Mleczno-miodowa terapia dla włosów

Mleczno-miodowa terapia dla włosów

 

Proteiny mleka jak ochronna tarcza

Proteiny czyli białka, odpowiadają za produkcję elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego, czyli tych wszystkich składników, które w naszym organizmie są odpowiedzialne za gęstość, elastyczność i nawilżenie skóry. Proteiny są również naturalnym budulcem naszych włosów. Zapewniają im prawidłowy wzrost, wzmacniają je, chronią przed uszkodzeniem i sprawiają, że włosy są miękkie, nawilżone i gładkie.

Proteiny mleka zatrzymują wodę, zapobiegając przesuszeniu włosów. Dzięki temu, że domykają łuski włosów, zwiększają ich odporność na wpływ szkodliwych czynników, takich jak częste suszenie, stylizacja czy twardość wody. Jeśli dostarczymy pasmom tyle protein, ile potrzebują, staną się sypkie, sprężyste, błyszczące, mocne oraz pełne objętości. Zachwycą blaskiem i nie będą się puszyć.

Gładkie jak… miód

Miód manuka to szczególny gatunek miodu, który jest pozyskiwany z pyłku kwiatów krzewów herbacianych manuka, rosnących wyłącznie w Nowej Zelandii. Znany jest nie tylko z dobrego wpływu na nasze zdrowie, ale również jako składnik kosmetyków. Do pielęgnacji skóry używają go m.in. księżna Kate Middleton, aktorka Scarlett Johansson czy piosenkarka Kylie Minogue. Miód manuka sprawdza się również w pielęgnacji włosów, dyscyplinuje nawet te ekstremalnie przesuszone. Nawilża je, zapewnia idealną gładkość i miękkość na całej długości.

L’biotica Professional Therapy Milk to mleczno-miodowa kuracja regenerująca dla matowych włosów. To kompleksowa seria otulająca pasma apetycznym zapachem mleka ze słodkim karmelem i miodem. Idealny sposób na rozwiązanie problemu matowych włosów, potrzebujących intensywnego nawilżenia i blasku. W skład serii wchodzi:

  •  L’biotica Professional Therapy Milk – mleczny szampon przywracający blask włosom matowym – 29zł/250 ml
  •  L’biotica Professional Therapy Milk – ekspresowa odżywka przywracająca blask włosom matowym – 29 zł/200 ml
  •  L’biotica Professional Therapy Intensive Milk Mask – intensywnie regenerująca mleczna maska do włosów – 32 zł/200 ml

Szampon i odżywkę zaleca są do codziennego stosowania, a maskę 2-3 razy w tygodniu. Dla uzyskania najlepszych efektów maskę najlepiej pozostawić na włosach przez 15-20 minut i spłukać letnią wodą.


fot. materiały prasowe

 

Kosmetyki i akcesoria znajdziesz w sklepie faceandlook.com

 

Udostępnij:
0