W trendach ślubnych 2023 roku dużo się dzieje, łącznie z modą na wspólny wieczór kawalersko-panieński. Czy żegnanie stanu wolnego ze swoją miłością życia jest dobrym pomysłem? Okazuje się, że to może być niezapomniany wieczór, który jeszcze bardziej Was połączy. Pomoże też rozładować stres związany z organizacją zaślubin.
„Wszystkie wzloty, każdy dół, dzielę z Tobą pół na pół” – śpiewa Natalia Kukulska w swoim utworze. Rzeczywiście wieczór kawalersko–panieński może być doskonałym preludium do Waszej wspólnej podróży zwanej życiem. To również próba generalna przed weselem, ale w otoczeniu przyjaciół – czas, w którym znajomi pana młodego poznają przyjaciółki panny młodej i razem się bawią.
Jeżeli taki wieczór jest niespodzianką, ważna jest współpraca obu świadków, którzy powinny zaplanować nie tylko cały scenariusz, ale zadbać również o odpowiednie destylaty i menu. Jaką przewagę ma łączona impreza nad tradycyjnym wieczorem kawalerskim czy panieńskim?
Integracja kluczem dobrej zabawy
Choć łączenie obu spotkań to nowy trend, jest on doskonałą okazją do poznania nowych osób oraz zaciśnięcia więzi. Para młoda na neutralnym gruncie może poznać ze sobą przyjaciół i znajomych – po weselu łatwiej będzie podtrzymywać kontakty towarzyskie i uczestniczyć w przyjacielskich wypadach poza miasto. Wspólny wieczór panieńsko-kawalerski jest dobrym pomysłem, kiedy liczba gości jest dużą dysproporcją, np. gdy pan młody ma aż dziecięciu przyjaciół, a pani młoda zaledwie trzy najbliższe przyjaciółki. Większa liczba uczestników sprzyja niezapomnianej i ciekawszej zabawie. Poza tym, kiedy wszyscy się poznają, wesele będzie mniej stresujące, a dystans skrócony lub wyeliminowany, a to przecież służy niezapomnianej zabawie do białego rana. Dzięki bliskości łatwej jest przełamywać lody. Wtedy możesz bez obaw poprosić przyjaciółkę panny młodej do tańca.
Wszystko pod kontrolą
Wiele par nie widzi potrzeby organizowania oddzielnych imprez. Jeśli młodzi są ze sobą naprawdę blisko, wspólny wieczór kawalerski i panieński będzie dla nich miłą niespodzianką. Nie ma powodów, by sobie nie ufać, ale na osobnych eventach zawsze może się wydarzyć coś niespodziewanego. W czasie wspólnego świętowania wszystko jest jasne – para młoda razem się bawi i doskonale wie, jak czuje się ukochana/y. Jeżeli potrzebujecie tymczasowej odrębności, wspólny wieczór można zaaranżować najpierw oddzielnie, by po 2-3 godzinach spotkać się w pubie, restauracji czy dyskotece. Koedukacyjny team to lepszy materiał do zabawy. Oczywiście taki scenariusz powinien być zaplanowany i obie strony powinny wiedzieć o połączeniu imprez. Damsko-męskie zabawy są przecież ekscytujące!
Sposób na rozładowanie stresu
Podwójne świętowanie może przyjąć różną formę – potańcówki, ogniska czy wycieczki. Odpowiedni wybór może być zachętą do zorganizowania wspólnego wieczoru kawalerskiego i panieńskiego. Warto połączyć siły, ponieważ jest to bardziej ekonomiczne, praktyczne i doskonale kształtuje relacje damsko-męskie. Większa grupa to więcej możliwości – sportowych rywalizacji, niebanalnych zabaw, gier oraz ciekawych dyskusji. Wbrew pozorom takie działania mogą okazać się perfekcyjnym katalizatorem integrującym gości pana młodego i panny młodej. To przede wszystkim okazja do spontanicznej zabawy, relaksu i odpoczynku. Nic tak dobrze nie działa na skołatane nerwy, jak śmiech, ruch i spotkania z ludźmi, dlatego podczas wspólnego świętowania warto zadbać przede wszystkim o parę młodą – ich samopoczucie. Przed nimi najważniejszy dzień życia, dlatego wspólny wieczór kawalersko-panieński to strzał w dziesiątkę pod każdym względem!