Face&Look > URODA > PIELĘGNACJA > NOWOŚCI KOSMETYCZNE > Najnowszy hit, czyli pielęgnacja inspirowana ajurwedą

Najnowszy hit, czyli pielęgnacja inspirowana ajurwedą

Po szale na koreańską pielęgnację wielkimi krokami nadchodzi czas na ajurwedyjską. Ajurweda ma już 5 tysięcy lat, wywodzi się z Indii i jest jedną z najstarszych filozofii na świecie. Ajurwedyjska dieta i kosmetyki zalewają Indyjski rynek. Powstaje wiele nowych marek i serwisów nawiązujących do tej antycznej filozofii. Czy przyszedł czas na Europę?

 
Co to jest ajurweda? To nic innego jak wiedza o życiu: ayur – życie i veda – nauka, wiedza. Ajurweda uczy nas jak korzystać z sił witalnych drzemiących w naszym ciele. Zakładając, że człowiek jest integralną częścią natury ważne jest, aby nauczyć się żyć w równowadze z naszym ciałem, umysłem, duchem i otoczeniem w którym przebywamy. W ajurwedzie patrzymy dokładnie na to co jemy, jaki styl życia prowadzimy, czym się leczymy oraz jak dbamy o ciało. Wyróżniamy trzy energie (dosze), które wpływają na nasz umysł i ciało: Vata (wiatr), Pitta (ogień) i Kapha (ziemia). Warto jest poznać nasz typ osobowości, gdyż wtedy dowiemy się jaki typ skóry posiadamy i jak powinniśmy ją pielęgnować. 
 
 
W ajurwedzie maski do twarzy są kluczowym elementem pielęgnacji, gdyż to właśnie maseczka w proszku była jednym z pierwszych kosmetyków na świecie. Nic lepszego nie jest w stanie w tak szybki sposób odświeżyć naszej cery. 
Maseczki Chic Chiq są w formie sproszkowanej, gdyż takie są najlepsze dla skóry. Składniki są aktywowane tylko wtedy, gdy zostaną zmieszane z wodą. Dzięki temu, maseczki mają dłuższą żywotność, ponieważ ty decydujesz, kiedy jest aktywować. Z tego względu też ilość konserwantów użyta w takich formach maseczek jest zredukowana. Tym sposobem produkt jest zawsze świeży i bezpieczny dla skóry.
 
 
Naturalne kosmetyki Chic Chiq tworzone są w oparciu o trzy podstawowe zasady ajurwedy: oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie. Produkty dostarczają wszystkiego, czego skóra potrzebuje: wydobywają wewnętrzny blask, nawilżają, odżywiają i oczyszczają. Składniki są bezpieczne, naturalne i uważnie wyselekcjonowane. Od białej kurkumy, która zbierana jest wyłącznie raz do roku w Himalajach, poprzez płatki róż zbierane z bułgarskich pól, po odżywcze algi z głębin mórz i oceanów całego świata. Całość jest pięknie zapakowana w minimalistycznych, eleganckich i przyjaznych środowisku bambusowych opakowaniach. Linia Chic Chiq składa się z 5 maseczek w proszku: à la Rose, de la Mer, la Noce, Chocolat i Soirée.
 
Naturalną ajurwedyjską pielęgnację warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Istotne jest, aby obserwować swój organizm, sprawdzać jakie ma potrzeby w różnych porach roku, gdyż sezon ma duży wpływ na to jak zachowuje się nasza skóra. 

fot. materiały prasowe

 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

kylaina

Uwielbiam maseczki, a te mają bardzo ładne opakowania Smile

sisi13

Aż chce się je stosować.