Odpowiednia dieta receptą na stres

Aż 51 proc. pracowników europejskich firm nie potrafi poradzić sobie ze stresem. Brak odpowiedniej jakości życia oraz długotrwały stres sprawiają, że coraz więcej osób zmaga się z problemem wypalenia zawodowego. Jednak nawet drobna zmiana diety czy wzmożona aktywność fizyczna mogą pomóc w radzeniu sobie z tym problemem.

 Istnieją proste metody relaksacyjne, które pomagają radzić sobie ze stresem w sytuacjach doraźnych. Równie ważna jest odpowiednia jakość diety i ruch, które powinny być wdrożone nie jako dodatek, tylko jako codzienny element stylu życia – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Ilona Cichecka, dietetyk z firmy świadczącej usługi związane ze zdrowym stylem życia Fontis health&lifestyle. 

Jednym z najprostszych sposobów na szybkie odprężenie jest proste ćwiczenie zakładające głęboki wdech nosem i wydech ustami. Można je wykonywać nawet w drodze do pracy czy podczas przerwy. Inna popularna technika świadomego oddychania zwana metodą Jacobsona polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Istotny jest także sposób odżywiania i to jakie substancje dostarczamy organizmowi w czasie wykonywania obowiązków służbowych.

 Przy planowaniu odpowiedniej diety, warto zacząć od zabierania do pracy drugiego śniadania. To standardowe, które możemy kupić albo przygotować wcześniej i zabrać ze sobą, będzie najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. To mogą być owoce, warzywa, soki, różnego rodzaju zupy albo bakalie. Unikajmy węglowodanów prostych: słodkości, czekolady, napojów energetyzujących czy dużej ilości kawy, która działa bardzo krótko, ale na dłuższą metę absolutnie nie będzie dawała efektu, który chcemy uzyskać – tłumaczy Ilona Cichecka. 

Równie ważny jest rozsądny podział obowiązków i zarządzanie swoim czasem. Po wyjściu z pracy należy odłożyć sprawy zawodowe na bok i skupić się na życiu prywatnym – spotkaniach z przyjaciółmi, rodziną, hobby.

Źródło: Agencja Informacyjna Newseria Lifestyle

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

bbo

Nie do końca się z tym zgodzę. Odpowiednia dieta może sprawić, że nasz poziom stresu nie poszybuje zbyt wysoko, ale nie jest lekiem na całe "zło". Chyba, że poddałby diecie mojego dyrektora, który stresuje pół firmy.

banna1989

Dieta na pewno ma wpływ na nasze samopoczucie a im lepszy humor tym mniejszy stres Wink

justajustyna

artykuł przydatny ja sie bardzo często stresuje

bst

Jeśli ktoś ma naprawdę wielki stres, to żadna dieta nie pomoże :/

weronkaa84

Ja tez się z tym nie do końca zgadzam.Ze stresem trzeba sobie umieć poradzić, a nie liczyć, że dana potrawa zrobi to za nas Smile

luna341

Babcia zawsze mawiałą,gdy dręczy Cie stress plicz do dziesięciu

basiamiecz715

Bardzo cenne porady, ale czasem zapominamy wprowadzic je w życie.

Edyta Oleksiak

napewno dieta pomaga na stres ale nie do konca cos wiem o tym

anias88

nie wiedziałam tego....

lawina74

Odpowiednie odżywianie z pewnością ma wpływ na odporność na stres Smile

moniqa9

Może i pomoże dieta ,ale moim zdaniem jak ktoś ma duży stres a ma ich bardzo dużo ludzi ,to ciężko to widzę wiem sama po sobie ,mnie to praca wykańczała wyzysk ludzi i potrafienie tylko ,,ryja,,za przeproszeniem wydzierać,zmieniłam prace i jestem spokojniejsza

rychu18

stres towarzyszy mi często więc każda pomoc byłaby dobra ale wydaje mi się,że zmiana diety nie wyeliminuje stresu.

dorotade

Z tą czekoladą to się niestety nie zgadzam - kostka dobrej, gorzkiej czekolady dostarczy nam sporo magnezu, który jest nam potrzebny właśnie do zniwelowania skutków stresu Smile

Dorota Niewiadomska

Nie do końca tak jest,ale odpowiednia dieta może częściowo wspomóc w niwelowaniu pewnych nastrojów.

Dorota Niewiadomska

Pyszota. 

Dorota Niewiadomska

Pyszota. 

agusia65

bardzo ciekawy artykuł 

Malinka23

to prawda Biggrin

wampa

dobre odżywianie to podstawa

Malinka23

relaks w dużych ilościach Biggrin

produkty partnerów