Natalia Szroeder i jej self-care

Piosenkarka Natalia Szroeder wie, jak ważne jest dbanie o siebie i zdrowy tryb życia. Pozornie, każda z nas ma tego świadomość, ale czy faktycznie robimy coś w kierunku self-care?

Rok 2022 już za nami, ale jeszcze wspominamy niedawny post Natalii Szroeder, w którym opowiadała o bardziej intensywnym okresie, kiedy stara się przywiązywać uwagę także do dbania o siebie. Zazwyczaj im więcej mamy na głowie, tym mniej uwagi przywiązujemy do self-care, a przecież właśnie wtedy nasz organizm, narażony na stres i wzmożony wysiłek, najbardziej potrzebuje pielęgnacji.

 

 

Pielęgnacja – obowiązkowy element dnia

 

 

Czas na dbanie o siebie zawsze powinien być dla nas priorytetem, ale niestety w natłoku zajęć i terminów, pomijamy ten najważniejszy aspekt. A po skończonym maratonie jesteśmy zaskoczone, że stan naszej cery się pogorszył, mamy mniej jędrną skórę i włosy w gorszej kondycji. Jak na to zaradzić, jeśli pielęgnacja w drażliwym okresie nie byłaby przyjemnością, ale dodatkowym obowiązkiem?

 

Nigdy nie powinnyśmy patrzeć na kwestię dbania o siebie, jako o coś, czego nie chce nam się robić. W końcu chodzi o nasze ciało, czyli najważniejsze, co posiadamy. Każda chwila poświęcona na self-care to nigdy nie chwila zmarnowana, ale wykorzystana w najlepszy możliwy sposób. Spróbuj, tak jak Natalia Szroeder, uczynić najbardziej przeładowany moment tym, w którym poświęcisz sobie więcej niż zazwyczaj uwagi. Krótkie chwile odpoczynku pomiędzy wysiłkiem, poświęcone na pielęgnację, pozwolą ci zarówno nie zaniedbać self-care, jak i regenerować się i w konsekwencji być bardziej efektywnym w pracy!

 

 

Szybka pielęgnacja

 

 

W newralgicznym okresie zrozumiałe jest jednak, że nie chcemy poświęcać na pielęgnację wiele czasu. Wtedy przestanie być ona relaksująca, za to stanie się uciążliwa, czy nawet irytująca. To na pewno nie to, co chcemy uzyskać. Na okres, w którym jesteśmy mocno obciążone pracą, warto wyznaczyć sobie trochę skróconą formę pielęgnacji, ograniczyć ją do niezbędnego minimum.

 

Co powinno się znajdować w niezbędnym minimum pielęgnacyjnym? Przede wszystkim – nawilżanie. Nawilżenie to coś, czego nasz organizm potrzebuje zdecydowanie najbardziej. Odpowiednia dawka kosmetyków nawilżających pozwoli ci utrzymać dobrą kondycję skóry, ale koniecznie pamiętaj także o nawodnieniu. Spożywanie wody zawsze jest bardzo ważne, jednak w sytuacjach stresowych szczególnie powinniśmy przywiązywać do niego uwagę. Pamiętaj, najważniejsze, żebyś nigdy nie zapominała o sobie i kondycji własnego organizmu!

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów