Perfumy Tom Ford: najpiękniejsze kompozycje zapachowe

Perfumy Tom Ford: najpiękniejsze kompozycje zapachowe

Kultowy zapach marki Tom Ford – perfumy Velvet Orchid

Pewna siebie i wiedząca, czego chce od życia kobieta oraz kwiatowo-owocowe perfumy? A jednak, może być to połączenie doskonałe. Marka Tom Ford udowodniła, że bardzo kobieca i zmysłowa kompozycja nie musi być przytłaczająca.

W tych perfumach soczyste akordy bergamotki i mandarynki zestawiono ze słodyczą miodu i drapieżnością rumu. Efekt tego zabiegu okazał się znakomity, gdyż Velvet Orchid ma niejednoznaczny, lekki i świeży, a zarazem charakterny bukiet zapachowy.

Następnie na pierwszy plan wysuwają się kwiaty – róża, jaśmin, hiacynt, orchidea, magnolia i kwiat pomarańczy. To dzięki nim ta kompozycja jest tak romantyczna, zmysłowa i bogata. Z czasem, gdy zapach rozwija się, skórę otacza subtelna woń drogocennej mirry, zamszu, ciepłej wanilii i kojącego drzewa sandałowego.

 

Tajemnicza i trudna do rozszyfrowania kompozycja

Perfumy Oud Wood to twardy orzech do zgryzienia – nawet dla znawców sztuki perfumiarstwa.

To woń dla eleganckich mężczyzn, którzy lubią być na czasie – i to zarówno, jeśli chodzi o modę, jak i zapachy. Czym szczególnym zaskoczy Cię ta kompozycja marki Tom Ford? Perfumy Oud Wood mogą też przypaść do gustu płci pięknej, gdyż ich profil zapachowy jest szalenie złożony i niejednoznaczny.

Pierwsze akordy wydobywające się z tego flakonu otaczają ciało słodką mgiełką i rozgrzewają. Dzieje się tak za sprawą akordu brazylijskiego drzewa różanego, agaru i szczypty kardamonu. Dalej jest coraz gęściej od zmysłowych woni. Pieprz syczuański podkręca walory zapachowe drzewa sandałowego. Zaraz potem pojawia się drzewny, ale świeży zapach wetywerii oraz kojący aromat wanilii. Całość uzupełnia dodatek fasoli tonka, czyli zapachowej „bomby” pachnącej cynamonem, goździkami, szafranem i migdałami.

 

Zmysłowa perełka od Toma Forda

Perfumiarze pracujący dla tej marki nie boją się sięgać po inspiracje z całego świata. W ten sposób powstają wyjątkowe kompozycje z ciekawymi olejkami eterycznymi. Dotyczy to też perfum Bois Marocain.

Egzotyczny las pełen pachnących drzew – to właśnie znajduje się w szklanym flakonie z tą kompozycją. Aby pachniała ona żywicą, świeżością zieleni i tropikami, do jej skomponowania wykorzystano olejki eteryczne z drewna thuja i atlaskiego drewna cedrowego. Jej trzecim i ostatnim składnikiem jest różowy pieprz – dodający pikanterii bukietowi zapachowemu. Perfumy Tom Ford Bois Marocain są jedyne w swoim rodzaju i oszałamiają niespotykanym zapachem.

Masz duże wymagania co do perfum? Nie dla Ciebie są banalne i nudne połączenia zapachowe? Marka Tom Ford świetnie Cię rozumie. Woń jej perfum trudno pomylić z kompozycjami od innych firm – to niesztampowe i nowatorskie kompozycje.

 

Udostępnij:
0