Face&Look > MODA > PORADY > Savoir-vivre sylwestrowej zabawy. Co zrobić z torebką?

Savoir-vivre sylwestrowej zabawy. Co zrobić z torebką?

Towarzyszy kobietom wszędzie i jest nieodłącznym elementem garderoby. Torebka, bo o niej mowa, musi pomieścić wszystko to, co każda kobieta uważa za swój osobisty must have, dopełniać stylizację i zabezpieczyć rzeczy, które ze sobą zabrałyśmy. Jaki model wybrać na imprezę? Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą i jak nie popełnić towarzyskiego faux pas?

W ciągu dnia potrzebujemy znacznie więcej rzeczy niż wieczorem, dlatego najczęściej wybieramy duże torebki. Tymczasem wieczór to czas na mały, zgrabny dodatek, który pasuje designem do reszty stroju. Bez względu na jego rozmiar, każda z nas zastanawia się, co z nim zrobić, by nie przeszkadzał w trakcie sylwestrowej zabawy. O czym warto pamiętać, spędzając najdłuższą noc z torebką przy boku?   
 
1. Jeśli wybierasz się na przyjęcie stojące, warto postawić na małą torebkę z cienkim paskiem. Mały rozmiar kopertówki zapewni nam komfort przy witaniu się z innymi gośćmi. Pamiętaj, że zawsze należy mieć prawą rękę wolną, aby móc się swobodnie witać. 
 
2. Nigdy nie kładź torebki na stole. Nieważne jak byłaby piękna i jak nie chciałabyś się nią pochwalić – to bardzo nieeleganckie. Poza tym możliwe, że torebka jest zabrudzona i mogłaby zostawić ślad na obrusie. 
 
3. Torebka, a oparcie krzesła. Jeśli zdecydujesz się powiesić torebkę na oparciu, stracisz ją z oczu, przez co stanie się łatwym kąskiem dla złodziei. Jeśli nie chcesz się martwić o kosztowności, wypróbuj torebki antykradzieżowe np. marki Pacsafe, które możesz paskiem przypiąć do poręczy krzesła. Dzięki nim będziesz mogła również bez zmartwień bawić się na parkiecie, wiedząc, że twoje rzeczy są bezpiecznie. 
 

Składana torebka damska Pacsafe Citysafe CX. Cena 349,99 zł
 
 
4. Jeśli masz małą torebkę – kopertówkę, możesz położyć ją na kolana i przykryć serwetką. Dobrym sposobem jest również wsunięcie jej między oparcie krzesła, a swoje plecy. 
 
5. Puste krzesło przy stoliku? Jeśli masz pewność, że jest wolne, możesz dyskretnie położyć na nim swoją torebkę. Zwróć jednak uwagę, że będzie ona łatwo dostępna dla wszystkich – również dla złodziei.  
 
6. Miej torebkę zawsze zamkniętą – pozwoli to uniknąć niezręcznej sytuacji, gdy nagle coś z niej wypadnie, a jej zawartość będzie zachętą dla potencjalnego złodzieja. Dla dodatkowej ochrony warto zainwestować w torebki, posiadające suwaki, które się nie rozsuwają np. te od marki Pacsafe. Specjalny kształt suwadeł umożliwia ich złączenie i zabezpiecza przed rozsuwaniem. 
 
7. Nie kładź torby głęboko pod stołem, bo ktoś może ją całkiem nieświadomie podeptać. Ułóż ją zgrabnie pod swoim siedziskiem i możesz iść tańczyć! A jeśli nie chcesz się martwić o jej zawartość, przy wyborze kolejnej zwróć uwagę na te modele torebek, które mają paski z małymi karabińczykami umożliwiające przypięcie jej do oparcia lub poręczy krzesła. 
 

fot. materiały prasowe

 

Dodaj komentarz

Komentarze

monisiawal1980

Cenne rady Smile

Cameleonka

To wszystko prawda. Ja zazwyczaj czuję się nieswojo kiedy muszę torebkę zostawić poza zasięgiem wzroku, wychodząc np. na parkiet

Anna Kloc

Chyba najlepiej bez torebki....

basiamiecz715

Na takich eleganckich imprezach zawsze jest kłopot z torebką Smile Biorę malutką , w niej mam tylko kilka miniaturek do poprawienia makijażu, a telefon oddaję mężowi Smile

finezja

Ktoś by powiedział że torebka to taki drobiazg,a ile fajnych cennych porad.