Zasady pielęgnacji skóry twarzy i szyi

Sposób, w jaki każdego dnia pielęgnujemy skórę naszej twarzy oraz szyi, ma ogromny wpływ na jej kondycję. To, jak dzisiaj o nią dbamy, będzie miało odzwierciedlenie w przyszłości. Dlatego też tak ważnym jest, aby rzetelnie podejść do tematu i poświęcić mu więcej uwagi. Warto wiedzieć, że nie ma jednego, sprawdzonego sposobu na pielęgnację skóry twarzy i szyi. Wszystko bowiem uzależnione jest od indywidualnych cech naszej skóry. To właśnie one powinny być przede wszystkim brane pod uwagę, przy codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Istnieją jednak pewne schematy działania, zgodnie z którymi warto podążać w kwestiach związanych z dbaniem o skórę twarzy i szyi. Omawiamy je w niniejszym artykule.

Jak dbać o skórę twarzy?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie artykułu, każda skóra jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Inaczej bowiem należy pielęgnować skórę młodą, trądzikową, a jeszcze inaczej tą, która ze względu na wiek, traci swoją jędrność. Poniżej podajemy kilka wytycznych, dzięki którym w odpowiedni sposób zadbamy o skórę twarzy.

1. Demakijaż

Każdy zabieg pielęgnacyjny powinien być rozpoczęty od zmycia makijażu. Powodem są zarówno względy higieniczne, jak i fakt, że w nocy skóra najszybciej się regeneruje. W związku z tym musi być perfekcyjnie czysta, aby procesy naprawcze mogły przebiegać w pełni sprawnie. Żeby dokładnie usunąć makijaż z twarzy, najlepiej użyć w tym celu kosmetyków do demakijażu. 

2. Oczyszczanie

Aby należycie zadbać o skórę twarzy, należy myć ją dwa razy dziennie. Rano, w celu usunięcia z niej nadmiaru sebum, zmycia resztek kosmetyków stosowanych na noc, a także odświeżenia cery. Wieczorem natomiast po to, aby oczyścić skórę z pozostałości po stosowanych do demakijażu kosmetykach. Bardzo ważnym jest, aby środek myjący, który wykorzystamy w tym procesie, dokładnie usuwał wszelkie zanieczyszczenia, a jednocześnie nie naruszał naturalnej bariery ochronnej skóry.

3. Tonizacja

Kosmetyki do mycia twarzy, a także woda, w pewnym stopniu zaburzają naturalne pH skóry. Dlatego też po wykonaniu uprzednio opisanych kroków i po dokładnym osuszeniu cery, należy zastosować tonik, który przywróci jej właściwy odczyn. Tego typu kosmetyk dodatkowo nawilża, odświeża, a nawet dezynfekuje skórę twarzy

4. Serum

Jest to specyfik, który pozwala na rozwiązanie konkretnych problemów skóry i umożliwia jej należytą pielęgnację. Ze względu na bogaty skład i wysoką koncentrację składników aktywnych, możliwe są m.in. szybka poprawa nawilżenia, zwężenie porów czy rozjaśnienie przebarwień. Aby przyniosło oczekiwane rezultaty, należy stosować je regularnie samodzielnie lub pod ulubiony krem.

5. Krem pod oczy

Ze względu na fakt, że skóra pod oczami jest cieńsza i bardziej delikatna od tej, na pozostałych częściach twarzy, wymaga szczególnej pielęgnacji. Dlatego też najlepiej dbać o nią przy użyciu dedykowanego tej czynności kremu. Pozwala on ujędrnić skórę, poprawić mikrokrążenie, a co za tym idzie - zmniejszyć opuchliznę będącą efektem zastojów limfatycznych.

Jak dbać o skórę szyi? 

Okolice szyi i dekoltu to niezwykle delikatne partie ciała, na których najszybciej widoczne są pierwsze oznaki starzenia się skóry. W związku z tym trzeba o nie właściwie dbać i to w dokładnie taki sam sposób, jak o cerę. Do zabiegów pielęgnacyjnych należy stosować te same kosmetyki, których używamy na co dzień do skóry twarzy. Zapomnijmy wobec tego o balsamach czy kremach do ciała, które miałyby nawilżyć te okolice. Są one bowiem zbyt ciężkie dla delikatnego naskórka, pokrywającego szyję i dekolt. 

 

 

Materiał powstał we współpracy z Hotel Grand Chotowa - luksusowy Resort SPA stworzony do wypoczynku, usług dla biznesu i wesel.

Autor: 
Artykuł Partnera

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Komentarze

Natalia Brz

Polecam szczególnie przyłoży się do pielęgnacji okolic oczu - szczególnie teraz w gorące dni. Skóra pod oczami jest delikatna, najbardziej narażona na wysuszenie i promienie słonczne. Tak więc potrzebuje dodatkowego nawilżenia (nie wystarczy sam krem do twarzy, potrzebny jest dobry krem pod oczy).Polecam szczególnie kremy od Veoli Botanica:https://www.cocolita.pl/kremy-pod-oczy/0,veoli-botanica Są to pierwsze tego typu kosmetyki, po których rzeczywiście widzę róznice w wyglądzie mojej skóry pod oczami, która jest bardziej nawilżona oraz rożświetlona. 

produkty partnerów