Ptak Fashion City – pierwsze w Europie Miasta Mody

Ptak Fashion City – pierwsze w Europie Miasta Mody

 

Idea

Ptak Fashion City to pierwszy w Europie koncept biznesowy, który powstał w wyniku przekształcenia największego w Europie Centrum Handlu Hurtowo – Detalicznego PTAK. Proces trwał ponad 20 lat. Będzie to najnowocześniejszy i największy tego typu obiekt w Europie.
Jego powstanie jest wynikiem rozwoju i ekspansji polskich producentów odzieży, którzy rokrocznie eksportują coraz więcej ubrań na rynki zagraniczne. W 2013 roku wartość eksportu artykułów i dodatków odzieżowych z Polski wynosiła 11.9 mld zł. Rozbudowa infrastruktury i zwiększenie powierzchni handlowej znacząco zwiększyło potencjał miejsca i wzmocniło jego konkurencyjność. Fashion City promując producentów i projektantów w Polsce i za granicą stale zwiększa swoją rozpoznawalność, co przekłada się bezpośrednio na nowe kontrakty i tym samym wzrost sprzedaży. Powstanie Miasta Mody jest zwieńczeniem i jednocześnie nowym kamieniem milowym w historii i tradycji handlu odzieżą w Polsce. Miasto Mody PTAK przyciąga rocznie 6 mln klientów. Przewiduje się, że w ciągu następnych 2 lat ilość ta może zostać podwojona.

 

Czym jest Ptak Fashion City?

Miasto Mody Ptak, to przede wszystkim kompleks handlowo – usługowy, oraz szereg inicjatyw jemu towarzyszących. Wszystkie budynki w mieście zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nawiązywać stylem i architekturą do czasów świetności Łodzi, jako miasta, które było centralnym ośrodkiem produkującym i eksportującym odzież, tkaniny i dzianiny na cały świat – mówi Tomasz Szypuła Członek Rady Nadzorczej PTAK S.A. Zależy nam by kojarzono nas, jako kontynuatorów wiekowej tradycji handlu odzieżą i tkaninami – dodaje. Z Ptak Fashion City związanych jest ponad 70 000 ludzi a pracę na miejscu znalazło ponad 7 000. Wraz z rozwojem infrastruktury będziemy regularnie zwiększać zatrudnienie. Jego rozwój wygeneruje pracę w regionie, co będzie miało duże znaczenie dla regionu i całej polskiej gospodarki. Cieszymy się, że nasze inicjatywy spotykają się z życzliwością władz krajowych i regionalnych i zaszczyceni jesteśmy faktem, że Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski objął swoim patronatem Forum.

 
 

W obrębie miasta funkcjonują:

Centrum Handlu Hurtowo- Detalicznego:

  • Centrum Handlu Hurtowo – Detalicznego o powierzchni 200 000 m2. Pozwala na sprzedaż hurtową Polskiej odzieży głównie na rynki europejskie. Głównymi klientami są odbiorcy z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji oraz krajów nadbałtyckich, Litwy, Łotwy oraz Estonii.
    Centrum pozwala na handel blisko 2500 producentom i importerom, którzy wynajmują powierzchnię handlową w obiektach Centrum Hurtowo – Detalicznego.

  • Ptak Moda jest największym showroomem odzieży w Europie. Posiada 15 000 m2 powierzchni i łączy ze sobą funkcje wystawienniczą wraz ze sprzedażą hurtową stacjonarną i przez internet za pomocą własnej platformy e-commerce. Ptak Moda reprezentuje 500 producentów odzieży i umożliwia zakupy 24 h na dobę 7 dni w tygodniu.

  • Międzynarodowe Targi Mody PTAK EXPO – największe w Europie targi odzieży, w których uczestniczy ponad 3 000 wystawców i odwiedza je 150 000 kupców z kraju i z zagranicy. W skład PTAK EXPO wchodzi między innymi nowa największa i najnowocześniejsza w Polsce hala wystawiennicza o powierzchni 30 000 m2. Targi Mody są największym tego typu wydarzeniem w Europie i trwać będą od 29 do 31 sierpnia 2014r.

  • Ptak Outlet ma 33 000 m2 powierzchni. Mieści 100 sklepów światowych brandów.

 

Inicjatywy wspierające:

  • Forum Gospodarcze pod przewodnictwem Prezydenta Pana Lecha Wałęsy i patronatem Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego. Forum będzie poświęcone transformacji Polskiej gospodarki na przestrzeni 25 lat. Zostaną zaprezentowane sukcesy małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonujących w ramach Miasta Mody.

Międzynarodowe wsparcie

Na otwarcie Ptak Fashion City przybędzie wielu gości związanych ze światem mody. Swój udział potwierdził m.in. Kenzo Takada oraz Anna Fendi – córka założycieli sławnego włoskiego domu mody. Obecnie jest odpowiedzialna za koncepcję tworzenia nowych kolekcji, począwszy od wyboru materiałów poprzez nadzór nad produkcją i końcową fazą powstawania kolekcji.

Historia paryskiego Domu Mody Kenzo Takady sięga lat 60-tych, kiedy powstało to wielkie przedsiębiorstwo modowe. W latach 80-tych projektant stworzył zaś legendarną już dziś linię zapachów Kenzo Parfums. W tym momencie Dom Mody Kenzo należy do grupy dóbr luksusowych Louis Vuitton Moet Hennessy.

 

Na terenie PTAK Fashion City swoje stałe studio posiada jedna z największych na świecie telewizji o profilu modowym Fashion TV. Organizuje ona pokazy mody polskich i światowych projektantów transmitując je następnie w całej Europie.

 

Plany inwestycyjne

Miasto Mody będzie stale się rozwijało. W perspektywie 10-letniej planowane są inwestycje w centra logistyczne, hotele oraz strefę mieszkaniową. Łącznie z już obecnymi obiektami powierzchnia zadaszona wyniesie milion m2. Szacuje się, że rozbudowa Miasta Mody pochłonie około 600 mln Euro.

 

Udostępnij:
0