Wakacyjny relaks dla włosów

Wakacyjny relaks dla włosów

Codzienne rytuały, czy tego chcesz czy nie prowadzą do przesuszania się włosów ( suszenie, stylizacja ), łamania  oraz wypadania ( czesanie, układanie, związywanie, upinanie ), a co dalej za tym idzie:  do utraty zdrowej kondycji i naturalnego połysku. To, co szczególnie warto ograniczyć latem, to ilość używanych kosmetyków do stylizacji oraz częstotliwość zabiegów stylizacyjnych, takich jak suszenie suszarką, używanie prostownic, lokówek. Nie bez znaczenia jest także wybór letnich stylizacji. Warto zrezygnować z eleganckich, misternych fryzur na rzecz tych bardziej spontanicznych i luźnych, które pozwolą włosom na regenerację. 

O to kilka zasad, jakie warto wprowadzić w życie, w czasie letnich dni:

  • Unikaj związywania włosów gumkami, szczególnie w ścisły, mocno przylegający sposób. Zamiast tego, możesz luźno związać włosy wstążką, rzemykiem lub elegancką apaszką. Uzyskasz w ten sposób modny look a’la boho a Twoje włosy odetchną z ulgą!
  • Unikaj misternych, wygładzonych upięć, szczególnie tych, tworzonych z pomocą licznych spinek tzw. „wsuwek”.  Zamiast tego luźno upnij włosy, pozwalając by swobodnie opadały na ramiona. Uzyskasz romantyczny look, który zachwyci wszystkich! Jeżeli wybierasz się na piknik, nad jezioro, spotkanie z przyjaciółmi  lub na randkę możesz włożyć we włosy kwiat lub założyć ozdobną opaskę ( najmodniejszy fason to, ta w kolorze złotym! )
  • Najprzyjemniejsza” dla włosów fryzura to po prostu luźne, rozpuszczone i opadające na ramiona pasma. Taki look nigdy nie wychodzi z mody a lato to idealny czas, by pokazać swoje włosy w pełnej okazałości. Taka fryzura pozwoli cieszyć się zregenerowanymi włosami po upalnym lecie.
  • Mocne lakiery, spray’e nabłyszczające, żele i pasty staraj się używać tylko wtedy, gdy jest to niezbędne. Na co dzień zastąp je lekkim kosmetykiem, najlepiej takim, który zawiera filtry UV i ochroni Twoje włosy przed szkodliwym promieniowanie słonecznym. Możesz zdecydować się na fluid przeciwsłoneczny Sunrise od marki Artego, odżywkę 12 w 1 Smart Touch marki Montibello lub Linfa Solare Dry Spray z marki Kemon. Te produkty ochronią i nawilżą Twoje włosy bez ich obciążania!
  • Zazwyczaj myjemy włosy wieczorem lub rano i suszymy je suszarką. Latem warto z tego zrezygnować, podobnie jak z używania prostownicy czy lokówki. Możesz umyć włosy w dowolnej chwili w ciągu dnia i pozwolić im naturalnie wyschnąć na słońcu. Jeżeli nie przepadasz za chodzeniem z mokrą głową zaopatrz się w specjalne, bawełniane ręczniki. Możesz je nabyć w sieci z profesjonalnymi produktami fryzjerskimi Fale Loki Koki. Z ich pomocą delikatnie odsączyć nadmiar wody z włosów.

Dzięki powyższym wskazówkom zapewnisz swoim włosom mały „odpoczynek”, dzięki którym po lecie Twoje włosy będą wzmocnione, silniejsze i gotowe na nowe stylizacyjne wyzwania. Warto, więc wykorzystać ten ciepły, letni czas, aby nie tylko zregenerować swoje ciało i umysł ale także i włosy, aby cieszyć się pełnią piękna!

Produkty wspomniane w artykule można nabyć wyłącznie w sieci sklepów Fale Loki Koki, która oferuje profesjonalne artykuły fryzjerskie. Aby znaleźć swój sklep kliknij tutaj.

Udostępnij:
0