medycyny estetycznej można by dzisiaj określić jako subtelne i dyskretne. Sprawiają one, że pacjenci wyglądają lepiej, jakby wypoczęli i wrócili z długich wakacji, ale w zasadzie trudno określić, co tak naprawdę zmieniło się w ich twarzy.

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów