Więcej niż zabawka. Produkty doceniane przez rodziców

Więcej niż zabawka. Produkty doceniane przez rodziców

Rynek zabawek wypełniony jest niezliczoną ilością propozycji, rządzi się też chwilowymi modami. Dzień Dziecka coraz bliżej. Większość rodziców stara się wyszukać dla dziecka taki prezent, który nie tylko je zachwyci, ale będzie też funkcjonalny i posłuży na dłużej. Dagmara Chmielewska, ekspertka rynku baby care i właścicielka marki Oh!sokiddy, podkreśla: „Szansę na trwały sukces na rynku zabawek mają tylko te produkty, które poza podstawowymi funkcjami oferują coś więcej. Lampki opowiadają bajki, przytulanki wyciszają dzieci przed snem. Niesłabnącą popularnością cieszą się też drewniane zabawki, których zalety trudno wymienić w jednym zdaniu, ale również w tej kategorii są produkty, które zostały bardziej docenione. Faktem jest jednak, że rodzice wybierają te zabawki, które poza certyfikatami bezpieczeństwa, wykonaniem z dbałością o najmniejszy szczegół, są także wielofunkcyjne. To pewnego rodzaju inwestycja”. Które zabawki stały się hitem rynkowym?

Alilo – króliczek Honey Bunny

Honey Bunny jest produktem, który zdążył się już sprzedać w milionach egzemplarzy na całym świecie. Zyskał uznanie także w Polsce i dla wielu mam jest numerem jeden na liście zabawek dla najmłodszych. To odtwarzacz MP3, dyktafon i lampka nocna w jednym. Może nagrywać głos, czytać na dobranoc bajki, śpiewać piosenki. Jest bardzo prosty w obsłudze, ładuje i łączy się z komputerem poprzez kabel USB. Jego przyciski można zablokować, a odtwarzanie przerwać i wznowić w każdej chwili. Został przygotowany na bardzo długą przyjaźń z dzieckiem, zamiast futra ma bezpieczne tworzywo ABS, które jest 30 razy mocniejsze niż zwykły plastik!

Zabawka jest bezpieczna, nie ma ostrych krawędzi i jest odporna na wstrząsy. Ogon królika w kształcie kuli został zaprojektowany z myślą o małych rączkach. Posiada wbudowany 52 milimetrowy podwójny głośnik o wysokiej jakości odtwarzanego dźwięku wraz z funkcją nagrywania, która pozwala nagrać każdy dźwięk lub głos. Wyposażony jest w możliwość blokady, aby dziecko nie mogło bawić się przyciskami. Miękkie, silikonowe uszy są bezpieczne dla niemowląt i dzieci do gryzienia, świecą delikatnym światłem zmieniającym kolor. Alilo posiada fabrycznie wgrane piosenki, kołysanki i bajki oraz „biały szum”. Zabawka została zaprojektowana dla dzieci od pierwszych dni urodzenia. Królik Alilo dostępny jest na polskim rynku w stałej cenie 294 zł.

Janod, sorter kształtów Sophie

Drewniane zabawki są niezwykle wytrzymałe, nie pękają, a tym samym nie ma szans na skaleczenie dziecka. Nie zawierają toksycznych substancji, są bezpieczne w użyciu, nie mają ostrych krawędzi, przez co są miłe w dotyku. Mają mało zakamarków gromadzących kurz, łatwo utrzymać je w porządku. Przede wszystkim jednak korzystanie z zabawki wymaga aktywności dziecka, kreatywności i logicznego myślenia. Dzięki zabawie, dziecko rozwija motorykę, zwinność, ale również wyobraźnię.

Janod od 1970 roku niezmiennie projektuje zabawki, łączące innowacyjność z francuskim designem i najwyższą jakością. Zabawki edukacyjne marki Janod wyróżniają niebanalne rozwiązania, wysoka jakość materiałów i precyzyjne wykonanie. Kultowym produktem marki jest wykonany z drewna sorter kształtów – domek Żyrafka Sophie, który rozwija u dzieci wiele kluczowych umiejętności, m.in. rozróżnianie i dopasowywanie kształtów czy tzw. małą motorykę. Zabawka uczy koncentracji, spostrzegawczości i cierpliwości. Zestaw składa się z drewnianego domku ze sznurkowym uchwytem. Na dachu i w ścianach domku znajduje się 6 otworów w geometrycznych kształtach (trójkąt, serce, kółko, gwiazdka, iks i pięciokąt) oraz otwór w kształcie żyrafy. W komplecie jest też 7 drewnianych klocków w kształtach odpowiadających wspomnianym otworom, w tym również figurka kultowej żyrafki – Sophie. Wrzucone klocki można łatwo wyjąć ze środka, bo część dachu domku jest zdejmowana. Zabawka została zaprojektowana z myślą o dzieciach powyżej 1 roku życia. Dostępna jest na naszym rynku w cenie około 150 zł.

Szumiący Miś Sensoryczny Whisbear

Problemy z zasypianiem dzieci są zmorą wielu rodziców. Kłopot z wyciszeniem się po całym dniu, niechęć do rozstawania się z mamą czy lęk przed ciemnością. Im dziecko starsze, tym więcej czynników może sprawić, że usypianie wymaga wielogodzinnych rytuałów. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu rodziców stały się szumiące misie, które odróżniają płacz dziecka od innych dźwięków i w odpowiedzi na niego emitują przyjazne dziecku odgłosy. Szumiące zabawki oferuje obecnie kilka marek, ale serca dzieci i portfele rodziców podbiły misie marki Whisbear. Szumiący Miś Whisbear pełen jest praktycznych rozwiązań.

Serce zabawki stanowi ukryty w brzuszku mechanizm z funkcją CRYsensor emitujący delikatny szum. Przypomina on dziecku odgłosy z brzucha mamy. Zabawka włącza się automatycznie na dźwięk płaczu dziecka. Po czterdziestu minutach stopniowo wycisza się i przechodzi w tryb czuwania. Płacz budzącego się dziecka lub nagłe dźwięki ponownie uruchamiają szum na kolejne dwadzieścia minut. Rodzic może w pełni kontrolować poziom natężenia szumu, dopasowując go do potrzeb swojej pociechy. W jego łapki wszyto magnesy, dzięki którym zabawkę można wygodnie zawiesić na ramie łóżeczka, pałąku wózka i gondoli. Po wyjęciu z przytulanki urządzenia szumiącego, misia można bezpiecznie wyprać w pralce. Kupno szumiącego misia Whisbear to wydatek około 200 zł.

fot. materiały prasowe


Po bezpieczne zakupy z dostawą do domu zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Hair Care Panda, witaminy na włosy w żelkach. Cena 129 zł/300 g

 

Udostępnij:
0