Prawdy i mity na temat sposobów aby mieć płaski brzuch.

Prawdy i mity na temat sposobów aby mieć płaski brzuch.

MIT 1: NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA PŁASKI BRZUCH JEST GŁODZENIE SIĘ.

Nie ma nic bardziej mylnego! Chociaż taki sposób może się przyczynić do redukcji tkanki tłuszczowej, to efekt nie będzie długotrwały, a w dodatku postępując w ten sposób, poważnie możemy zaszkodzić swojemu ciału i zdrowiu. Taka „dieta” przyczynia się do spowolnienia metabolizmu oraz pozbawia nasz organizm cennych składników odżywczych, których potrzebujemy, by procesy trawienne mogły zachodzić we właściwy sposób. Co więcej, zaczyna brakować nam energii do wykonywania pracy oraz bardzo ważnych w procesie odchudzania – ćwiczeń.

MIT 2: BRZUSZKI NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA PŁASKI BRZUCH – IM WIĘCEJ TYM LEPIEJ!

Brzuszki mogą pomóc wzmocnić mięśnie, jednak nie sprawią, że po krótkim czasie będziesz mogła cieszyć się wymarzonym efektem. Brzuch może stać się płaski, jeżeli zaczniesz wykonywać dodatkowo ćwiczenia spalające tłuszcz. Godny polecenia jest trening kardio połączony z odpowiednią dietą. 

MIT 3: PŁASKI BRZUCH ZAPEWNIĄ PRODUKTY BEZTŁUSZCZOWE.

Rozpoczynając dietę, często podświadomie chcemy uniknąć jedzenia jakiegokolwiek tłuszczu i sięgamy po produty nie zawierające go. Niestety często w zamian za to zawierają one duże ilości szkodliwych cukrów nadających im lepszy smak, przez co w rzeczywistości są o wiele bardziej kaloryczne niż te zawierające lipidy. Nie wszystkie tłuszcze działają na naszą niekorzyść. Tłuszcze nasycone, zawarte np. w oliwie z oliwek czy orzechach, są naszemu organizmowi potrzebne i przyjmowane w umiarkowanych ilościach mogą pomóc w utracie wagi.

MIT 4: WRÓG NUMER JEDEN TO WĘGLOWODANY!

Ten mit jest oczywiście nieprawdą. Powszechnie panuje jednak pogląd, że aby osiągnąć płaski brzuch, węglowodany powinny zostać wyeliminowane z diety. Są one jednak bardzo ważne lecz należy wybrać odpowieni ich rodzaj. Najbardziej wartościowe są węglowodany obecne w produktach pełnoziarnistych o niskim indeksie glikemicznym, które zawierają dodatkowo cenne włókna wspierające pracę jelit i zapobiegające wzdęciom.

Jak więc widać z powyższych przykładów, nie zawsze to co pozornie wydaje się dobre, może sprawić, że osiągniemy zamierzone efekty. Kluczem do sukcesu nie jest głodzenie się, ale mądra i zbilansowana dieta, oraz dobrze dobrana i regularna aktywność fizyczna. 

Udostępnij:
0