Włosy średnioporowate - charakterystyka

Włosy średnioporowate uważa się za najbardziej standardowe. Nie ma w tym nic dziwnego - ten typ włosa występuje zdecydowanie najczęściej. Co to jednak znaczy, że włosy są średnioporowate? Od czego to zależy? Jak należy dbać o taki typ włosów? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Jak poznać, że włosy są średnioporowate?

 

Jak już zostało powiedziane, włosy średnioporowate to najpopularniejszy typ włosów. Jak jednak poznać, że włosy są średnioporowate? Może to sprawiać pewien problem, ponieważ mają one cechy zarówno włosów niskoporowatych, jak i średnioporowatych - mogą zarówno się puszyć, jak i być opadnięte. By rozpoznać włosy średnioporowate, trzeba uważnie przyjrzeć się ich zachowaniu. Są one stosunkowo podatne na pielęgnację i szybko schną. Mimo że są dosyć cienkie, nie są tak podatne na łamanie jak włosy wysokoporowate.

Osoby z włosami średnioporowatymi to prawdziwi szczęściarze, ponieważ dosyć łatwo się układają. Takie włosy są najczęściej falowane lub kręcone.

 

Pielęgnacja włosów średnioporowatych

 

Najważniejsze w kontekście włosów średnioporowatych jest zachowanie równowagi PEH. Jest to prawdziwy niezbędnik do tego, by mieć piękne i zdrowe włosy. Równowaga PEH polega na tym, aby w pielęgnacji zachować odpowiednie proporcję między proteinami, emolientami i humektantami. Każda z tych grup składników jest nieodłącznym elementem świadomej pielęgnacji włosów. By włosy były piękne i zdrowe, musimy dostarczać im wystarczającą ilość określonych składników. By zapewnić swoim włosom odpowiednią ilość protein można stosować np. jedwab lub kolagen. W przypadku emolientów doskonałym ich źródłem są wszelkiego rodzaju olejki do włosów - włosy średnioporowate lubią na przykład olej archaidowy i ryżowy. Przykładami humektantów są chociażby miód i gliceryna. Bardzo często dobrym ich źródłem są odżywki. Warto wcześniej czytać ich skład.

Pielęgnacja włosów średnioporowatych powinna być zróżnicowana. Dlatego do swojej rutyny pielęgnacyjnej warto wprowadzić zarówno olejowanie, laminację jak i pielęgnację silikonami. Nie bez znaczenia jest także technika mycia. Tutaj najlepiej sprawdzi się technika OMO - trzyetapowa technika mycia głowy polegająca na nakładaniu kolejno - odżywki, szamponu i odżywki. Metoda ta jest w stanie wydobyć z włosów ich naturalny blask.

Najważniejszy w świadomej pielęgnacji włosów jest wybór dobrych kosmetyków. Dlatego niezwykle istotne jest, by kupować je ze sprawdzonego źródła. Drogeria internetowa faceandlook.com to miejsce, w której znajdziesz kosmetyki do włosów najlepszej jakości, w korzystnych cenach.

Nie czekaj i zadbaj o swoje włosy już dziś!

 

Autor: 
Redakcja

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów