Trend lesswaste – maski wegańskie L’biotica

Trend lesswaste – maski wegańskie L’biotica

Drastyczne zmiany nie zawsze są możliwe, ale zacząć można od małych rzeczy i powoli się doskonalić. Najnowsza linia kosmetyków do pielęgnacji twarzy L’biotica Vegan to właśnie taki jeden z kroków ku ochronie środowiska.

L’biotica stworzyła 3 maski do twarzy oraz 2 rodzaje płatków pod oczy, które zostały odznaczone certyfikatem Viva! dla wegetarian i wegan. Marka postawiła na kombinację w 100% wegańskich składników oraz całkowitą eliminację składników pochodzenia odzwierzęcego. Inspiracją do serii Vegan były soczyste owoce i rośliny, których innowacyjne kombinacje znajdziecie w składach, a energetyczne kolory na opakowaniach.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Vegan mają postać tkaniny silnie nasączonej serum. Ta tkanina to tencel (inaczej lyocell), czyli naturalne i biodegradowalne tworzywo. Materiał ten produkowany jest z celulozy drzewnej, a jego czas rozkładu wynosi około 12 tygodni.

Produkty opakowane zostały w kartonik FSC, czyli papier pozyskiwany z odpowiedzialnych źródeł, które spełniają międzynarodowe wymogi odnowy i hodowli lasów oraz zwierzyny leśnej.

Kosmetyki w postaci tkaniny doskonale sprawdzą się podczas wakacyjnych podróży. Zajmują niewiele miejsca i mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Zabiegi pielęgnacyjne z ich wykorzystaniem trwają krótko, dając pożądane efekty już po pierwszym użyciu.

Do wyboru mamy następujące maski:

  • Raspberry Vegan Mask – rozświetla i odświeża skórę
  • Papaya Vegan Mask – oczyszcza i reguluje
  • Avocado Vegan Mask – regeneruje i wzmacnia
  • Płatki pod oczy Vegan Róża Damasceńska – przywraca świeżość i blask
  • Płatki pod oczy Vegan Czarny Bez – nawilżenie i wygładzenie.

    fot.materiały prasowe

  •  

Więcej kosmetyków pielęgnacyjnych, masek i preparatów vegan oraz bio znajdziesz w sklepie faceandlook.com

Udostępnij:
0