Najlepsze peelingi do twarzy

Najlepsze peelingi do twarzy

Poprawnym, ale również prostym jest stwierdzenie, że peeling usuwa martwe komórki naskórka, jednak jego wybór nie jest już tak oczywisty. Najłatwiej byłoby użyć tego samego peelingu, którego używamy do ciała, byłby to jednorazowy wydatek, jednak musimy pamiętać, że skóra twarzy, szyi i dekoltu jest zdecydowanie cieńsza i niejednokrotnie bardziej uwrażliwiona, więc peelingi przeznaczone dla tej strefy są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem – producenci dbają o to, aby były nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla naszej skóry. 

Wybierając peeling powinnyśmy kierować się nie tylko własnymi upodobaniami, dążeniem za nowościami kosmetycznymi, ale przede rodzajem, stanem i potrzebami własnej skóry. Z moich doświadczeń wynika, że warto przynajmniej dwa razy w roku wybrać się na profesjonalny peeling skóry do gabinetu kosmetycznego, gdzie wykwalifikowane osoby ocenią nie tylko rodzaj ale również stan skóry i wybierze dla nas odpowiedni zabieg. Mimo wszystko pielęgnacja domowa w tym zakresie również przynosi wymierne korzyści i warto włączyć do niej regularne wykonywanie peelingów, jednak nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

 

 

Rodzaje peelingów do stosowania w domu:

 

Peelingi drobno- i gruboziarniste, pomimo, że kierowane są właściwie do każdego rodzaju skóry, to jednak osoby posiadające cerę wrażliwą i naczyniową powinny z nich zrezygnować. Dlaczego? Dlatego, że zawarte w nich drobiny ścierające martwy naskórek pod wpływem wykonywania masą peelingową kolistych ruchów mogą podrażniać i wywoływać zaczerwienienie skóry. Peelingi drobnoziarniste dedykowane są cerom normalnym i mieszanym, natomiast peelingi gruboziarniste cerom tłustym. Jeśli jednak na cerze tłustej występują dodatkowo niedoskonałości w postaci trądziku czy ropnych zmian, to wykonywanie tego rodzaju peelingu może zamiast efektów pozytywnych przysporzyć nam przykrych doświadczeń. Pamiętaj, że masując skórę, na której występują ropne zmiany, pod wpływem przemieszczania kolistych ruchów możesz je roznieść na inne partie skóry nie dotknięte takimi zmianami. Należy również zaznaczyć, że wykonując peeling ziarnisty nacisk dłoni powinien być na tyle delikatny, na ile jest to możliwe – w tym wypadku lepiej wykonać masaż skóry twarzy aniżeli ją trzeć.

Polecam:

  • Naobay peeling nawilżający zawierający naturalne cząstki z Acai
  • Nacomi peeling do twarzy przeciwtrądzikowy
  • Tołpa dermo face sebio, złuszczająca pasta-maska do mycia twarzy

 

 

Peelingi enzymatyczne to przeciwieństwo peelingów ziarnistych. Pomimo, że nie wykonujemy tego rodzaju produktem żadnych czynności oprócz nałożenia ich na skórę i po odpowiednim czasie zmycia, to efekty ich stosowania są również bardzo zadowalające, czasem nawet lepsze. Zalecany jest posiadaczkom skór suchych oraz wrażliwych i naczyniowych. Jak nazwa wskazuje, w peelingach enzymatycznych zawarte są enzymy roślinnego pochodzenia – najczęściej ananasa i papai – które w kontakcie ze skórą rozpuszczają martwy naskórek bez pocierania skóry. Możesz spotkać peeling enzymatyczny kremowy, żelowy oraz płynny. W domowym użytku najprostsze do wykonania są kremowe oraz żelowe. Aplikujemy je na skórę (z pominięciem okolic oczu i ust) i po wyznaczonym czasie zmywamy ze skóry przy użyciu wody. Bardzo ważnym jest czas pozostawania masy peelingowej na skórze, powinien być ustalony w oparciu o reakcję skóry, ale nie powinien przekraczać czasu podanego na opakowaniu przez producenta. O ile peelingi enzymatyczne o wodnej formule są dostępne w sprzedaży, to jednak ich zastosowanie lepiej skontaktować z kosmetyczką. Są dopuszczone do ogólnej sprzedaży, jednak zawarte w nich kwasy np. glikolowy, salicylowy, laktobionowy, migdałowy czy pirogronowy mogą wywołać niepożądane efekty. Jeśli nie mamy doświadczenia lub dostatecznej wiedzy pozwalającej na stosowanie tego typu produktów, lepiej pozostawić je w rękach specjalistów.

Polecam:

  • Bielenda Professional Formula, enzymatyczny peeling dotleniający – saszetka
  • Dr Irena Eris Cleanology, peeling enzymatyczny
  • Phenome, peeling enzymatyczny

 

 

Peeling peel-off, często nazywany również złuszczającą maseczką to twarzy. To żelowy produkt kierowany właściwie do każdego rodzaju skóry, doskonale spisze się w przypadku występowania zaskórników. Po upływie kilku lub kilkunastu minut, w zależności od rodzaju, zastyga na skórze i ściągamy z niej cienkie płaty a wraz nimi zanieczyszczenia i martwy naskórek. W zależności od rodzaju możesz spotkać się z lekkim lub mocniejszym efektem ściągania zastygniętej masy ze skóry, nie mniej jednak efekt jest bardzo zadowalający – szczególnie przy głębokim oczyszczaniu zaskórników.

Polecam:

  • E-naturalne, peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych, żel peel-off

 

Peeling gommage – to według mnie najmniej popularny produkt, ja również odkryłam ten rodzaj peelingu stosunkowo niedawno, ale efekty jego zastosowania są błyskawiczne i w pełni zadowalające. To żelowy produkt, który aplikujemy na oczyszczoną i osuszoną (!) skórę, wykonujemy kilkusekundowy masaż i niezwłocznie spłukujemy wodą. W wyniku pocierania wraz z produktem zostaje zrolowana wierzchnia warstwa komórek naskórka. Podobnie jak w przypadku peelingów enzymatycznych peeling gommage łagodnie usuwa martwe komórki naskórka, zalecany jest zatem do każdego rodzaju skóry. Działanie jest błyskawiczne, więc jest to produkt dla wszystkich tych, którzy oczekują świetnych efektów w krótkim czasie. To ostatnio moje ulubione peelingi, tuż po enzymatycznych.

Polecam:

  • Bandi, Peeling Gommage
  • Skin79, Crystal Peeling Gel

 

 

Pielęgnację domową warto uzupełnić o zabiegi u kosmetyczki. Dwa razy w roku korzystam z usług kosmetyczki i polecam wykonać profesjonalny peeling kawitacyjny. To nowoczesna i bezbolesna metoda dogłębnego oczyszczania skóry poprzez peeling ultradźwiękowy. To doskonała metoda dla osób, którzy mają wrażliwą skórę i nie mogą korzystać z oczyszczania manualnego. Z racji tego, że peeling kawitacyjny doskonale usuwa martwe komórki skóry, jest ona dokładnie oczyszczona i tym samym wnikanie kosmetyków do jej wnętrza jest łatwiejsze, bardzo często kawitacja jest wstępem do innych kosmetycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Warto zapytać o ten rodzaj pielęgnacji w profesjonalnym salonie kosmetycznym.

Wracając do domowej pielęgnacji, jeśli wprowadzisz regularne złuszczanie skóry szybko zaobserwujesz, że skóra będzie lepiej oczyszczona, lepiej będzie chłonęła substancje aktywne zawarte w pozostałych kosmetykach pielęgnacyjnych, dzięki czemu będzie odświeżona, lepiej nawilżona, gładka i promienna. Regularne stosowanie peelingów ogranicza również ryzyko powstawania zaskórników, a wstrętnym czarnym kropkom mówimy nie!

Pamiętaj, że peelingu skóry twarzy nie można wykonywać codziennie – stosowany codziennie pozbawi skórę naturalnej bariery ochronnej. Skóra będzie wdzięczna za to za regularne maksymalnie dwukrotne złuszczanie tygodniowo. Bez względu jaki rodzaj peelingu wybierzesz nie zapominaj użyć po nim toniku. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że tonizacja skóry jest tak samo ważnym elementem jej pielęgnacji co oczyszczanie. Tonik przywraca skórze odpowiednie pH skóry po uprzednim jej oczyszczaniu czy złuszczaniu i w zależności od wykazywanych właściwości również ją pielęgnuje.

Udostępnij:
0