Face&Look > MODA > PORADY > TRENDY > ZDROWIE > Na lato wybierz okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Na lato wybierz okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją

Okulary przeciwsłoneczne są niezbędnym wyposażeniem podczas słonecznej pogody. Pełnią one dwie istotne funkcje - z jednej strony zapewniają komfort widzenia, a z drugiej chronią oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania UV na wzrok. Najwyższy komfort widzenia zapewniają okulary z polaryzacją, redukujące światło rozproszone i odbite od rozmaitych powierzchni.

Dlaczego potrzebujemy okularów przeciwsłonecznych?

 

Okulary przeciwsłoneczne to oryginalny dodatek, który nie tylko pozwala podążać za trendami, ale przede wszystkim pozwala chronić wzrok przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych. Oczy wymagają takiej ochrony nie tylko latem, ale zawsze wtedy, gdy na niebie pojawi się słońce. Blokując promieniowanie UV, okulary skutecznie chronią przed przesuszeniem i podrażnieniem oczu, stanami zapalnymi spojówek, a nawet nowotworami. Ponadto zapewniają komfort widzenia, zapobiegając oślepieniu przez słońce. Dodatkową korzyścią jest brak mrużenia oczu, co oznacza spowolnienie powstawania kurzych łapek. Osoby ceniące sobie gustowny wygląd i podążające za trendami z pewnością docenią także fakt, że okulary przeciwsłoneczne mogą podkręcić każdy wizerunek. Popularne i lubiane okulary przeciwsłoneczne Senja, jak i inne uznane marki, stanowią bardzo gustowny dodatek do każdej stylizacji.  

 

Okulary z polaryzacją czy bez?

 

 

Światło słoneczne może stać się częściowo spolaryzowane przez rozpraszanie cząsteczek powietrza lub odbijając się np. od powierzchni wody. Oznacza to, że po rozproszeniu lub odbijaniu kąt oscylacji fal słonecznych nie jest już losowy we wszystkich kierunkach, ale ma określony, preferowany kierunek. W przypadku powierzchni horyzontalnej, takiej jak jezioro lub droga, preferowany kierunek jest poziomy. To poziomo wibrujące odbite światło słoneczne jest uciążliwością, którą widzimy jako odblaski i dlatego spolaryzowane soczewki są tak przydatne dla plażowiczów i kierowców: blokują te odblaski. Filtry spolaryzowane na tych soczewkach preferencyjnie blokują poziomy składnik oscylacji światła podczas transmisji komponentu pionowego. Rezultatem jest ciemniejszy obraz, ale z lepszym kontrastem.

 

Filtr polaryzacyjny używany jest aby wyeliminować ilość światła odbijającego, które dostaje się do oka. Soczewki spolaryzowane nie tylko zmniejszają odblaski, ale sprawiają, że obrazy wydają się ostrzejsze i wyraźniejsze, zwiększając przejrzystość i komfort obrazu. Również barwy są bardziej nasycone. Po okulary z polaryzacją powinny sięgać osoby spędzające dużo czasu za kierownicą - okulary zwiększają bezpieczeństwo jazdy, redukując odblaski, które mogą oślepiać kierowców. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją Senja, jak model https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-senja-8047-c02-z-polaryzacja  mogą być noszone w pomieszczeniach przez osoby wrażliwe na światło, w tym pacjentów po zabiegu zaćmy i tych stale narażone na jasne światło słoneczne. Większość spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV, co jest ważne dla utrzymania zdrowego wzroku. Taka ochrona daje 100% pewność, że oczy są chronione przed negatywnym oddziaływaniem promieni słonecznych.

 

Modne okulary przeciwsłoneczne i z polaryzacją

 

Okulary przeciwsłoneczne pełnią bardzo istotne funkcje, a jednocześnie - mogą stanowić stylowy dodatek do stroju. Nie jest trudno dopasować okulary do codziennego stylu i okazji - a wyboru można dokonać spośród wielu stylowych oprawek. Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne oferuje m. in. marka Senja, a wśród modeli tej marki ogromną popularnością cieszą się np. okulary Senja 8170 C01 z polaryzacją, o modnym kształcie kociego oka (można je nabyć na tej stronie: https://www.wokularach.pl/okulary-przeciwsloneczne-senja-8170-c01-z-polaryzacja).

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne stanowią dziś niezbędny dodatek do wiosenno – letniej stylizacji, harmonizując zarówno z rysami twarzy, jak i strojem.

 

Artykuł Partnera.

Na zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Tizmi Total Body Balm – wielozadaniowy balsam do pielęgnacji całego ciała. Cena 24,99 zł

Dodaj komentarz