Odważna i naturalna: miejski klimat i zrównoważone włókna

Odważna i naturalna: miejski klimat i zrównoważone włókna

Realizując wizję C&A, mającą na celu upowszechnienie zrównoważonej mody, kolekcja jest częścią akcji #WearTheChange. Oznaczeniem tym opatrzone są bardziej zrównoważone produkty i inicjatywy C&A. Linia Premium, czerpiąca z wizerunku silnych i zdecydowanych kobiet i mody m.in. lat 80., prezentuje odważne, ale jednocześnie kobiece stylizacje w stylu power dressing. Linia Clockhouse, oferująca modę dla młodzieży, bazuje na bardziej zrównoważonych ubraniach dżinsowych w stylu lat 90., tworząc miejski, uliczny look.

Kolekcja damska wiosna-lato 2020

Najnowsza kolekcja damska jest wyrazem symbiozy między tętniącym życiem miastem a siłą natury. Naturalne włókna, wzory, kolory oraz nieskrępowane sylwetki odzwierciedlają zwiększającą się świadomość ekologiczną i są dowodem zrównoważonego podejścia w modzie.

Brigitte Danielmeyer, dyrektor ds. zakupów działu damskiego, tak podsumowuje misję C&A oraz inspirację dla kolekcji: „C&A zawsze stanowiło wiodącą siłę w świecie mody i kształtuje tę branżę od dekad. Czerpiąc z naszego dziedzictwa jako niekończącego się źródła inspiracji chcemy sprawić, aby zrównoważona moda stała się czymś powszechnym. Kolekcja wiosna-lato 2020 jest ukłonem w kierunku rosnącej świadomości społeczeństwa i przemysłu w zakresie ochrony środowiska oraz małych kroków, które każdy z nas może zrobić, aby zmienić świat na lepsze”.

Długie, rozkloszowane i taliowane sylwetki damskiej kolekcji tworzące naturalny, swobodny styl zostały przełamane najnowszymi trendami prosto z wybiegów – kwiatowymi nadrukami z akcentami zieleni i żółci. Kurtki, bojówki i kombinezony w stylu utility w kolorze khaki zestawione z sukienkami i spódnicami maxi tworzą miejski klimat inspirowany naturą. Związek pomiędzy naturą a miejskim stylem życia odzwierciedlony został również w szczegółach. Marszczenia, żaboty, koronki i hafty są zestawione z naturalnymi guzikami z masy rogowej i kieszeniami.

Linia premium kolekcji damskiej wiosna-lato 2020

– Nowa kolekcja premium reprezentuje silną i energetyczną aurę kobiecości – mówi Brigitte Danielmeyer. – Chcąc wydobyć wewnętrzną siłę, styl kolekcji oparliśmy na garniturach i sukienkach podkreślających charyzmę każdej kobiety.

Bliskość z naturą została ponadto podkreślona haftowanymi bluzkami i sukienkami z bawełny organicznej oraz spodniami chino, które mogą być zestawiane z ponadczasową klasyką i sezonowym must-have – trenczem. Naturalna paleta kolorów kolekcji została podkreślona wiosennymi odcieniami żółci, koloru morelowego i różu po to, aby przełamać delikatność i kobiecość sukienek oraz spódnic wyraźnymi lampasami.

Dominującym stylem nadchodzącego sezonu będzie biel „od stóp do głów”. Obszerne sukienki i romantyczne bluzki ozdobione białym haftem angielskim, jak również błękitne i granatowe dodatki będą przypominać o wakacjach na riwierze francuskiej.

Dopasowane garnitury w kolorze białym, intensywnie różowym, szarym i żółtym nawiązują do stylu power dressing i uzupełniają garderobę na ten sezon.

Stroje kąpielowe

Kolekcja strojów kąpielowych to brazylijskie i inspirowane motywami zwierzęcymi printy utrzymane w naturalnej kolorystyce – ciemne zielenie, odcienie brązu ze złotymi elementami i innymi przyciągającymi uwagę kolorami. W kolekcji nie zabrakło jednak zrównoważonych akcentów – bikini i kostiumy kąpielowe są wykonane w 80% nylonu pochodzącego z recyklingu.

Dzięki oznaczeniu #WearTheChange klienci sklepów C&A mogą rozpoznać bardziej przyjazne dla środowiska produkty. Jest ponadto wyrazem prośrodowiskowych inicjatyw i krokiem w kierunku realizacji naszej wizji upowszechnienia zrównoważonej mody. Obecnie już co drugie ubranie oferowane przez C&A jest wykonane z bardziej zrównoważonych materiałów: od nylonu i poliestru z recyklingu, np. wytworzonego z butelek plastikowych, po certyfikowaną bawełnę organiczną.

Kolekcja damska premium obejmuje ubrania wykonane z recyklingowanych materiałów lub bardziej zrównoważonych włókien, natomiast kolekcja clockhouse wykorzystuje recyklingowany dżins. Wszystkie stroje kąpielowe zaprezentowane podczas pokazu kolekcji są wykonane w 80% z recyklingowanego nylonu i w 20% z elastanu.

Kolekcja damska wiosna-lato będzie dostępna w sklepach stacjonarnych oraz sklepie internetowym C&A od marca 2020 roku.

fot. materiały prasowe


Wiosenno-letnie stylizacje podkreśl makijażem  po kosmetyki zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Bird 1 Pink to zestaw do makijażu ust sygnowany marką Pupa. Cztery pomadki, błyszczyk i lusterko zamknięte w uroczym opakowaniu w kształcie ptaszka.

Udostępnij:
0