Chopard i wyścig Mille Miglia, czyli coś dla dżentelmena

Chopard i wyścig Mille Miglia, czyli coś dla dżentelmena

Legendarny konkurs, w którym Chopard jest oficjalnym czasomierzem, Enzo Ferrari bez wahania nazwał „la corsa più bella del mondo” (najpiękniejszy wyścig na świecie). Wyjątkowemu spotkaniu towarzyszy ponad 400 historycznych samochodów wraz z ich kierowcami oraz wszyscy wielbiciele tych mechanicznych cudów. W tle zaś pobrzmiewa unikalny ryk maszyn. Warto wspomnieć, że duch tego wyścigu niesie wspomnienia najlepszych czasów w sporcie motorowym. Rajd rozpoczął się w latach dwudziestych i został wskrzeszony w 1977 r.

 

Chopard jest kluczowym partnerem tego legendarnego konkursu. Więzi te szczególnie widoczne są w kolekcji zegarków Mille Miglia. Charakter sportowy jest lekko zabarwiony modnymi retro akcentami. Na szczególną uwagę zasługuje czasomierz, który zawiera historyczne kody ujęte w nowoczesnym oraz bezkompromisowym wydaniu. Model Mille Miglia 2019 Race Edition wyraźnie ilustruje mix sportu wraz z akcentami vintage. Dostępne są dwa modele. Pierwszy to 250-częściowa wersja ze stali i 18-karatowego różowego złota, który przywołuje na myśl sportowe przeżycia. Natomiast druga wersja wykonana jest z 1000-częściowej stali nierdzewnej. Wytrzymała obudowa stworzona została myślą o mężczyznach, dla których życie składa się z samych ostrych zakrętów.

Solidna, wysokowydajna wersja Mille Miglia 2019 Race Edition, należąca do kolekcji Mille Miglia GTS pierwotnie zaprezentowana była w 2015 roku. Jest bardzo funkcjonalna, na szczególną uwagę zasługują dwa ergonomicznie zaprojektowane popychacze chronografu. Wskazówki są pokryte Super-LumiNova, zapewniając doskonałą czytelność zarówno w dzień, jak i w nocy. Aby na tarczy pozostawić jak najwięcej miejsca, sekundy wewnętrzne wskazywane przez wskazówkę sekundową zostały zintegrowane w wewnętrznym pierścieniu ramki, co ułatwia przejrzystość zegarka w trakcie jazdy. Dwa liczniki chronografu, ustawione wzdłuż osi pionowej z minutami na godzinie 12 i na godzinie 6, pojawiają się w kolorze antracytowo-szarym z białym transferem, tworząc idealny kontrast ze srebrną tarczą z małymi sekundami o godzinie 9.


fot. materiały prasowe

 

Kosmetyki dla dżentelmena znajdziecie w naszym sklepie https://faceandlook.com/  🙂 

Udostępnij:
0