Z okazji Dnia Ziemi Lee Jeans proponuje naturalne rozwiązania dla mody!

Dzień Ziemi 2022, który przypadał w tym roku na piątek 22 kwietnia, przypomina o tym, jak ważne jest inwestowanie w dobro naszej planety. W Lee Jeans z dumą prezentujemy szereg innowacji i inicjatyw przygotowanych właśnie z tą myślą.

W Lee Jeans chcemy, aby nasz wpływ na środowisko był coraz łagodniejszy i właśnie dlatego wprowadziliśmy szeroką gamę barwników pochodzenia naturalnego. Zapewniają one nie tylko piękną i bogatą paletę kolorów o wyrafinowanym charakterze, ale także pochodzą z naturalnych źródeł. W rezultacie kolekcja jest przesycona złotym blaskiem minerałów i roślin – od kamiennobeżowych i rdzawych odcieni po kolory kwiatów i liści. Niebielony kolor ecru, który wykorzystaliśmy zarówno w podstawowych elementach garderoby, jak i w głównych częściach kolekcji został naszą nową naturalną barwą, która stanowi doskonałe uzupełnienie denimowych niebieskości.

FOR A WORLD THAT WORKS

Równocześnie włączamy do naszej produkcji coraz więcej konopi, zwiększając tym samym udział tej niezwykłej rośliny o niskim wpływie na środowisko naturalne w gamie naszych produktów. Konopia rośnie szybko, odżywia glebę i jest naturalnie odporna na szkodniki. Pracujemy z tym cudownym materiałem, aby w pełni wykorzystać go w naszych dżinsach. Celem jest wykorzystanie nie mniej niż 20% przędzy konopnej w większej liczbie modeli szytych z mieszanek bawełniano-konopnych. Co więcej, do uprawy konopi potrzeba bardzo mało wody, co zmniejsza zużycie tego ważnego zasobu.

W każdy możliwy sposób ograniczamy zużycie wody i zmniejszamy ilość odpadów. Nasze procesy farbowania Indigood znacząco zmniejszają lub całkowicie eliminują potrzebę używania wody do barwienia denimu i są najczęściej wybieraną przez nas metodą wykańczania dżinsów.

Na tym nie koniec. Wszystko to jest częścią naszego programu For A World That Works™ , który ma nam pomóc przemyśleć na nowo sposób, w jaki pracujemy, i przyczynić się do odnowy Ziemi.

Wiemy, że nie jesteśmy osamotnieni w tej misji. Zawsze chętnie współpracujemy z twórcami o podobnych poglądach, dlatego w tym sezonie nawiązaliśmy współpracę z Zinnią Kumar. Kumar jest modelką i aktywistką, która stara się pomagać w tworzeniu lepszego świata poprzez edukację i wzmacnianie wewnętrznej siły. Zinnia wystąpiła w naszej kampanii promującej nowy model Drew o podwyższonej talii i bardzo szerokich nogawkach. Kumar mówi: „Lee to marka z tradycjami, która ma zrównoważony rozwój wpisany w swoje DNA”.

Nasze cele związane z wywieraniem niskiego wpływu na środowisko naturalne nie dotyczą jedynie Dnia Ziemi. To plany długofalowe. Nawet w obliczu światowych trudności zobowiązujemy się, że w każdym sezonie będziemy zwiększać liczbę produktów i technologii, które jedynie w nieznacznym stopniu wpływają na środowisko.

Do 2025 r. będziemy zasilać 100% naszych obiektów energią odnawialną, wykorzystywać ponad 50% materiałów syntetycznych pochodzących ze zrównoważonych źródeł i używać 100% bawełny pochodzącej z recyklingu lub ze źródeł uprawianych w sposób przyjazny środowisku.

 

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów