Face&Look > ZDROWIE > DIETA > Catering dietetyczny. Jakie korzyści daje dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny. Jakie korzyści daje dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny staje się wybawieniem dla zabieganych mieszkańców dużych miast, pragnących się zdrowo odżywiać. Samodzielne przygotowywanie posiłków jest czasochłonne. Konieczne jest zdobycie odpowiednich, świeżych składników, skomponowanie zbilansowanych posiłków i w końcu gotowanie. Nie wszyscy mają na to czas. Czasami brakuje też wiedzy koniecznej do dostosowania diety do specjalnych potrzeb żywieniowych. Tak jest w przypadku osób, chcących stracić kilka nadprogramowych kilogramów, sportowców lub osób z nietolerancjami pokarmowymi. Catering dietetyczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Catering dietetyczny  - oszczędność czasu i wygoda

Dieta pudełkowa pozwala oszczędzać czas. Nie ma konieczności samodzielnego robienia zakupów i gotowania, wszystkie posiłki są dostarczane we wskazane miejsce o określonej porze. To  bardzo ułatwia życie wszystkim zapracowanym, którym praca i dojazdy do niej zajmują tyle czasu, że zwyczajnie nie starczało go na przygotowywanie posiłków.

Możliwość dopasowania jadłospisu do indywidualnych potrzeb

Firmy oferujące catering dietetyczny zapewniają możliwość wyboru spośród wielu dostępnych planów żywieniowych. Ustalić można nie tylko dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, ale także rodzaj preferowanej diety. Osoby na diecie bezmlecznej, bezglutenowej, weganie lub osoby ograniczające spożywanie określonych grup składników bez trudu wybiorą coś odpowiedniego dla siebie.

Catering dietetyczny a  odchudzanie

Catering dietetyczny może się również okazać świetnym rozwiązaniem w przypadku osób pragnących schudnąć. Dzięki możliwości dobranie odpowiedniego poziomu kaloryczności posiłków oraz rodzaju składników w diecie, możliwe jest otrzymanie dobrze zbilansowanych posiłków pod same drzwi. Pozwoli to uniknąć pokus podczas zakupów spożywczych. Dzięki temu, że dania  są zawsze na czas, zmniejsza się ryzyko sięgania po niezdrowe w przekąski w oczekiwaniu, aż obiad się ugotuje. Dzięki diecie pudełkowej łatwiej jest wyrobić nawyk regularnego spożywania posiłków, co również sprzyja utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

Catering dietetyczny – różnorodność świeżych składników

Skorzystanie z oferty firmy, zapewniającej dowóz posiłków zgodnych z indywidualnym zamówieniem, zapewnia coś więcej niż tylko wygodę, oszczędność czasu czy regularność spożywania posiłków o odpowiedniej kaloryczności. Zyskujemy również pewność, że przygotowane dania zawierać będą wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i składniki mineralne. Zestawy posiłków są opracowywane przez dietetyków oraz specjalistów żywienia, zapewniają więc nie tylko odpowiednie doznania smakowe, ale również zdrowe odżywienie organizmu. Posiłki przygotowywane są codziennie, ze świeżych, sezonowych składników. Można liczyć na szeroką gamę używanych produktów. Dzięki cateringowi dietetycznemu można spróbować warzyw czy gatunków mięsa, których nigdy wcześniej nie mieliśmy zwyczaju przygotowywać!

Podsumowując – catering dietetyczny to nie tylko moda pozwalająca oszczędzać czas i zapewniająca regularne spożywanie posiłków. To również, a może przede wszystkim, szansa na zdrową, urozmaiconą dietę, dopasowaną do indywidualnych potrzeb i preferencji. 

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z cateringiem https://zielonaterapia.com/ - cateringiem dietetycznym.

 

Na udane zakupy zapraszamy do sklepu faceandlook.com

Zestaw marki Manaslu – Krem ochronny City Outdoor (40 ml) + Krem ochronny Extreme Outdoor (40 ml). Cena 129,99 zł

 

 

Dodaj komentarz