Sexy messy hair – perfekcyjny nieporządek na głowie

Sexy messy hair – perfekcyjny nieporządek na głowie

Fenomen tej stylizacji tkwi w uniwersalności  może zostać wykonana na każdym rodzaju włosów: długich, półdługich, krótkich, kręconych, prostych, gęstych, cienkich. Co więcej doskonale wygląda przy refleksach, a nawet odroście. Za każdym razem będzie inaczej, ale właśnie o to chodzi! A czym charakteryzują się fryzury w tym stylu?

  • Objętością i teksturą – im więcej włosów i im bardziej widoczny jest tym kształt, tym lepiej;
  • Delikatnym, kontrolowanym skrętem, do którego nie są potrzebne wałki czy lokówka- wystarczy ugniatać włosy podczas suszenia;
  • Łatwością i szybkością wykonania – nie wymaga misternego modelowania czy pracy lokówką, wystarczą palce i odpowiednie kosmetyki!

Messy hair na krótkich lub średnich włosach

— Jeśli chcemy uzyskać messy look przy fryzurach typu bob, kluczową kwestią jest zbudowanie objętości, a najskuteczniej jest ją uzyskać na kręconych czy falowanych włosach — mówi Joanna Kowalczyk, stylistka fryzur, edukator marki Eleven Australia.

W przypadku posiadania naturalnego skrętu, wystarczy wysuszyć włosy suszarką z dyfuzorem a następnie aplikować odpowiedni produkt do stylizacji unoszący włosy u nasady (polecam spray Anti.Gravity Kevin.Murphy) i układać fryzurę palcami. Jeśli nasze włosy są proste- delikatne fale uzyskamy przy użyciu prostownicy lub specjalnych, klipsów Waves.Klips od Kevin.Murphy. Ważne, żeby skręt nie był regularny – im większy „bałagan” na głowie, tym lepiej.

Messy hair na długich włosach

Choć mogłoby się wydawać, że stylizacja długich włosów nie należy do najłatwiejszych – messy hair odczarowują ten stereotyp! Wbrew pozorom ta fryzura jest wprost stworzona dla posiadaczek długich pasm i może stać się ulubioną i najłatwiejszą w wykonaniu stylizacją. O czym należy pamiętać? Joanna Kowalczyk radzi: — Najważniejsza jest tekstura i ruch we włosach, długie włosy zazwyczaj są ciężkie i układają się w taflę, a tego chcemy uniknąć.

Messy hair najlepiej wykonywać na drugi dzień po umyciu włosów. Wystarczy pochylić głowę do dołu, spryskać je odpowiednim produktem (polecam teksturujący spray Bedroom.Hair od Kevin.Murphy), a następnie przeczesać w tej pozycji włosy szerokim grzebieniem. Następnie podnosimy głowę i kończymy układanie włosów palcami, wg upodobań.

Upięcie w stylu messy hair

Ukochany przez większość posiadaczek długich włosów luźny koczek (zwany również cebulką) to nic innego, jak właśnie upięcie messy hair! To nie tylko domowy look, ale również fryzura, która sprawdzi się w szkole, na spotkaniach z przyjaciółmi czy imprezach. Jak ją zrobić?

— Zadbaj zarówno o objętość, jak i teksturę włosów. Na początek, na rozczesane włosy, pasmo po paśmie nałóż Dry Finish Texture Spray Eleven Australia. Jeśli twoje włosy nie są świeżo umyte, ten produkt dodatkowo odbije je u nasady i wchłonie nadmiar sebum. Przeczesz włosy palcami a następnie zbierz je w wysoki kucyk na czubku głowy. Musi być luźny, nie wygładzaj go, wypuść kilka kosmyków dookoła twarzy. Następnie zakręć kucyk dookoła gumki i przypnij oryginalną spinką lub by nadać fryzurze stylu i nonszalancji, przewiąż je ozdobną apaszką — radzi Joanna Kowalczyk. 

Jakich produktów powinniśmy użyć, żeby wykonać perfekcyjnie nieperfekcyjne messy hair? Takich, które dodadzą włosom objętości, tekstury i odbiją je u nasady. Produkty do stylizacji włosów topowych marek takich, jak Kevin.Murphy czy Eleven Australia sprawią, że wykonanie tej stylizacji zajmie dosłownie kilka minut.

Kevin. Murphy Anti.Gravity Spray

Anti.Gravity, czyli spray nadający włosom objętości i odbijający od nasady. Must-have przy stylizacji w stylu messy hair! W przypadku tego kosmetyku obowiązuje jedna zasada – im więcej, tym lepiej! Nakładaj pasmo po paśmie na umyte włosy i susz z głową w dół, by uzyskać spektakularną objętość. Jeśli chcesz, żeby efekt był jeszcze lepszy, na mokre włosy nałóż Anti.Gravity w lotionie, wysusz włosy, a następnie zaaplikuj Anti.Gravity Spray.

Cena 127,90 zł/150 ml

Kevin.Murphy Bedroom.Hair

Bedroom.Hair to dla wielu stylistów kosmetyk w rodzaju pasty w sprayu. Lakier ten powstał z myślą o teksturze włosów po drzemce, ale takiej amerykańskiej drzemce rodem z hollywoodzkiego filmu… Bedroom.Hair pozwala na tworzenie separacji i podkreślanie naturalnych fal. To najseksowniejszy z kosmetyków Kevin Murphy. Choć trzeba przyznać, że kolejna pozycja na liście dzielnie dotrzymuje mu

Cena 127,90 zł/220 ml

Eleven Australia Dry Finish Texture Spray

Tego kosmetyku Eleven Australia nie da się określić jednym słowem! Suchy spray, który odbija włosy u nasady, dodaje im objętości i tekstury, odświeża włosy, separuje skręt i jednocześnie podkreśla naturalny ruch we włosach. W zależności od potrzeb możemy aplikować go od nasady (by odbić włosy od skóry głowy), do połowy długości, by nadać objętości lub na całej długości, by zapewnić ruch i teksturę. Melonowy zapach od razu wprawia w wakacyjny nastrój!

Cena 83,90 zł/178 ml

fot. materiały prasowe


Po kosmetyki do włosów zapraszamy do sklepu on line faceandlook.com

 

Udostępnij:
0