Zegarki japońskie – alternatywa dla swiss made

Największą konkurencją dla zegarków szwajcarskich są modele japońskie – jak m.in. Citizen, Seiko, Orient czy Casio. Wyróżnia je przede wszystkim nowoczesność, świetna jakość, design, precyzja pracy i mechanizmy najwyższej klasy. Brandy japońskie podejmują się wyzwań i wdrażają innowacyjne rozwiązania.

Krótka historia japońskich czasomierzy

Nie da się ukryć, że lider na rynku zegarków jest Szwajcaria. Część klientów od lat pozostaje wierna tradycji oraz rzemiosłu. Tymczasem krok za nimi znajdują się firmy japońskie, które również gwarantują świetną jakość, precyzję i wydajność, a dodatkowo modny design oraz najnowocześniejsze technologie.

Japońskie tradycje zegarmistrzowskie datuje się na 1600 rok – ówczesne projekty bazowały na czasie księżycowym. Dzisiaj jednak Citizen czy Seiko to marki, które używają najbardziej nowatorskie rozwiązania i mechanizmy. Ich zegarki to propozycje dla osób ceniących prestiżowe i nowoczesne dodatki do stylizacji.

Japońskie innowacje w branży zegarków

Zegarki japońskich firm w zasadzie w niczym nie ustępują szwajcarskim produktom. Doceniają je fani innowacyjnych technologii, którym zależy na precyzji oraz komforcie. Japońscy producenci produkują też autorskie mechanizmy i inne komponenty. Nowatorskimi technologiami zaskakuje m.in. Citizen – marka zdobyła sławę, dzięki serii Eco-Drive. Są to zegarki wyposażone w mechanizm solarny, dzięki któremu tradycyjna bateria nie jest już potrzebna.

Zegarki i autorskie mechanizmy Citizen

Historia marki Citizen zaczęła się w 1918 roku jako firmy Shokosha Watch Resarch Institute. W jej ofercie był na początku jedynie sprzęt służący do pomiarów, ale już w 1924 roku pojawił się też pierwszy zegarek. W 1930 roku powstała firma Citizen Watch Company i zaczęła prace nad poszukiwaniem nowoczesnych technologii.

Obecnie marka stanowi jedną z najważniejszych, słynie m.in. ze sportowych modeli, zegarków zasilanych energią słoneczną Eco-Drive oraz produkowane z tytanu, czyli antyalergiczne (zobacz kolekcję Citizen Titanum). Citizen jest także największym producentem mechanizmów i części do zegarków.

Marka nie spoczywa jednak na laurach, lecz cały czas stawia na rozwój i poszerza swoją ofertę. Perfekcjonizm i poszukiwanie jeszcze lepszych rozwiązań, oryginalna stylistyka i wykorzystywanie technologii przyjaznych dla natury to wyróżniki tego brandu. Uwagę zwracają m.in. kolekcje „Eco-Drive Infinitum” wyróżniające się aż 4-krotnie większym magazynowaniem energii, a także stylowe zegarki „Eco-Drive Slim”, które mają cienkie koperty.

 

 

Szukasz sprawdzonych kosmetyków ?

Znajdziesz je w naszym sklepie 

Rekomendowane dla Ciebie

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

produkty partnerów