Pielęgnacja obuwia sportowego

Kupując wysokiej jakości obuwie sportowe na stronie eurobuty.com.pl klienci zyskują pewność, że produkty te będą zużyć wiele lat. Obuwie sportowe do uprawiania różnorodnych aktywności narażone jest jednak na bardzo intensywną eksploatację oraz szereg zabrudzeń. Dlatego tak ważne jest, aby realizować prawidłową pielęgnację obuwia, przedłużając tym samym jego żywotność.

Najważniejsze zasady prawidłowej pielęgnacji butów sportowych

Nawet wysokiej jakości buty sportowe zakupione w sklepie eurobuty.com.pl wymagają właściwej pielęgnacji. Pozwoli to nie tylko wydłużyć żywotność obuwia, lecz także zachować ich estetyczny wygląd. Jednak przed wykonywaniem jakichkolwiek zabiegów należy sprawdzić z jakich materiałów wyprodukowane zostały buty. Od tego uzależniony jest sposób konserwacji. Każdy z materiałów, czyli zarówno skóra, tkaniny wodoodporne i tekstylne, wymagają innego sposobu pielęgnacji oraz innych środków. Ważne jest jednak, aby w czasie czyszczenia obuwia sportowego nie korzystać z silnych detergentów ani rozpuszczalników. Buty należy czyścić miękkimi oraz delikatnymi ściereczkami, ewentualnie szczotkami z miękkim włosiem. Ważne jest także, aby suszenie obuwia odbywało się w temperaturze pokojowej. Nie należy natomiast wystawiać butów na działanie mocnego źródła ciepła, takiego jak piec, kominek, grzejnik. Obuwia nie należy również suszyć na słońcu. Wysokie temperatury mogłyby doprowadzić do rozklejania się poszczególnych warstw, na przykład podeszwy oraz do deformacji materiału. Niewskazane okazuje się także wykorzystywanie do suszenia suszarki do włosów lub innych intensywnych źródeł ciepła. Natomiast preparaty konserwujące oraz pasty należy nakładać dopiero po oczyszczeniu obuwia ze wszystkich zanieczyszczeń.

Profesjonalne czyszczenie obuwia sportowego

W przypadku obuwia sportowego bardzo istotnym zabiegiem okazuje się regularne mycie na sucho. Często jest ono wystarczające, zwłaszcza w przypadku lekkich zabrudzeń. Wówczas buty należy oczyścić z kurzu, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Ważne jest także wyjęcie wkładek, a także usunięcie wszystkich zanieczyszczeń. Natomiast w przypadku mocniejszych zabrudzeń konieczne jest czyszczenie butów na mokro. Wówczas należy wyjąć sznurowadła i wkładki, myjąc wszystkie części buta w letniej wodzie z dodatkiem domowych detergentów, na przykład płynu do mycia naczyń. Można także korzystać ze specjalistycznych środków do prania obuwia. Część osób praktykuje szybką metodę prania obuwia w pralce. Jednak nie zaleca się tego typu praktyki. Intensywne wirowanie w pralce może doprowadzić do ulicznych uszkodzeń obuwia, a także rozwarstwienia się jego elementów. Co więcej konsekwencją prania w pralce może być całkowita deformacja butów.

Konserwacja butów sportowych

Po zakończonym czyszczeniu i praniu obuwia sportowego ważna jest jego konserwacja. W tym celu warto korzystać ze specjalistycznych środków służących konserwacji butów sportowych. Pozwalają one skutecznie zabezpieczyć buty przed zewnętrznymi czynnikami, czyli wodą, śniegiem, błotem, a także solą. Najczęściej impregnaty dostępne są w postaci sprayów lub past. Dzięki czemu ich aplikacja jest bardzo szybka i prosta, natomiast skuteczne działanie umożliwia przedłużenie żywotności obuwia. Poprawiają się również walory wizualne butów.

Postaw na wysokiej jakości obuwie sportowe i skorzystaj z oferty sklepu internetowego Eurobuty.com.pl

 

 

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Natalia Brz

Szukam sukienki dla siebie na komunię siostrzeńca. Jestem zgaszona jesienią, noszę rozmiar M/38, mam 176 cm wzrostu. Czy możecie coś polecić? Na pewno chciałabym mieć zakryte plecy, krótki rękaw i raczej długość minimum do kolan. Mam też większe biodra i mniejszy biust. Niestety totalnie nie mam rozeznania w sklepach, przesiedziałam 3 lata w domu na L4, urlopie macierzyńskim i wychowawczym, i czuje się jakbym totalnie wypadła ze świata... I czy Waszym zdaniem na taką okazję pasowałyby buty w stylu jezzi? https://www.stylecity.pl/buty-damskie-jezzi-styl-w-dobrej-cenie/

produkty partnerów