Terapia z kwasem laktobionowym dla skóry wrażliwej

Terapia z kwasem laktobionowym dla skóry wrażliwej

Kwas dla wrażliwców

Twoja skóra zaczyna swędzieć na sam dźwięk słów „kuracja kwasami”? Bez obaw, ten zabieg będzie dla Ciebie samą przyjemnością. W dodatku, szybko dostrzeżesz efekty
i przekonasz się, jak wiele zalet posiada ta substancja. Główną i najważniejszą z nich jest to, że działa jak alfahydroksykwasy nie wywołując podrażnienia – stopień intensywności jest porównywalny do kwasu glikolowego i  podobnie jak inne hydroksykwasy reguluje proces złuszczania oraz stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych. Podczas aplikacji nie odczujesz jednak typowych dla eksfoliacji objawów: świądu, pieczenia czy zaczerwienienia.

Dodatkowym atutem wyróżniającym tę kurację są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry. – Dzięki tym właściwościom znajduje on zastosowanie w pielęgnacji skór ze stanami zapalnymi różnej etiologii: w AZS, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym oraz łojotokowym zapaleniu skóry – wylicza dr n. med. Danuta Nowicka, specjalista dermatolog. – Preparaty z kwasem laktobionowym mogą być stosowane samodzielnie lub też jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Olbrzymią ich zaletą jest możliwość stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków.

 

Kwas laktobionowy dzięki swoim właściwościom ma również zastosowanie w pielęgnacji skóry dojrzałej, z oznakami starzenia się. Posiada on silne właściwości nawilżające, neutralizuje wolne rodniki i jony metali, hamuje enzymy powodujące degradację włókien kolagenowych i elastycznych. – Badania kliniczne potwierdziły działanie przeciwstarzeniowe kwasu laktobionowego już po 3 miesiącach stosowania. Odnotowano poprawę kolorytu skóry, zniwelowanie drobnych zmarszczek oraz poprawę jędrności i elastyczności. – mówi Anna Marcjasz, kosmetolog. – Aby uzyskać najlepsze efekty działania kwasu laktobionowego należy go stosować systematycznie w kuracjach trwających 2-3 miesiące – podpowiada. Warto wiedzieć, że kwas laktobionowy nie wykazuje działania fototokstycznego, na zabiegi z nim możesz więc decydować się o każdej porze roku!

 

Polska marka kosmetyczna Arkana wprowadziła na rynek kosmetyki profesjonalnej kwas laktobionowy o stężeniu 15%.  Firmowy zabieg na bazie tych preparatów jest wzbogacony maską kremową z dodatkiem esencji witaminowej, co wzmacnia efekt odżywczy. Natomiast z myślą o codziennej pielęgnacji Arkana stworzyła krem z kwasem laktobionowym o stężeniu 10% i witaminami A+C oraz zestaw produktów do demakijażu – płyn micelarny i tonik. Adresy gabinetów, w których można się poddać zabiegom oraz kupisz kosmetyki do pielęgnacji domowej znajdziesz na stronie www.arkana.pl.
 

Terapia z kwasem laktobionowym ARKANA
Kwasy nowej generacji

Opis zabiegu z kwasem laktobionowym

Wyjątkowa linię kosmetyków opartą na kwasie laktobionowym w wysokiej koncentracji 10 i 15% o szczególnych i niepowtarzalnych właściwościach. Główną i najważniejszą z nich jest to, że działa jak kwasy (alfahydroksykwasy) bez efektu drażniącego, a dodatkowo posiada intensywne właściwości regenerujące, przyspieszające gojenie i łagodzące stany zapalne. Doskonale sprawdzi się jako samodzielny zabieg, ale również jako połączenie z innymi kwasami, pilingami chemicznymi, mikrodermabrazją i laseroterapią. Można stosować podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami. Korzystnie wpływa na zmniejszenie gry naczyniowej, łagodzi zmiany w dermatozach, takich jak atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, trądzik zwykły i różowaty.

Właściwości kwasu laktobionowego

Działanie stymulujące

Działanie regenerujące

  • zapobiega starzeniu się skóry
  • stymuluje proces odnowy komórkowej
  • stymuluje produkcję kolagenu,  elastyny
    i kwasu hialuronowego
  • złuszczenie martwych komórek
  • spłycenie zmarszczek
  • wyrównanie struktury skóry
  • rozjaśnienie przebarwień

 

  • zmniejsza rumień i podrażnienia
  • przyspiesza regenerację po zabiegach dermoestetycznych
  • nawilża i chroni przed wolnymi rodnikami
  • zmniejsza teleangiektazje
  • łagodzi zmiany w dermatozach (AZS,  łojotokowe zapalenie skóry, trądzik zwykłym i różowaty)

STOSOWAĆ W SERIACH                                                 ZABIEGI MOŻNA WYKONYWAĆ CAŁY ROK

Dla każdego rodzaju skóry:

– nawet najbardziej wrażliwych                               –  z trądzikiem różowatym
– można stosować na stany zapalne                             – można stosować na okolice oczu

 

Laktobiany – wyjątkowa pielęgnacja dla skomplikowanych problemów i nie tylko

dr n. med. Danuta Nowicka, specjalista dermatolog

Kwas laktobionowy jest nowej generacji hydroksykwasem, tak zwanym kwasem bionowym, ponieważ składa się z cząsteczki polihydroksykwasu – kwasu, glukonowego oraz cząsteczki cukru – galaktozy. Ma podobne działanie do tradycyjnych kwasów AHA, jego moc określana wartością pKa, jest taka sama jak dla kwasu glikolowego (3,8). Podobnie jak inne hydroksykwasy reguluje proces złuszczania stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, elastycznych i wpływa na produkcję glikozaminoglikanów w skórze właściwej. Cechą odróżniającą go od tradycyjnych kwasów jest działanie łagodzące i przeciwzapalne, za które odpowiedzialna jest dołączona cząsteczka galaktozy.

Podczas aplikacji nie występują typowe dla innych hydroksykwasów świąd, pieczenie i zaczerwienienie. Dodatkowym atutem są silne właściwości regenerujące, łagodzące podrażnienia, zaczerwienienia, stany zapalne, a także wzmacniające barierę skóry. Dzięki tym właściwościom znajduje od zastosowanie w pielęgnacji skór ze stanami zapalnymi różnej etiologii: w AZS, wyprysku kontaktowym, trądziku różowatym, trądziku zwykłym oraz łojotokowym zapaleniu skóry. Preparaty z kwasem laktobionowym mogą być stosowane samodzielnie lub też jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Olbrzymią zaletą tych preparatów jest możliwość ich stosowania podczas i po leczeniu retinoidami i sterydami, dzięki czemu zmniejszone zostaną skutki uboczne działania leków.

Kwas laktobionowy dzięki swoim właściwościom może mieć również zastosowanie w pielęgnacji skóry dojrzałej, z oznakami starzenie się. Ma on silne właściwości nawilżające, neutralizuje wolne rodniki i jony metali, hamuje enzymy powodujące degradację włókien kolagenowych i elastycznych. Może być stosowany u osób z oznakami zaawansowanego fotoagingu. Badania kliniczne potwierdziły działanie przeciwstarzeniowe kwasu laktobionowego już po 3 miesiącach stosowania. Odnotowano poprawę kolorytu skóry, zniwelowanie drobnych zmarszczek oraz poprawę jędrności i elastyczności.

Kwasy bionowe dzięki swojej budowie nie wykazują działania fototoksycznego, mogą być zatem stosowane przez cały rok. Aby uzyskać najlepsze efekty działania kwasu laktobionowego należy go stosować systematycznie w zaleconych przez kosmetologa kuracjach, trwających najczęściej 2- 3 miesiące.

Kwas laktobionowy przyspiesza odnowę komórek skóry właściwej i naskórka, przez co może być stosowany po zabiegach dermatologii estetycznej, przede wszystkim po pilingach chemicznych, laseroterapii, mezoterapii igłowej, mikronakłuwania, a także w redukcji stanu zapalnego i podrażnień. Wykazano jego korzystny wpływ na stan naczyń krwionośnych skóry, przez co może być polecany osobom z cerą naczyniową i trądzikiem różowatym.

Preparaty z kwasem laktobionowym polecajmy w pielęgnacji gabinetowej i domowej dla:

  • cery wrażliwej i alergicznej
  • cery naczyniowej lub/i z trądzikiem różowatym
  • cery dojrzałej
  • cery zniszczonej nadmiernym opalaniem
  • cery po zabiegach dermatologii estetycznej
  • pacjentów chorujących na łojotokowe zapalenie skóry, AZS i łuszczycę
  • jako S.O.S. dla skóry nadmiernie reaktywnej, po poparzeniu słonecznym, podrażnieniu chemicznym.

W gabinecie kosmetycznym warto wprowadzać preparaty z kwasem laktobionowym za pomocą ultradźwięków.

 

 

Artykuł Partnera

 

Na zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

 

 

 

FL BOX MILA PRO Pure Volume – cena 109 zł

Udostępnij:
0