Face&Look > URODA > WŁOSY > Prostowanie włosów bez tajemnic

Prostowanie włosów bez tajemnic

Natura nie wszystkie z nas obdarzyła prostymi włosami. Jednym ze sposobów, aby loki czy fale przekształcić w gładkie i lśniące włosy jest wykorzystanie prostownicy. Natychmiast pojawiają się pytania: jak wybrać odpowiedni sprzęt? jak prawidłowo prostować włosy? jak chronić je przed działaniem prostownicy? Sekrety właściwego używania prostownicy zdradza wieloletni ekspert fryzjerski hiszpańskiej marki Montibello – Jarosław Ciesiółka.

Dobry sprzęt to podstawa

Na zakupie prostownicy nie warto oszczędzać. Słabej jakości sprzęt może uszkodzić, a nawet spalić włosy. Warto więc zainwestować w sprzęt odpowiedniej jakości. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę jakie płytki posiada prostownica – ceramiczne, teflonowe, tytanowe czy diamentowe? Dobór właściwej prostownicy powinien być również uzależniony od rodzaju i stanu naszych włosów. Należy też pamiętać o mocy, zakresie temperatur czy wielkości płytek grzewczych. Dobrym jakościowo sprzętem pozwalającym na precyzyjne ustawienie temperatury jest prostownica N°101 premium od Fale Loki Koki. Urządzenie nagrzewa się w jedyne 30 sekund, a oprócz tego posiada bezpieczne płytki ceramiczno-turmalinowe, które dodatkowo zamykają łuskę włosa i chronią ją przed zniszczeniem. Zatem wybierając prostownicę należy dokładnie zapoznać się z jej właściwościami i dostosować ją do naszych włosów, aby uniknąć zniszczenia czy puszenia.

Używanie prostownicy nie musi oznaczać zniszczonych i matowych włosów. Jednak na korzystanie z prostownicy powinny uważać przede wszystkim panie, które poddają swoje włosy częstym koloryzacjom. Prostownicy na włosach farbowanych należy używać ze szczególną ostrożnością. Takie włosy są często cienkie i w związku z tym mniej odporne na wysokie temperatury. Prostowanie w takim przypadku może sprawić, że włosy będą matowe, bez blasku oraz łamliwe – tłumaczy Jarosław C

iesiółka wieloletni ekspert fryzjerski Montibello.

 

 

 

Kosmetyczna termoochronna 

Poddając włosy wysokiej temperaturze warto je zabezpieczyć, aby nie uległy zniszczeniu, a fryzura była bardziej wytrzymała. Dobrym rozwiązaniem będzie regularne używanie kosmetyków nawilżających włosy, ale również produktów chroniących przed wysoką temperaturą. Systematyczne stosowanie kosmetyków ochronnych, które posiadają w składzie odpowiednie substancje, daje nam pewność, że struktura włosa będzie chroniona, a korzystanie z prostownicy nie uszkodzi trwale kosmyków.

Przed każdym prostowaniem włosów należy je odpowiednio zabezpieczyć przed ciepłem. Termoaktywny spray High Definition Style DEF, Thermic firmy Montibello pełni funkcję ochronną i przeznaczony jest dla każdego rodzaju włosów poddanych temperaturom nie wyższym niż 190°C. W rezultacie włosy są nawilżone i mają właściwą fakturę, a jednocześnie są chronione przed źródłami ciepła. Takie zabezpieczenie pozwala nam na swobodne korzystanie z prostownicy – radzi Jarosław Ciesiółka.

Efekt prostowania na dłużej

Efekt prostowania włosów warto podkreślić. Aby były idealnie gładkie i lśniące warto wybrać odpowiedni produkt nabłyszczający, jak np. High Definition Style LUX, Gloss. Jest to spray silnie nabłyszczający, który rozświetli włosy dodając im blasku oraz zapewni miękkość. Z kolei o doskonałe utrwalenie zadba lakier mocno utrwalający Finalfine, który nie skleja i nie obciąża włosów, a zawarta w nim mieszanka witamin odbudowuje, wzmacnia i nawilża kosmyki od wewnątrz.

Dodaj komentarz

Komentarze

requiem29

Prostownicę mam chyba odpowiednią , jednak nigdy nie używam sprayu termoochronnego,zapominam , że taki mam. Ostatnio bardzo rzadko prostuje włosy, gdyż z wiekiem zaczęły podobać mi się luźne , naturalne upięcia.

bozenkaxxj

Prostownice przestaną niszczyć włosy dzięku takiej ochronie, super, że są takie kosmetyki dbajace o włosy.Chociaż osobiscie nie uzywam prostownicy ale chętnie porozmawiam z sąsiadką, ona prostuje bez przerwy.

sisi13

Nie używam prostownicy, ale ten spray mogłabym używać do swojej mocnej suszarki.

maybe92

Koniecznie muszę zakupić jakiś spray termoochronny do moich włosów.

weronkaa84

Osobiście nie prostuję włosów, lubię swoje lekko falujące kosmyki Smile Ale zachęcę siostrę do przeczytania artykułu, bo ona ma codziennie do czynienia z prostownicą.

Anonim (niezweryfikowany)

A co myślicie o tych prostownicach z systemem nawilżania? Remington wprowadził na rynek taką i szczerze mówić mam na nią ochotę, ale jest to większy wydatek, więc wolę zapytać... Któraś z Was już się z taką prostownicą spotkała?

pyrta

Staram się prostować włosy tylko wtedy kiedy już bardzo "muszę". Szkoda mi włosów, niszczą się niezależnie od tego jak bardzo by się je chroniło.